(קרדיט: רועי תדמור)
(קרדיט: רועי תדמור) | צילום: ספורט 5
"מאמין שיקבל הצעות טובות". זהבי | צילום: ספורט 5

למרות שתחילה היה נראה שבסין זה יסתדר, בינתיים ההתמודדות עם נגיף הקורונה עדיין מטילה צל כבד על ערן זהבי והשתתפותו בליגה המקומית. היום (חמישי) התראיין חלוץ נבחרת ישראל ל"חמש באוויר" ואמר מה דעתו על סאגת מאמן הנבחרת, עתידו בגוואנז'ו והאם הוא עדיין מתאים לרמות גבוהות. כמו כן, זהבי שיתף בסיפור נוסטלגי במיוחד מהימים ששיחק ברמת השרון.

זהבי העיד על עצמו שכבר ארבעה חודשים הוא מתכונן לעונה הנוכחית ובינתיים טרם ראה דשא בעקבות המצב. הישראלי לא התכחש לכך שייתכן שזאת עונתו האחרונה בהחלט (אם תתקיים) בסין: "זה נראה ככה. למדתי לא לסגור שום דלת בכדורגל. אני מתקדם לאט, שום מדינה לא יודעת כרגע איך יחזור הכדורגל".

כמו כן במידה שאכן יעזוב את הליגה הסינית, זהבי בטוח שכך או כך הוא עדיין מתאים לרמות הכי גבוהות, כשאמר: "בקרוב אהיה שחקן חופשי ואוכל לחתום בכל קבוצה שארצה. בכושר הנוכחי שלי ומכיוון שאהיה שחקן חופשי, אני מאמין שאקבל הצעות טובות". יחד עם קבוצות גדולות מאירופה, זהבי אמר שגם לשחק בארה"ב היא אפשרות ריאלית מבחינתו, שהוא אינו פוסל.

"נכשלנו במבחן התוצאה" | צילום: ספורט 5

זהבי על מצב הנבחרת: "חוץ מעתיד הקריירה שלו, דבר נוסף אליו התייחס זהבי הוא מה יעלה בגורלו של אנדי הרצוג. עתידו של המאמן האוסטרי על הקווים של נבחרת ישראל עדיין מוטל בספק. החלוץ שחווה קמפיין מוקדמות פנומנאלי תחת הרצוג אמר: "לא מתפקידי להגיד אם צריך להלחם על מאמן הנבחרת. מכיוון שלא יהיו הרבה ימי אימון עד המשחקים המכריעים, למנות מאמן חדש זה הימור מאוד מאוד גדול. מצד שני יכול להיות שההימור יצליח. אין לזה חוקים".

על אף ההשתתפות בשלב הפלייאוף, שכמובן נדחתה, זהבי לא התכחש לתוצאות הרעות בסיום שלב הבתים: "אין ספק שנכשלנו במבחן התוצאה. אני מחלק את זה לשני חלקים; הראשון, ליגת האומות: אנשים מאוד התחברו לנבחרת, עשינו ניצחונות גדולים והצגנו משחק חיובי. מצד שני, בסוף קמפיין המוקדמות נפלנו חזק, למקום שלא מתאים לנו להיות בו. המשמעות היא שנכשלנו במבחן התוצאה".

יהיה מוכן לפנות את הבמה ביום מן הימים. (שיבר)
יהיה מוכן לפנות את הבמה ביום מן הימים. (שיבר) | צילום: ספורט 5

למרות הכושר הנפלא של ערן זהבי בשנה החולפת, בה הוא שבר את שיא הכיבושים בעונה אחת בליגה הסינית וכן כמובן הקמפיין המצוין שטרם הסתיים עם הנבחרת, הליגיונר הישראלי כבר לא צעיר ובגיל 32 הוא התייחס גם לעתידו במדי הנבחרת הלאומית: "אני מאוד ריאלי. הקמפיין הבא יכול להיות רחוק יותר ואולי קשה יותר. כל עוד אני בכושר של היום וירצו אותי, אני אבוא לשרת את הנבחרת".

החלוץ המשיך ולא התכחש גם למחשבות העתידיות על פרישה מהנבחרת: "אם אבין שאין לנו סיכוי לעלות בקמפיין הבא וכבר אחצה את גיל 34, אני אגיד לנבחרת תודה רבה. יש שחקנים אחרים שצריכים לשחק". באותה נשימה, זהבי הפציר שגם כשחקן מחליף אין לו שום בעיה להתייצב לכל זימון של נבחרת ישראל: "כל עוד לא החלטתי לפרוש מהנבחרת, מתי שיקראו לי אני שם. זו גאווה בשבילי. אף אחד לא הבטיח לי להיות בהרכב, אני כמו כולם מנסה להוכיח באימונים".

 

קורצקי זוכר את הסיפור? (אודי ציטיאט)
קורצקי זוכר את הסיפור? (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

לסיום, זהבי שיתף סיפור נוסטלגי במיוחד ופחות מוכר. את ההיסטוריה של ערן זהבי בהפועל ומכבי תל אביב כולנו מכירים היטב, אבל הפעם התפנה החלוץ לספר כיצד הסתבך עם מנחם קורצקי כששיחקו יחד ברמת השרון: "כששיחקתי שם קורצקי היה שוער. הוא היה מתעצבן לפעמים מהדריבל שלי ואיבוד הכדורים. הייתי ילד חוצפן ולו פיוז קצר מאוד.

באחד המשחקים, הבקעתי שער, אבל שתי דקות לפני המחצית איבדתי את הכדור. שמעתי אותו צועק: מה אתה מעביר, תחזור להגנה, עניתי לו סתום את הפה. לא יודע איך יצא לי. הוא אמר לי אני הורג אותך במחצית. לא נכנסתי לחדר הלבשה עד שהבטיחו לי שלא ירביץ לי. אלו הסיפורים של הליגה הלאומית, אתה יכול להתקלח חודש אצל האפסנאי - אתה מבין?"