מכבי חיפה הביסה את הפועל ר"ג 0:5 בווינטר, הגדילה את הפער בצמרת לפחות זמנית ל-13 נקודות והמחישה שוב את ההבדלים העצומים בין הקבוצות בליגה של 16 קבוצות.

להפועל תל אביב יש הרבה סיבות לדאגה לקראת המשחק הקרוב מול הירוקים. האדומים של גוטמן יודעים שפחות משלוש נקודות וסיפור האליפות יהיה כמעט גמור מבחינתם.

ולאדמיר דבאלשווילי וליאור רפאלוב התכבדו בצמד כל אחד בעוד שלומי ארבייטמן כבש את השער הנוסף לירוקים והעלה את מאזנו העונה ל-15 שערים.

מאמנה של מכבי חיפה, אלישע לוי, אמר בסיום המשחק: "מול רעננה זו היתה מעידה חד פעמית, היום שיחקנו כדי לקחת את הנקודות. אנחנו ברמת מתח כזו הרבה פעמים וצריך לבוא מוכן ונחוש בכל פעם מחדש. חבל על האדום של משומר, אבל אני חושב שהיה משחק טוב היום".

"הייתי די רחוק מהמקרה, אבל זה חבל מאוד מבחינתנו. משומר בכושר טוב בתקופה האחרונה והוא יהיה חסר. הכנסנו את עלי עותמאן והוא היה טוב, נמשיך הלאה לקראת המשחק מול הפועל ת"א".

על ביקורו של נשיא המועדון יעקב שחר בווינטר אמר אלישע: "אנחנו תמיד שמחים לארח אותו ובכל פעם שצריך הוא בא, ככה צריך להיות".

אלישע לוי ודרסיליה בווינטר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ודרסיליה בווינטר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על רפאלוב: "כל דבר זה עניין של תהליך, רפאלוב, הכישרון שלו ידוע ואם הוא תמיד יידע לשמור ולהתנהל כמו שצריך ולדעת לשים את זה בסדר עדיפות, אין סיבה שהוא לא ייתן את המספרים מהעונה שעברה. עכשיו הוא מתחיל לחזור. הוא מסוכן וטכני, הוא צריך לדעת לשמור על זה".

על חיזוקה של הקבוצה, אמר אלישע לוי: "אין דבר מעבר למה שהודענו, אנחנו במאמצים גדולים להביא שחקן נוסף, הבולגרי או כל אחד אחר, אנחנו עושים כל דבר אפשרי כדי להביא שחקן אחד, מאבק האליפות יהיה קשה מאוד ואנחנו עושים כל דבר כדי להיערך לכך".

על השאלה האם הכל עוד פתוח, או שאפשר להכריז כבר על אלופה אמר לוי: "ראינו מול רעננה באמצע השבוע שאין שום דבר בטוח, אבל אם נבוא כמו היום לכל משחק, הסיכויים לזכות באליפות יהיו טובים יותר".

רפאלוב חוגג עם הצוות המקצועי. &" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב חוגג עם הצוות המקצועי. &" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ליאור רפאלוב, כובש הצמד אמר בסיום: "כל הקבוצה משחקת טוב למעט המעידה באמצע השבוע, אנחנו בתקופה טובה ואני שמח שיש לי חלק בזה".

על התהליך שעובר עליו בשבועות האחרונים: "הכל משולב עם מאמן הכושר שלנו, זה לא שמשהו השתנה, דברים הולכים חלק יותר ויש ביטחון ותמיכה, אני שמח שזה בא לידי ביטוי במגרש".

רפאלוב אמר על המשחק מול הפועל ת"א בשבוע הבא: "מדובר בשתי הקבוצות הטובות בארץ ובטוח שתהיה חוויה אדירה לקהל. נבוא לשחק את המשחק שלנו ולנצח בבית. אנחנו מתייחסים לכל משחק ליגה בשיא הרצינות, במיוחד מול הפועל ת"א. נצטרך לבוא רציניים כמו היום, עם כל הכלים כדי לנצח במשחק". 

