לא תקופה מזהירה בקריירה. בן חיים (GETTYIMAGES)
לא תקופה מזהירה בקריירה. בן חיים (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5
לא שילוב מנצח. מוריניו וסאנצ'ס (GETTYIMAGES)
לא שילוב מנצח. מוריניו וסאנצ'ס (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

ז'וזה מוריניו ידע קריירה עשירה בהצלחות - על המגרש וכן בחלון ההעברות. ברזומה שלו, בין השאר, זכייה בשמונה אליפויות בארבע מדינות שונות ושתי זכיות בגביע ליגת האלופות עם שתי קבוצות שונות. לצד זאת, "המיוחד", כמו כולם, נחל לא מעט כישלונות, כולל ברכישות שחקנים. כעת, באחד מכלי התקשורת באירופה נזכרו ב-"11 ההחתמות הגרועות בקריירה של מוריניו", ומצאו לנכון לכלול גם נציג ישראלי.

בקיץ 2007, לאחר שלוש שנים מוצלחות בבולטון, טל בן חיים השיג לעצמו שדרוג משמעותי בקריירה כשחתם בצ'לסי. 13 שנים מאוחר יותר, בלמה של בית"ר ירושלים הוזכר כאחת ההחתמות הגרועות אי פעם של המנג'ר הפורטוגלי, שהוחלף באותה עונה על ידי אברהם גרנט. בסך הכל, רשם בן חיים 13 הופעות ליגה במדים הכחולים ועזב בסיום עונה אחת בסטמפורד ברידג' לטובת מנצ'סטר סיטי.

לצד בן חיים, הוזכרו כמה שמות גדולים שרשמו הצלחה כבירה בקריירה, אבל לא תחת ז'וזה מוריניו. אנדריי שבצ'נקו, אלכסיס סאנצ'ס וריקרדו קווארסמה "זכו" גם כן לכבוד המפוקפק. מתיאה קז'מן השלים את חוליית ההתקפה הנוצצת-אך-כושלת.

שאר השמות שהוזכרו הם: נורי שאהין, סטיב סידוול, פאפי ג'ילובוג'י, פאביו קואנטראו, חאליד בולארוז והשוער אמיליאנו ויויאנו, שחתם ב-2009 באינטר ולא שיחק במדיה אפילו פעם אחת.