רונאלדיניו (Getty)
רונאלדיניו (Getty) | צילום: ספורט 5

אין אוהד כדורגל בעולם, יהיה היכן אשר יהיה, שלא נצבט לו הלב כשהוא רואה את התמונות של רונאלדיניו מבית הכלא וקורא את הדיווחים על הניסיונות הכושלים להשתחרר בערבות - אבל על פי הדיווחים בברזיל עושה רושם שנצטרך להתרגל למראות הקשים. הבוקר (שלישי), התקבל דיווח נוסף לפיו רונאלדיניו נחקר בחשד בקשירת קשר עם ארגון פשע פראגוואי.

על פי משרד התובע הכללי של פראגוואי, כוכב העבר היה אמור להתארח אצל אותו ארגון, שחשוד בהלבנת כספים בשווי 400 מיליון דולרים בחמש השנים האחרונות. ואם לא די בכך, הארגון אליו שחושדים שרונאלדיניו קשור, זה שניסה לזייף את הדרכון איתו ניסה להיכנס לפראגוואי, מעורב גם בעבירות סחר בסמים - וכעת המשטרה המקומית בודקת את הקשר של הכוכב ואחיו לאותם אנשים.

רונאלדיניו כלוא בפראגוואי כבר מה-6 במארס, אך השבוע הקרוב הולך להיות הקריטי ביותר בחקירה נגדו, שמושכת לא מעט עניין במדינה הלטינית. למעשה, החקירה ככל הנראה תגיע עד לדרגים הגבוהים, כאשר בראגוואי מאמינים שהפעם יש קשר לממשלה עצמה.

בשלישי תנתח הפרקליטות את הפלאפונים הניידים של רונאלדיניו ואחיו, רוברטו, כשהתוכן יכול להיות זה שיענה על השאלות הבוערות בתיק, דוגמת - מדוע הופיעו עם דרכון ותעודת זהות מזוייפים ומי היה זה שיזם את הפשע. התובעים סבורים כי הפלאפונים של השניים יהוו ראיות חשובות לתיק.

אחת הדמויות שהפכו לאט לאט לקריטיות לחקירה, היא דליה לופס, אשת עסקים פראגוואית. באחד החיפושים בביתה של לופס, בעוד המשטרה חיפשה בעיקר עדויות למעורבתה בפרשה, נמצא חדר ובו 6,000 כדורים עם הפרצוף של רונאלדיניו - כאשר התמונה שהודפסה עליהם היא אותה תמונה שהייתה בדרכון המזוייף. לופז, שחשודה שמעורבות במספר חברות להלבנת כספים, לא התייצבה במשטרה לאחר שהוצא נגדה צו מעצר והיא חשודה כזאת שהכניסה את השניים למדינה ושילמה על הדרכונים כ-6,000 דולרים.