sportFive1009280
צילום: ספורט 5
צ'אבי. מרגיש מוכן לברצלונה (אל סעד, רשמי)
צ'אבי. מרגיש מוכן לברצלונה (אל סעד, רשמי) | צילום: ספורט 5

בנוסף לחוסר הוודאות בכדורגל העולמי, לא מעט כאוס אופף את ברצלונה הנוכחית. צ'אבי הרננדס, אחד מסמליה הגדולים ביותר, שנחשב למאמן העתיד של הבלאוגרנה וכיון באל סעד הקטארית, התראיין אצל היוטיובר הספרדי DjMaRiiO וסיפק מספר הצהרות מעניינות בנוגע להמשך העונה ופתיחת העונה הבאה בצל מגיפת הקורונה, האפשרות שיאמן את קבוצת נעוריו, חזרה של ניימאר לקאמפ נואו וכמובן לא החמיץ הזדמנות לעקוץ את ריאל מדריד.

"אני תמיד רואה את ברצלונה כמועמדת בכירה לאליפות", אמר צ'אבי על העונה הנוכחית של הבלאוגרנה. "בליגת האלופות זה קשה יותר. בארסה תמיד זכתה בתארים כשהפגינה עליונות על היריבות שלה, היא לא יכולה לשחק על מזל היסטורי כמו שהיו לקבוצות אחרות וצריכה לשלוט. ההיסטוריה אומרת שהיא זוכה כשהיא הייתה הרבה יותר טובה מהיריבה שלה".

כשנשאל אם התכוון לריאל מדריד, השיב קשר העבר: "כן, למה לא. אבל לא רק ריאל מדריד, גם מועדונים אחרים. לברצלונה היה מזל בסטמפורד ברידג' עם הגול של אינייסטה בעשרה שחקנים וכמעט בלי בעיטות לשער. זה מזל. אני מתכוון לזה שלא קרה לה שהייתה לה עונה לא טובה בליגה וסיימה רביעית, חמישית או שישית וזכתה בליגת האלופות, אבל ריאל כן ולזה אני קורא קצת מזל".

ומה הוא חושב על ריאל מדריד מודל 2019/20? "כריסטיאנו רונאלדו היה שחקן שכבש 40-50 שערים בעונה, ברור שהוא ייחסר להם. אני רואה את ריאל הנוכחית חזקה, קשה להסתכל עליה כחלשה. מבחינה היסטורית, ראיתי אותה פעמים בודדות כמו בשנה שעברה. העונה היא חזרה יותר ויש לה שחקנים נהדרים".

רק לפני מספר חודשים, צ'אבי הוזכר כמועמד לאמן את ברצלונה במקומו של ארנסטו ואלוורדה, ולמרות שהמהלך לא יצא לפועל, לכולם ברור שזה רק עניין של זמן: "אני לא יודע למה אנשים רואים אותי כמאמן ברצלונה, אבל זה משמח אותי. עכשיו שהוכחתי את עצמי כמאמן אני רואי את עצמי מסוגל. אמרתי הרבה פעמים שאני מחשיב את בארסה לבית שלי והחיים שלי. כמובן הכל עניין של תהליך אבל יהיה מרגש להגיע לברצלונה, אני מקווה שיום אחד זה יקרה".

ומה סגנון האימון שלו, וההבדלים מקריירה המשחק? "כשהכדור אצל הקבוצה שלי, אני רגוע כי אני מעדיף להחזיק בכדור. לא להחזיק לשם ההחזקה אלא כדי לתקוף. צריך לעבוד על לחץ גבוה. יותר קשה לי לקבל הפסד כמאמן. מאשימים אותך והקבוצה היא של המאמן. אתה מרגיש שמסמנים אותך. כשאתה מנצח יש תהיעלה, אבל בהפסדים אתה אחראי ולא ישן בלילה. אתה סובל כפול".

עם ניימאר. תומך בחזרת הברזילאי (Getty)
עם ניימאר. תומך בחזרת הברזילאי (Getty) | צילום: ספורט 5

איקר קסיאס אונמם נחשב לסמל גדול של ריאל מדריד, אך גם לחברו של צ'אבי וקשר העבר נשאל על האפשרות שיאמן: "הוא מנהיג ויכול להיות מאמן גדול, אבל גווארדיולה הוא הדוגמא שלי. כמובן שלמדתי מכולם הרבה דברים, מבחינה טקטית ומבחינה רגשית. אם הוא יכול להיות עוזר שלי? איקר יכול להיות מאמן גדול, אבל הוא לא הוכיח את זה. בשנתיים האחרונות שלי, התחלתי לחשוב על קריירת אימון. הייתה לי את השיטה שלי ובאתי איתה לקורס מאמנים. איקר מוכן להוביל, אני לא רואה אותו כעוזר מאמן אלא כמאמן ראשי".

השחקנים שדומים לו: "אילקאי גונדואן, פרנקי דה יונג, ארתור, טוני קרוס, לוקה מודריץ', סנטי קאסורלה מזכירים לי אותי מבחינה טכנית, יש להם ראיית משחק טובה והם לא מאבדים את הכדור בקלות".

ניימאר, כידוע, קושר לא כמועמד לחזור לברצלונה מפ.ס.ז' וקשר העבר ששיתף איתו פעולה על המגרש בהחלט תומך בכך: "למה לא? מבחינת כדורגל אין ספק לגביו, חלקתי איתו חדר הלבשה והוא נראה כמו אדם נהדר. הוא מקצוען ויעשה את ההבדל בבארסה. מבחינה חיי חברה זה לא נושא שאני אכנס אליו, אבל על המגרש הוא בין הטובים בעולם".

ומה לגבי לאוטרו מרטינס? "הוא מוצא חן בעיניי, אבל בעיני מי לא? הוא מתבלט, משחק לעומק, מנצל שטחים גם אם הם קטנים. זה טוב שברצלונה מתעניינת בו".

בעקבות מגיפת הקורונה, האפשרות לחזור לשחק כדורגל ללא קהל עולה כמציאותית כדי לסיים את העונה, אך צ'אבי לא נלהב ממנה: "יהיה עצוב לשחק בלי קהל, פה אנחנו משחקים הרבה פעמים מול מעט אנשים וזה עצוב. אנחנו משחקים כדורגל למען אנשים והתשוקה שלהם. אם לא יהיה פתרון אחר, לשחק בלי קהל זה המוצא האחרון. אפשר גם לצמצם את העונה הבאה, עכשיו אי אפשר על אלופה ויורדות כי זה צריך להיות מוכרע על המגרש. בשנה הבאה יש אפשרויות אחרות, אבל צריכים ליידע לפני".