אמבפה לא ריחם (GETTY)
אמבפה לא ריחם (GETTY) | צילום: ספורט 5

המחזור ה-27 בליגה הצרפתית המשיך היום (שבת) עם הצגה אדירה של האלופה. פ.ס.ז' גברה 0:4 על לדיז'ון ללא שום קושי כשקיליאן אמבפה מוליך את החבורה עם צמד ובישול. המוליכה שמרה על הפער בפסגה ממארסיי על "רק" 23 נקודות.

לאחר הרביעייה לרשת של בורדו, פאריס מחוררת גם את הרשת של הקבוצה מבורגונדי עם ארבעה שערים גם ללא ניימאר המורחק. הפעם האחרונה שחניכיו של טוכל הפסידו בליגה היה אי שם בחודש נובמבר לאותה דיז'ון. הפעם האלופה הצליחה לנקום באורחת עם תבוסה מוחצת. הבשורה המרה מגיעה מאנחל די מאריה שנפצע ויצא מהמגרש בתחילת המשחק.

מנגד, חניכיו של סטפן ז'ובארד ממשיכים לשקוע כשהקבוצה רושמת משחק חמישי ללא נצחון והיא במרחק של חמש נקודות מהמקום המוליך לירידה.

מהרגע הראשון פ.ס.ז' הכתיבה את הטון ומצאה את היתרון שלוש דקות משריקת הפתיחה מרגלי פאבלו סראביה. יוליאן דראקסלר כבש את השני דקות ספורות לאחר שהחליף את די מאריה. המחצית השניה הייתה רשומה על שמו של אמבפה שכבש צמד והראה עליונות לאורך כל המשחק. איקרדי כבש את חמש דקות לאחר שהחליף את קבאני שהרבה להחמיץ והיה יכול לכבוש לפחות שלושה שערים.

 מהלך המשחק:

פתיחה מסחררת למשחק. בדקה ה-1 האורחת יצאה להתקפה מתפרצת שמאמה באלדה בעט חלש לידיים של קיילור נאבס. 0:1 לפ.ס.ז'! כעבור שתי דקות בלבד האלופה מצאה את שער היתרון מרגליו של פאבלו סראביה. הספרדי קיבל מסירת רוחב מצוינת ממרקיניוס וכבש את השער ה-11 שלו בשנת 2020. המארחת שולטת במשחק בצורה מוחלטת ובדקה ה-8 היא קרובה לשער השני מרגליו של קיליאן אמבפה.

בשורות רעות לפאריס, אנחל די מריה שנפצע לפני דקות אחדות לא מסוגל להמשיך ובדקה ה-17 הקשר מוחלף ביוליאן דראקסלר. חניכיו של טוכל, לא מורידים את הרגל מהגז והמחליף, דראקסלר בחן את רונאר רונארסון בבעיטה חזקה. האורחת מנסה לעקוץ במתפרצות ובדקה ה-35 דיז'ון קרובה לשער השיוויון אך הבעיטה של מיקאל אלפונס חמקה ליד הקורה. כעבור דקה בלבד, אמבפה מסר כדור רוחב אדיר לקבאני שמחמיץ שער בטוח.

המחצית השניה נפתחה באותה צורה ובדקה ה-58 אמבפה השאיר כדור ענק בעקב לקבאני שהחמיץ ברשלנות. בדקה ה-70 קבאני העביר מסירת רוחב חכמה לסראביה שזעזע את הקורה. גול לפ.ס.ז'!! 0:2 כעבור שתי דקות דראקסלר במסירת עומק נהדרת מצא את אמבפה שעבר את השוער וגלגל לרשת בקלילות. הצרפתי עלה לראש פסגת הכובשים בליגה עם 17 שערים. גול לפ.ס.ז'!!! 0:3 שלוש דקות בלבד על המגרש הספיקו למאורו איקרדי למצוא את השער לאחר בישול של אמבפה. גול לפ.ס.ז'!!!! 0:4 אמבפה חתם את ההצגה בתוספת הזמן לאחר שהיה ראשון לכדור תועה ברחבה.

הרכבים:

פ.ס.ז’: קיילור נאבס; טילו קהרר, פרסנל קימפמבה, ניאנזו קוואסי (לאנדרו פארדס/72), חואן ברנט; אידריסה גיי, מרקיניוס, אנחל די מריה (יוליאן דראקסלר/17), פאבלו סראביה; קיליאן אמבפה, אדינסון קבאני (מאורו איקרדי/71)

דיז׳ון: רונאר רונארסון; נייף אגר, ברונו אקואלה מנגה, סנו קוליבאלי (ג'ונדר קאדיס/75), מיקאל אלפונס, חמזה מנדיל; דידיה אנדונג, ווסלי לאוטואה (רומיין אמלפיטנו/72), מאמה באלדה; חוליו טבארס, סטפי מבידידי (פרדריק סאמאריטנו/64)