הפועל חיפה תקיים את האימון שלה הערב (שבת), על מנת להתרגל לשעת המשחק (20:00), בדרבי הגדול ביום שני מול מכבי חיפה בקרית-אליעזר. ההרכב של שלומי דורה למשחק למעשה סגור, כאשר יוסי דורה יחזור להרכב על חשבונו של גל אראל. 

לראשונה מזה ארבע שנים יכולים האדומים לחייך כל הדרך אל הבנק, לאחר שהקבוצה תרשום הכנסת שיא של 400 אלף שקלים לאחר שכמעט כל הכרטיסים כבר נחטפו ע"י שני מחנות האוהדים. 

המנכ"ל אפרים גבאי אמר ל-ONE: "הגיע הזמן שגם אנחנו נעשה קצת קופה שתעזור למועדון. אני מקווה שיואב כץ יוכל להגיע ולצפות בדרבי, מה שכרגע לא נראה, בגלל סופת השלגים בוושינגטון". 

בהפועל חיפה יודעים היטב שהמשחק הזה תלוי יותר במכבי, שמוליכה את הליגה עם 13 ניצחונות והפסד בודד. "באופן טבעי נותנים עדיפות למכבי, אחרי שרק לאחרונה סיימה הופעות מכובדות בליגת האלופות", אמר גבאי. "גם אם לא זכתה בנקודה, הרי שמכבי לא נפלה מהיריבות הכי חזקות שיש, כך שאנחנו יודעים היטב מול מי אנחנו משחקים. אותי לימדו שלדרבי יש חוקים משלו, אני קונה גם תיקו אם זה יהיה טוב עבור כולם".

אפרים גבאי. יכול לחייך כל הדרך אל הבנק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אפרים גבאי. יכול לחייך כל הדרך אל הבנק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במשטרת חיפה חזרו והדגישו שאין כל כוונה ל-430 אנשי הביטחון לעבור לסדר היום אם יהיו הפרות סדר. גבאי: "אני יוצא בקריאה נרגשת לאוהדים - עזבו את האלימות ותתרכזו בעידוד הקבוצות. אם חלילה יקרה איזה אסון, אף אחד לא יסלח לעצמו. אנחנו עוסקים רק בספורט, שהאוהדים ישאירו את האמוציות למגרש ולעידוד".

יוסי דורה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יוסי דורה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרשת ירו בלו, שגילה שנגנבו לו 10,000 שקלים מהארנק בחדר ההלבשה אחרי האימון, תטופל לאחר הדרבי מתוך רצון ומגמה לפתור את התעלומה. יואב כץ: "לא נעבור לסדר היום וננסה לטפל בנושא לאחר הדרבי".

ירו בלו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ירו בלו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE