הכדורגל העולמי בסימן שחיתות (GETTY)
הכדורגל העולמי בסימן שחיתות (GETTY) | צילום: ספורט 5

עושה רושם ששוחד ומרמה הפכו להיות דבר שגרתי בכדורגל העולמי והשחיתות רק הולכת ומחמירה. לאחר ההרשעה האחרונה של מנצ'סטר סיטי הבא בתור להיענש הוא נאסר אל-חלאיפי. בתום חקירה ממושכת, נשיא פאריס סן ז'רמן, הורשע במתן שוחד למזכ"ל פיפ"א, ז'רום ואלקה לאחר משפט שהתחיל לפני יותר משנתיים בשוויץ.

לא פשוט להיות אוהד פ.ס.ז' בימים האחרונים, בצל המכה המקוצעית שקיבלה אלופת צרפת עם ההפסד לבורוסיה דורטמונד בליגת האלופות, הגיעה בשורה מרה נוספת. האיש הבכיר בקבוצה הורשע בעבירה פלילית בבית המשפט. אולם, יש לציין כי אין קשר כרגע בין מעורבות אל-חלאיפי עם פיפ"א לבין הקבוצה מעיר האורות.

איש העסקים הקטארי, מחזיק גם ברשת ערוצי ספורט "BeIN", מואשם בקשר ישיר למתן שוחד בעקבות יחסיו עם ג'רום ואלקה, בעברו מזכ"ל בפיפ"א שבעצמו הואשם בין השאר בקבלת שוחד ובזיוף מסמכים וכבר ב-2016 הורחק ל-12 שנה מכדורגל.

אל חלאיפי מואשם בכך שהסית את ואלקה לבצע "ניהול פלילי כושל ומחמיר" בעקבות כך שרכש וילה על ידי אחת החברות שלו, בה התגורר. הצרפתי לא שילם בעבור דמי שכירות שעל פי הערכות היו יכולים להגיע לכ-1.8 מיליון יורו. מזכ"ל פיפא לשעבר לא דיווח על כך, למרות שזו חובתו בשל העובדה שמדובר בקשר בינו לבין חבר בוועד הפועל של אופ"א ונשיא של קבוצת כדורגל בכירה. כעת, עם ההרשעה, עלול אל חאליפי לאבד את כיסאו הרם באופ"א.

כתמי היושר על הכדורגל העולמי ממשיכים להתפשט ולאחר ההרחקות מאירופה של מילאן - לפני שנתיים וחצי ומנצ'סטר סיטי - לפני ימים ספורים בשל העבירות על חוקי הפייר פליי. בנוסף לעבירות על החתמות הקטינים של צ'לסי - לפני כשנה. הגיעה תורו של נאסר אל-חלאיפי להיות במוקד.