למד מהטעויות. בלבול מול מורה (צילום: אלן שיבר)
למד מהטעויות. בלבול מול מורה (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
הרשים בבכורה. אשכנזי (צילום: אלן שיבר)
הרשים בבכורה. אשכנזי (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"ירד אצלנו המון לחץ", כך אמרו במכבי חיפה בסיום הניצחון אמש (חמישי) על מורה הסלובנית, 0:2.  שחקן הרכש החדש, יובל אשכנזי, ומוחמד עוואד המחליף כבשו את השערים, ובמועדון היו מרוצים ששמרו שוב, כמו בשני המשחקים במחנה האימונים, על רשת נקייה. עם זאת, גם הודו אצל הירוקים שאלמלא הדיפה טובה של גיא חיימוב במחצית הראשונה, התוצאה ככל הנראה היתה שונה.

מרקו בלבול אמנם יכול להיות מרוצה מהתוצאה, אך באותה מידה הוא יהיה גם מודאג מהיכולת. הדאגה נובעת בעיקר מהמשחק במחצית הראשונה, אז השחקנים שלו נראו לחוצים מאוד עם הכדור ובלעדיו. אשכנזי, נטע לביא, רמי גרשון וכמובן המחליף מוחמד עוואד שבישל וכבש היו היחידים משחקני השדה שהציגו יכולת טובה, בעוד היתר יהיו חייבים לשדרג את יכולתם לקראת ההמשך, אם חיפה תרצה להצליח לאורך זמן.

בלבול, שבחר לפתוח עם דולב חזיזה בחוד לצידו של ירדן שועה, הבין מהר מאוד שטעה: במערך של שלושה בלמים, איתו עלה נגד הסלובנים, נדרש חלוץ טבעי לצידו של שועה, ולכן והכניס את מוחמד עוואד, ואת חזיזה הסיט לקישור, שם שיחק במקומו של מקסים פלקושצ'נקו וניהל את המשחק יחד עם אשכנזי ולביא.  בדקה ה-72 בחר בלבול להוציא את שועה ולהכניס במקומו את מוחמד אבו פאני ולא גיל יצחק, החלוץ הנוסף שישב על הספסל. לאור החלטות אלו, בגומלין עושה רושם שבלבול יפתח כבר עם שני חלוצים טבעיים.

400 אוהדים צפויים לטוס עם הקבוצה לגומלין (צילום: אלן שיבר)
400 אוהדים צפויים לטוס עם הקבוצה לגומלין (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"גם בסגל הזה אנחנו צריכים לעבור את היריבה הזאת", אמרו שחקנים בקבוצה, "אם לא זה יהיה כישלון". שחר כבר הבטיח לאוהדים שעד לסיבוב הבא אם וכאשר יעברו את מורה, יצטרפו לקבוצה עוד שני שחקני רכש. בכל מקרה, בסיבוב הבא, יוכל מרקו בלבול להשתמש בשני שחקנים נוספים, יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה.

אוהדים רבים שרקו בוז לקבוצה במהלך המחצית הראשונה. במועדון עשויים להיפגש עם ארגוני האוהדים, שמחו ולא הגיעו למשחק, וביניהם הארגון המוביל, "הקופים הירוקים". גם נשיא המועדון, יעקב שחר, עשוי להשתתף במפגש שיתקיים בקרוב כדי להרגיע את הרוחות בין הצדדים. עוד באשר לקהל, הקבוצה חכרה מטוס לגומלין בעלות של 100 אלף דולר כשהמטוס יהיה מלא באוהדים שילוו את הקבוצה. ע"פ ההערכות, כ-400 אוהדים של חיפה יגיעו למשחק שייערך קרוב לעיר מאריבור.