רותם פדידה משמאל (צילום מהאינסטגרם)
רותם פדידה משמאל (צילום מהאינסטגרם) | צילום: ספורט 5
רק בריאות, פדידה (מנהלת הליגה)
רק בריאות, פדידה (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

במשך שלוש שנים השתייך השוער, רותם פדידה לסגל של הפועל חיפה, בהן הספיק לערוך שלוש הופעות. לפני חודשיים החליט לעזוב את ישראל ולהצטרף לליגת המכללות בארה"ב. פדידה הוא אחד מעשרות כדורגלנים ישראלים שמשחקים בליגת המכללות, שם הפך לכדורגלן הישראלי הראשון (ונקווה שגם האחרון) שנושא את נגיף הקורונה.

בעקבות השתוללות הנגיף, השוער בן ה-23 שהצטרף לפני כחודשיים לאוניברסיטת הרדפורד בקונטיקט, אסף את החפצים והגיע לישראל בטיסה מניו יורק. הוא מתאר: "שני חברים ואני הגענו ישר לדירה בחיפה, כדי להיות בבידוד של שבועיים. למרות שהרגשנו טוב ביקשנו לעבור בדיקה לגילוי נגיף הקורונה. אני יצאתי חיובי ושני החבר'ה שליליים. אני א-סימפטומטי, בלי תסמינים. חשבתי שעובדים עליי".

כמו חולים רבים הוא הובא למלון דן פנורמה בתל אביב שמאכלס בתקופה זו נשאים: "אני עם שותף בחדר, אני כל היום מסתובב במלון. הייתי מעדיף להיות עם המשפחה, אבל זה אחלה מקום להיות בו, יש כאן המון צעירים, יש עם מי לדבר ולהכיר. אני לומד און-ליין, זה מעביר לי את הזמן. כמו כולם גם כאן לא מרגישים את הימים. כולם כאן חולים קלים, מחכים לקבל שתי תשובות שליליות כדי להשתחרר".

למרות המצב הלא פשוט הוא משתדל לשמור על אופטימיות: "יש דברים יותר גרועים בעולם, קיבלתי את זה בסבבה. אנחנו היום מעריכים דברים שלא הערכנו קודם כמו ללכת יותר ממאה מטרים מהבית".

פדידה לא פגש את משפחתו מאז נחת בארץ: "לא הספקתי לראות את המשפחה, רק כשהביאו לי אוכל מרחוק. מזל שלא הייתי בקרבתם, כי הייתי יכול להדביק אותם".

רותם הוא אחיו התאום של התגלית של הפועל חיפה העונה, סער פדידה: "אני וסער מדברים כל היום, הוא החבר הכי טוב שלי. אני מחכה לראות אותו. הקורונה לא באה בתקופה טובה לסער, אבל כמו שהראה מה הוא שווה הוא יראה את זה גם כשהעונה תתחדש".

הוא מתכוון לשוב ללימודיו כאשר בארה"ב ישימו סוף למגפה. קונטיקט רחוקה שעתיים נסיעה בלבד מניו יורק שנחשבת לאחת הערים הנגועות ביותר מנגיף הקורונה עם מעל ל-8,500 מתים.