טל בן חיים. יחזור ל-11 (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים. יחזור ל-11 (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במכבי פ"ת חוזרים אל המקורות. לאור התוצאות האחרונות ולאחר שגם שינוי המערך לא הצליח כפי שתכנן, מאמן המלאבסים, פרדי דוד, החליט לחזור אל המדיניות שהביאה את מכבי פ"ת לאירופה לפני מספר עונות וייצרה שחקנים כמו גל אלברמן ועומר גולן – התבססות על שחקני הבית הצעירים לקראת המשחק מחר ב-19:00 מול הפועל עכו באורווה.

לאחר שמתחילת העונה, בהרכב מכבי פ"ת זכו לקרדיט בעיקר השחקנים המנוסים יותר והשחקנים הזרים, בשבת לא רק שדוד צפוי לפתוח ללא זרים, אלא שהוא מתכנן להעניק הזדמנות בעיקר לשחקני הבית הצעירים לאור היכולת הטובה שגילו באמצע השבוע בניצחון 0:1 על מכבי חיפה במסגרת גביע הטוטו.

המגן הימני הצעיר, חגי גולדנברג, שהצטיין באותו המשחק, הרשים את דוד ויזכה לערוך הופעת בכורה בהרכב הקבוצה בליגה העונה, כשגם ניצן דמארי אמור לקבל מקום בהרכב.

החלוץ המוכשר, טל בן חיים, שנעדר מהמחזור שעבר בעקבות צבירת צהובים יחזור למקומו בהרכב, כאשר לצידו דוד מתלבט את מי לצוות בחוליה ההתקפית.

הקרואטי טומיסלאב בוסיץ' שמאכזב יחמם את הספסל, כאשר שחקני הבית דני פרדה, עומר דמארי ודובב גבאי שפתח מול הפועל חיפה, מתחרים על שני מקומות בחוד, בעוד במרכז השדה דוד מתלבט בין אסי משיח לבין דן רומן ההתקפי יותר לצידו של ניצן דמארי.

טל בן חיים. מחוץ לסגל (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים. מהיציע חזרה להרכב הראשון (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

באסיפה המסכמת המעיט דוד בדיבורים והתמקד בעיקר בהקרנת דיסק עם משחקיה האחרונים של הקבוצה, וניסה להסביר לחניכיו כיצד ניתן להשתפר. שחקנים בקבוצה מתייחסים בכובד ראש למשחק הקרוב, ועל אף העובדה שבמלאבס שומרים על דממה תקשורתית לקראת המשחק, שלא לייחוס הבהיר אחד השחקנים: "אנחנו באים במטרה לקחת 3 נקודות, אני לא רואה סרט שבו אנחנו לא מנצחים את הפועל עכו אצלנו בבית, אוי ואבוי אם זה יקרה".

הרכב משוער: אוהד כהן, חגי גולדנברג, מוראד מגמאדוב, אבי יחיאל, קובי גנון, ניצן דמארי, אסי משיח (דן רומן), עומר בוקסנבוים, טל בן חיים, דני פרדה, ועומר דמארי(דובב גבאי).

מכה לעכו: מבה אדק נפצע ולא יהיה כשיר למשחק
צחוק הגורל. דווקא אחרי שעשה סימנים שהוא חוזר להרכב של עכו, קשר הקבוצה אדק מבה נחתך בעת אימון אישי. אדק נזקק ל-12 תפרים וייעדר בשבועיים הקרובים. מטבע הדברים מבה לא ישחק מול מכבי פתח תקווה.

מבה אדק. נפרד בצורה יפה מהמועדון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מבה אדק. נפצע במהלך האימון ולא כשיר למשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שחקן נוסף שייאלץ להחמיץ את המשחק הוא דודי פדלון. האחרון היה אמור להחמיץ את המשחק בשבוע שעבר מול הפועל ת"א אבל כזכור המשחק נדחה בשל השלוליות במגרש בנצרת עילית.

עכו תעלה עם אותו הרכב שהיה אמור לפתוח במשחק מול ת"א, מה שאומר שעמנואל אמנגואה ימשיך לשחק בעמדת המגן השמאלי ועומרי אלמקייאס ישחק כקשר. ג'וני טננבוים יחזור לעמדת הקשר השמאלי.

ירון הוכנבוים. מעודד את השחקנים שלו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ירון הוכנבוים. מעודד את השחקנים שלו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הוכנבוים אמר לשחקנים באסיפת הקבוצה: "אנחנו פוגשים קבוצה שלא נמצאת במומנטום טוב לכן עלינו לפתוח את המשחק בנחישות כדי לשלוט במגרש. ברגע שתגיעו עם ההתלהבות שאיפיינה אתכם אני בטוח שתביאו תוצאה טובה".

עכו תחסר עדיין את רועי דיין הפצוע. הוכנבוים הרגיע את השחקנים לקראת ינואר: "אני לא מתכוון לעשות שינויים גדולים ואם יהיה שינוי הדבר יהיה נקודתי. אין לי כל כוונה להביא שחקנים רק על מנת להביא".

פדלון. גם הוא לא יהיה בסגל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
פדלון. גם הוא לא יהיה בסגל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"יש כאן גרעין יוצא מן הכלל שנלחם ומתלהב וזה מאד מתאים לי. העובדה שאני לא יעשה הרבה שינויים לא קשורה למצב הכלכלי אלא רק לכך שאני מרוצה מהצוות הקיים".

למעט עומר עבדול עזיז שיעזוב, בעכו ישקלו היטב את מצבו של אדק מבה שלא מספק השנה את הסחורה.

ההרכב המשוער: דודו גורש, ליאור ראובן, גבע ברקאי, רון בן נחום, עמנואל אמנגואה, ליעד אלמליח, ג'וני טננבוים, עומרי אלמקייס, שחר סימנטוב, אושרי גיטא ואבי אלפסי.