מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, פרסם את ההרכב שיפתח הערב (ראשון) במשחק מול בני יהודה ת"א. באסיפת הקבוצה הודיע לוי שבירם כיאל יהיה האיש שיפתח לצידו של ג'ון קולמה בקישור, מה שאומר שאייל גולסה שתורגל בהרכב במהלך סוף השבוע, יירד לספסל המחליפים.

גולסה הוא לא היחיד שיורד לספסל. שחקנים נוספים דוגמת עלי עותמן ו-ולדימיר דבאלשווילי יישבו בספסל ובמקומם יפתחו אייל משומר, שלומי ארבייטמן, הקפטן, יניב קטן ומוחמד גדיר.

באסיפה הטקטית השחקנים ראו סרטון וידאו של משחקי הכתומים מול הפועל ת"א וב"ש. לוי אמר לחניכיו: "בני יהודה קבוצה מסוכנת. נצטרך ללחוץ אותם בשטח שלהם. בני יהודה נותנת לשחק כדורגל ואינה משחקת אגרסיבי, מה שאמור להביא לכך שתשחקו חופשי ופתוח".

עיני הקהל הרב שיגיע לקרית אליעזר יהיו נשואות לעבר חלוץ בני יהודה, אלירן עטר, שייצא מחר לציריך שם ישתתף בטקס בחירת שער השנה של פיפ"א. עטר הוא אחד השמות שבחיפה היו רוצים לראות מצטרף לשורותיהם. על פי גורמים בקבוצה, עטר מאותת שהוא חולם להגיע לכרמל.

אלישע לוי לשחקנים: "אני לא מרוצה מצורת המשחק" (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי. הזהיר את השחקנים מהיריבה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

נכון לעכשיו, ברור שהדבר תלוי ועומד על החלטת בני יהודה, שכרגע לא מוכנה לשמוע על מעבר שכזה. הקבוצה משכונת התקווה לא הסכימה בתחילת השנה לשחרר את החלוץ לחיפה עבור מיליון דולר דמי ההעברה ועוד חמישים אחוז מערך כרטיסו אם יימכר לחו"ל.

אלישע לוי ודקל קינן. הבלם מעדיף לצאת לאירופה בקיץ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ודקל קינן. המאמן הזהיר את שחקניו מבני יהודה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בחיפה היו שמחים לקלוט חלוץ דוגמת עטר שיכול לשדרג את חוליית ההתקפה, אבל ההערכה היא שמעבר כזה יקרום עור וגידים רק לקראת העונה הבאה. בשלב זה, במועדון הירוק ימשיכו להתמקד במציאת קשר שמאלי כשהקשר היהודי, רוני פורוקרה, שחקן נבחרת פינלנד וקבוצת אורברו השבדית, הוצע לקבוצה.  

במועדון הודיעו שלקראת המשחק הערב אוהדים עד גיל 16 שיגיעו בחולצות ירוקות יוכלו לרכוש כרטיסים בעשרה שקלים ליציעים 6-8.

הרכב מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, בירם כיאל, ג'ון קולמה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, מוחמד גדיר, שלומי ארבייטמן.         

אלירן עטר חוגג. במכבי עשויים להציגו כבר מחר בקרית שלום (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר, במכבי חיפה היו רוצים לראות אותו אצלהם (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE