(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
עכשיו זה רשמי. משחק נבחרת הנשים של ישראל נגד סקוטלנד, שעתיד להתקיים בשישי (31.5) באיצטדיון הלאומי של סקוטלנד, ייערך ללא קהל. גם משחק הגומלין ה"ביתי" בהונגריה צפוי להיערך בדלתיים סגורות.

הסיבה לכך נעוצה, איך לא, ב"עניינים ביטחוניים". מאז מלחמת "חרבות ברזל", לא מעט מחאות פרו-פלסטיניות פרצו סביב הגעת נבחרות ישראליות למדינות שונות, כשגם בסקוטלנד המצב הוא לא שונה.

חברת מועצת העיר של גלזגו, הולי ברוס, העומדת בראש המפלגה "הירוקה", הגישה בקשה למועצת העיר, הקוראת למנוע את קיום המשחק בין נבחרות הנשים של סקוטלנד וישראל במסגרת מוקדמות יורו 2025, שעתיד להתקיים באצטדיון הלאומי של סקוטלנד, ה"האמפדן פארק" ב-31/5.

ברוס טוענת, כי אירוח ישראל באצטדיון הלאומי, לא יכול לעבור בקו ישר עם הקריאות "להפסקת אש מיידית בעזה", שיצאו בעבר ממועצת העיר. אם לא די בכך, ברוס אף השוותה את המצב בישראל לרוסיה, שהושעתה על ידי אופ"א מכל פעילות כדורגל מאז שהמדינה פלשה לאוקראינה.

עוד אמרה ברוס, לרשת הדיילי אקספרס הסקוטית: "על רקע הפרות זכויות האדם המתמשכות של ממשלת ישראל, והתקפות רצח העם האלימות על פלסטין, שבה נהרגו עשרות אלפי פלסטינאים, ההחלטה לאפשר לישראל להשתתף במפעל מצערת מאוד".