(getty)
(getty) | צילום: ספורט 5

צעדים רבים ברחבי אירופה לגבי חזרה לשגרה כבר ננקטים, ובעולם הכדורגל נערכים לאט לאט לאפשרות שעונת 2019/20 תוכל להגיע לסיומה הספורטיבי. בינתיים, מועדונים רבים ביבשת מתכננים כבר את העונה הבאה, ולא מעט דיווחים עולים בנוגע להעברות שצפויות לקרות בקיץ. אחד מהמועדונים עליו יש הכי הרבה דיבורים בתקופה האחרונה הוא ניוקאסל.

על רקע תהליך רכישת הענק של המגפייז, בעזרת התמיכה מערב הסעודית, ישנן לא מעט שמועות לגבי הכוכבים שכבר סומנו להגיע בשל הכסף הרב שיהיה שם. למרות שבימים האחרונים עלו קולות נגד הרכישה הזאת בגין הטענות על הפרות של זכויות אדם בערב הסעודית, עדיין בכלי התקשורת ממשיכים להעלות שמות של שחקנים שיכולים להיות בדרך לקבוצה מהממלכה. היום (שני) הגיע תורו של קאלידו קוליבאלי.

בלמה של נאפולי נמצא על הכוונת של מועדוני פאר אחרים דוגמת מנצ'סטר יונייטד, סיטי ופ.ס.ז'. אולם, היום עלתה ידיעה באיטליה כי ניוקאסל תציע לבלם חוזה עתק של 12 מיליון יורו בעונה על מנת לשכנע אותו להגיע. המחיר שלו עלול להיות גבוה במיוחד, באזור ה-80 מיליון יורו, אך אם נאפולי תסכים למכור אותו, קוליבאלי עשוי לבחור במגפייז.

במקביל, על פי דיווחים בתקשורת בצרפת (ל'אקיפ) ואיטליה (גאזטה), עתידו של אדינסון קבאני לא לגמרי ברור, והיום פורסם כי האורוגוואי הוצע לאינטר. חלוצה של פ.ס.ז' לא מתנגד למעבר, שכן הוא אמור לסיים חוזה ביוני הקרוב ויכול להחליף קבוצה באופן חופשי, משהו שעל פי הדיווח הוא כבר שקל בתקופה האחרונה. אלופת צרפת עשויה לנסות להציע לו חוזה חדש לעוד שנתיים, אבל כרגע נראה שהחזרה של קבאני לכדורגל האיטלקי מתקרב יותר ויותר.

בנושא אחר, היום עלה לאוויר עניין העתיד של ממפיס דפאיי בליון. לשחקן הכנף ההולנדי יש עוד שנה אחת בחוזה, אך נשיא המועדון ז'אן מישל אולס חשף כי הם מנסים כמה שיותר להסדיר הארכה על מנת להשאיר את השחקן בשורות הקבוצה הצרפתית.

אולם, על פי הדיווח, דפאיי, שלא שיחק זמן רב בעקבות פציעה שעבר בחודש דצמבר, זקוק ליותר שכנועים, שכן ישנם מועדונים אחרים ששמו עין עליו. אלה שידועים כרגע הם טוטנהאם, ליברפול ולאציו. "אנחנו עובדים כל יום מאד קשה על הניסיון לחדש איתו חוזה", אמר אולס. "אבל בינתיים הוא לא נתן תשובה, אז אין עדיין סיכום. אנחנו כל הזמן בקשר איתו ועם הנציגים שלו, נעשה הכל כדי שהוא יישאר".

הסיבה לפיה נשיא המועדון ככל הנראה ממש רוצה להשאיר את ההולנדי היא העובדה ששחקנים טובים אחרים עזבו (נביל פקיר, טנגוי אנדומבלה, פרלאן מנדי), והוא זקוק קצת יותר לתמיכה עם עצם השארת כוכב אחד לפחות בקיץ הקרוב.

במקביל, לייפציג מעוניינת להפעיל את סעיף הביי-אאוט על פטריק שיק, על פי דיווחים בגרמניה. הצ'כי מושאל לקבוצה הגרמנית מרומא, ושווי הסעיף אותו לייפציג תצטרך לשלם על מנת לרכוש את השחקן עומד על 28 מיליון יורו. שיק עצמו הביע רצון להישאר בבונדסליגה: "המועדונים צריכים למצוא פיתרון למצב, ואם זה יקרה, אני אהיה מאושר מאד"