נעים: "אני ממשיך", קשר גנאי יגיע להיבחן בקבוצה 
מהצד השני אכזבה גדולה כמובן, מאמן הפועל ר"ג, יובל נעים התייחס לעתידו בסיום: "ההבדלים בין רמת גן לחיפה הם לא הבדלים של חמישה שערים. הגענו למשחק בסגל מאוד דליל. אשאר בהפועל ר"ג עוד הרבה זמן, עד שירון קוריס יחליט אחרת. זו שאלה שבכלל לא עולה".

יובל נעים. לקח את אסאו מאשקלון וקיבל ממנו תפוקה יפה  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. אכזבה גדולה בצד הרמת גני (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על המשחק עצמו אמר נעים: "לא ייתכן שאנחנו מקבלים גול מכל מצב, צריך שהשוער יהיה מצויין וההגנה טובה כדי לנצח את חיפה וגם שחיפה יגיעו ביכולת לא טובה".

תחושות קשות היו בחדר ההלבשה של הפועל ר"ג אחרי התבוסה 5:0 למכבי חיפה בווינטר. במהלך השבוע בקבוצה של יובל נעים שידרו אופטימיות זהירה, אך ביו מודעים לעובדה שחיפה אינה בליגה שלהם.

דבאלשווילי בווינטר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי בווינטר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אחרי השער החמישי של הירוקים, התקוות התנפצו. השחקנים ירדו לחדר ההלבשה כשהם יודעים שלא מדובר רק בהפסד חמישי ברציפות, אלא גם שהקבוצה לא כבשה אפילו שער אחד ב-5 המשחקים האלה. למרות התוצאה, המאמן יובל נעים ממשיך לקבל גיבוי מההנהלה, שכעת עסוקה בניסיונות החיזוק ולא חושבת על החלפת מאמן.

נעים עצמו לא הסתיר את האכזבה בסיום המשחק, אך הודה שאחרי הכל מדובר במכבי חיפה, שמולה צריך הרבה מזל כדי לצאת עם תוצאה טובה. נעים עצמו לא מתכוון לתלות את המפתחות אחרי המשחק ומאמין שלמרות המשבר שעוברת הקבוצה, עם שחקני החיזוק המתאימים, ר"ג תוכל להמשיך להילחם על קיומה בליגת העל.

שחקני הפועל ר&"ג. &" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ר&"ג. &" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"ברור שלא פיללנו למצב הזה", אמר המאמן בסיום המשחק. "משחק ההגנה שלנו היה קטסטרופה. ספגנו מול מכבי חיפה, אחת מהקבוצות הפוריות בליגה, שערים שאסור לספוג נגד אף קבוצה. כשמשחק ההגנה שלך קטסטרופלי, זאת התוצאה. עוברת תקופה קשה על המועדון, אני חלק מהמועדון הזה וזה חשוב לי. ברור שצריך להתחזק. צריך להבין שאנחנו לא משחקים מול קבוצות מליגות נמוכות. אנחנו בליגת העל. שחררנו 3 שחקנים והבאנו עד עכשיו רק שחקן אחד שגם הוא נפצע. אנחנו צריכים להביא לפחות 4-5 שחקנים, אבל אני מדגיש שגם אם נביא את השחקנים הללו, נלחם על ההישארות בליגה".

"יש גם תקופות כאלה. זו התקופה הכי קשה מאז שהגעתי להפועל ר"ג, אבל בכדורגל צריך לעבור גם את התקופות האלו. אנחנו נעבה את הסגל ובטוח שהפועל ר"ג תישאר בליגה".

הערב צפוי לנחות קשר גנאי שיחל להיבחן בקבוצה. בנוסף, צפויים להגיע עוד שני שחקנים זרים למבחנים במהלך השבוע. כעת אין עוד שחקן ישראלי שעומד על הפרק להצטרף לקבוצה.