לא זו הפתיחה לה פילל ז'וזה מוריניו בקבוצה החדשה, אינטר. אלופת איטליה איכזבה ב-1:1 מול סמפדוריה במחזור הראשון ולמרות שזו רק ההתחלה, התקשורת כבר החלה לעשות את שלה.

ז'וז'ה מוריניו (צילום: רויטרס)
מוריניו. באנגליה עשו לו יותר כבוד | צילום: רויטרס


לאחר המשחק ביקשו העיתונאים ממוריניו לנתח את המשחק החלש של חניכיו וזה לא נשאר חייב וענה: "יש לי חבורה של שחקנים שעבדו קשה מאוד ואני לא יכול לבקר אותם על מה שהם נתנו על המגרש".


"אולי אני לא המאמן הנכון לניתוחים האלה אחרי המשחק שמאפיינים את התקשורת האיטלקית", הוסיף מוריניו בעוקצנות.


לגבי היריבה שלו אמר מוריניו: "אני מוכרח לציין שסמפדוריה שינתה לגמרי את השיטה בה היא משחקת כדי להתמודד איתנו וזה אומר הרבה".


"אני לא אהיה שמח אם אני אקרא בעיתונים שאינטר אשמה מכיוון שיצאה רק עם נקודה אחת, אלא העיתונים צריכים לשבח את סמפדוריה שהצליחה להוציא תוצאה טובה. מצד שני, אני עושה את העבודה הזו כל החיים שלי, אז אני מוכן להכל", הוסיף מי שנקרא באנגליה "המיוחד".


במשחק עצמו הנראזורי עלו ליתרון משער של זלאטן איברהימוביץ', אבל ג'נארו דלבקיו ניצל טעות בהגנה של האלופה והישווה את התוצאה.


"ידעתי שהמשחק הולך להיות קשה והייתי צריך לעשות כמה שינויים בהרכב בגלל פציעות. האפשרות האחרונה שלי היתה לשים את אסטבן קמביאסו במרכז ההגנה", תירץ מוריניו.


"אני מסכים שהיינו פגיעים מאחורה, אבל בלי קיבו, סמואל, ריבאס, קורדובה ובורדיסו, לא היתה לי ברירה", הוסיף הפורטוגלי.


"אף קבוצה לא יכלה לנצח את המשחק", אמר מוריניו על התיקו והוסיף: "אז תיקו זו התוצאה הכי צודקת. הליגה היא מרתון, לא ספרינט, אז איך צורך להיכנס לפאניקה כשאנחנו מוציאים נקודה ממשחק פתיחה קשה".
"אני לא אגיד שאני סופר-שמח, אני אהיה כזה רק כשננצח ונשחק טוב, אבל אני מרוצה מהתוצאה".
קרלו אנצ'לוטי: לא נסתפק במקום שני העונה

המחזור הראשון בסרייה A ימשיך היום (ראשון) עם 8 משחקים שישלימו את המחזור. את מירב תשומת הלב תתפוס מילאן, ששינתה את פניה בקיץ במטרה להיאבק על האליפות מול אינטר, יובה ורומא.


לשם כך פתחו ברוסונרי את הכיס והביאו את רונאלדיניו ושבצ'נקו למילאנו, שיחברו לפאטו וקאקה שכבר נמצאים בסגל.


האחרון לא יוכל לשחק בגלל פציעה ורוב הנטל מול בולוניה ב-16:00 יפול על שאר הברזילאים כדי להביא ניצחון ראשון לאנצ'לוטי, שאמר לפני המשחק: "המטרה שלנו העונה היא לקחת את האליפות. לא נסתפק במקום שני".


משחק מסקרן נוסף יהיה בפירנציה, שם תתמודדנה שתי נציגות של הליגה האיטלקית בליגת האלופות - פיורנטינה ויובנטוס. סגנית האלופה, רומא תחל את העונה במשחק בית קשה מול נאפולי.