הקשר האורוגוואי סבסטיאן ואסקס, שרק אתמול הגיע לישראל והיה בדרך לחתימה בבית"ר, ערך היום (ראשון) בדיקות רפואיות ולאחריהן הגיע למתחם האימונים בבית וגן.

לאור תוצאות הבדיקה, שגילו פציעה בברכו של האורוגוואי, הוא לא הורשה להתאמן ובבית"ר החליטו לשלוח אותו לבדיקת MRI לפני שהקבוצה תיקח סיכון ותחתים אותו. בקבוצה עדיין מקווים שהבדיקה תעבור בהצלחה ו-ואסקס יהיה שחקן בית"ר עד סיום העונה.

לאחר בדיקת ה-MRI שיעבור השחקן, לאור הפציעה שנתגלתה בברכו, הוא יחתום על חוזה שכולל סעיף מיוחד שמשמעותו פציעה נוספת בברך לא תהיה באחריות בית"ר ירושלים.

אמש צפה ואסקס במשחק של בית"ר ירושלים מול הפועל פ"ת ונבהל מתנאי המגרש ומהיציעים שבמגרש האורווה. בקבוצה כבר הספיקו להרגיע אותו וסיפרו לו שטדי נראה אחרת וכי המשחק אתמול נחשב למשחק שלא מושך תשומת לב כמו משחקים אחרים של בית"ר ירושלים.

צפו ב-0:0 בין בית"ר ירושלים והפועל פתח תקווה

מי שכן התאמן היום עם בית"ר הוא הנבחן הקונגולזי בן ה-21 דימרווסי וואה, שמשחק כבלם ובבית"ר יתרשמו ממנו בשבוע הקרוב. לאחר מכן יוחלט האם להחתימו בקבוצה, כשהחשיבה היא לטווח הארוך. שחקנים ששיחקו אתמול 90 דקות הסתפקו באימון שחרור בלבד. שאר השחקנים קיימו בינם לבין עצמם משחקון פנימי.

דאגה באימון בית"ר. ואסקס מתייעץ (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דאגה באימון בית"ר. ואסקס מתייעץ (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אחרי ה-0:0 המאכזב מול הפועל פ"ת, בבית"ר יש כאלו שכבר משלימים עם המצב ויודעים שהקבוצה לא תהיה פקטור בצמרת הטבלה. בקבוצה מאמינים כי למרות היכולת, בית"ר תסיים את הסיבוב השני כשהיא בפלייאוף העליון.

ואסקס ו-ויסה באימון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ואסקס ו-ויסה באימון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

השחקנים מאוכזבים מאוד וחלקם כבר אדישים למצב. קפטן הקבוצה, אבירם ברוכיאן, עדיין לא מוכן להשלים עם המצב בבית"ר: "המצב שלנו לא קל, קשה לנו לחבר כמה ניצחונות רצופים וזו בעיה שאנחנו צריכים להתמודד איתה. קבוצה כמו בית"ר צריכה לשאוף תמיד להיות בצמרת. אני מקווה שבהמשך יהיה יותר טוב", סיכם הקשר.

וואה באימון. ינסה להרשים את יצחק שום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
וואה באימון. ינסה להרשים את יצחק שום (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

שחקן נוסף בקבוצה אמר: "אנחנו לא נראים טוב כבר תקופה ארוכה אולי מאז ההפסד לנתניה בחוץ. נמשיך להתאמן ונעשה את המקסימום בכל משחק עד לסיום העונה, אנחנו לא הולכים לים יש לנו עוד על מה לשחק. יש את גביע המדינה ואת הליגה שנרצה להגיע כמה שיותר גבוה ויש גם את האוהדים שלנו שעבורם אנחנו נשאף לנצח בכל משחק. ביום שלישי אנחנו מגיעים לרמת גן לגמר גביע הטוטו, זה חשוב למועדון וגם לנו השחקנים אחרי תקופה לא טובה שלנו בחודש האחרון".

התייעצות מקצועית באימון בית&"ר ירושלים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
התייעצות מקצועית באימון בית&"ר ירושלים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עכשיו בבית"ר מסתכלים  קדימה, למרות תוצאת התיקו אתמול הצוות המקצועי של הקבוצה ינסה להחזיר לשחקנים את מצב הרוח ולהחדיר בהם  את האמונה והביטחון לקראת משחק גמר גביע הטוטו שחשוב השנה לבית"ר, יותר מבעבר. "גביע הטוטו זו מטרה שהצבנו לעצמנו ככל שהתקדמנו במפעל הזה לאור מצבה הכספי של הקבוצה, נבוא למשחק מול רעננה כדי לעשות דבר אחד, לזכות בגביע ולהכניס כסף למועדון", אמר גורם בקבוצה.

איש המשק, מאיר הרוש, שלף מארון הגביעים של הקבוצה את גביע הטוטו בו זכתה הקבוצה בעונת 1997/98 והניח את זה לעיני כל הבאים למתחם האימונים, זאת כדי להחדיר מוטיבציה בשחקנים לקראת ההתמודדות בחצי גמר גביע הטוטו נגד הפועל רעננה.

וואה מאחורי שחקני בית&"ר באימון (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
וואה מאחורי שחקני בית&"ר באימון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יצחק שום יעלה ביום שלישי ברמת גן את ההרכב החזק ביותר כשעדיין לא ברור האם הקשר האורוגוואי יכלל בסגל של שום למשחק וזה תלוי בסיום הבדיקות הרפואיות שלו והעברת חוזהו בבקרת התקציבים. מהמשחק ייעדר שמעון גרשון המורחק. אריק בנאדו ותומר בן יוסף ישחקו כבלמים.