(GETTY) (צילום: ספורט 5)
(GETTY) | צילום: ספורט 5
אנפילד, כידוע לכל אוהד ממוצע, הוא מעוז הדרמות, המהפכים, המקום בו קורים כל הדברים הבלתי אפשריים, אבל הלילה (בין שלישי לרביעי) זו לא הייתה ליברפול שהשתמשה בקסם שלו אלא אתלטיקו מדריד. הקולצ'ונרוס השלימו 2:3 משוגע על המייטי רדס (2:4 בסיכום) בתום הארכה שכללה חמישה שערים ומהפך הירואי בדרך לרבע גמר ליגת האלופות. אלופת אירופה נפרדת מהכתר מוקדם מהצפוי.

במשך חצי שנה, ליברפול רמסה כמעט את כל שנקרה בדרכה בליגת האלופות ובעיקר בליגה המקומית, אבל נראה שאתלטיקו פשוט הצליחה למצוא את הנוסחה כדי לנצח אותה. הקולצ'ונרוס התגוננו במשך רוב 210 הדקות בהם התמודדו מול המכונה של יורגן קלופ וידעו בדיוק מתי ואיך לעקוץ כדי לנשל אותה מהכתר. זה לא היה יפה במיוחד, אבל דייגו סימאונה עשה את העבודה ובא על שכרו ובגדול.

האווירה הקסומה באנפילד והלא שגרתית, בהתחשב בשלל המשחקים שנערכים ללא קהל בשל התפרצות הקורונה, בישרה בתחילה שזה הולך להיות הערב של ליברפול. עם העול של ה-1:0 מהמשחק הראשון במדריד, הרדס עשו הכל על מנת לפרוץ את החומה הבצורה של אתלטיקו ובדקה ה-43 זה סוף סוף קרה. אלכס אוקסלייד צ'מברליין הרים כדור מימין, ג'ורג'יניו ויינאלדום התרומם ברחבה ונגח לרשתו של יאן אובלק, במה שהזכיר במעט את צמד הנגיחות ההוא מול ברצלונה במאי האחרון.

סימאונה הבין שכדי למנוע הדחה מוקדמת אתלטיקו שלו צריכה להמשיך לשחק הגנתי, אז הוא פשוט התמיד באותה הדרך ונתן לליברפול את האפשרות ליזום. הרדס לקחו אותה בשתי ידיים ולא הפסיקו לאיים על השער של הספרדים, אבל יאן אובלק, בעוד משחק לפנתיאון, שהעיד מדוע הוא אחד השוערים הטובים בעולם, שמר על חבריו בחיים. בין לבין, אנדי רוברטסון נגח למשקוף והמשחק, כפי שרצה צ'ולו, נגרר להארכה.

ובהארכה, הקסם קרה. זה דווקא התחיל לא רע מבחינתה של ליברפול כשרוברטו פירמינו הבקיע מקרוב בדקה ה-93, הקפיץ את אנפילד לשמיים וגרם למפקפקים להאמין, אבל ארבע דקות של חגיגות נגמרו להן מהר מאוד. בעוד שלאתלטיקו יש את אובלק, לרדס היה את אדריאן כגיבוי לאליסון הפצוע והוא היה הגיבור הטרגי. הספרדי שלח כדור היישר לרגליים של ז'ואאו פליקס, משם למרכוס יורנטה ומשם - פנימה.

בשלב הזה, הכל התפרק בליברפול. מרכוס יורנטה קיבל כדור מאלברו מוראטה בדקה ה-105 ועשה את ה-2:2 שכבר די סגר את העניין, ומוראטה עצמו השלים מהפך בתוספת הזמן של ההארכה על מנת להנחיל ליורגן קלופ הפסד ראשון באנפילד בכל המסגרות אחרי שלוש שנים. כמה סמלי ששני גיבורי הנצחון הם שני שחקנים תוצרת האקדמיה של ריאל מדריד עליהם ויתרו וכעת הם אלה שצוחקים אחרונים.

עבור ליברפול, כמובן, מדובר במהלומה רצינית, אבל אל לה לשכוח שהמטרה המרכזית שלה לעונת 2019/20 עומדת להיות מושלמת ככל הנראה עד לסיום החודש הנוכחי - אליפות אנגליה אחרי 30 שנים. אתלטיקו, בעונה נוראית, עשויה איכשהו ללכת עד הסוף בליגת האלופות ולפצות על הקריסה בזירה המקומית. רק שהקורונה לא תפריע לשתיהן בתוכניות.