כנראה שמכבי ת"א צריכה לראות מולה קבוצה גדולה על מנת לשחק את הכדורגל שהיא יודעת. אחרי הניצחון הענק 3:4 על בית"ר ירושלים פתחו הצהובים את השנה החדשה עם 0:0 משמים מול בני סכנין.

למרות שהיתה הדומיננטית יותר והחזיקה בכדור רוב הזמן, הקבוצה של אבי נמני כמעט ולא הגיעה למצבים והציגה את אחד המשחקים החלשים ביותר שלה העונה.

דווקא סכנין היתה קרובה יותר לכיבוש, כאשר ג'אקו ערפאת התחמק מההגנה של האורחים וכמעט הפתיע את שטראובר במחצית השניה, אבל השוער הציל את קבוצתו מהפסד מביך.

המשחק התקיים באצטדיון ר"ג, שכן המשטרה הורתה על סגירתו של אצטדיון דוחא בעקבות ההתפרעויות של אוהדי סכנין לאחר ה-1:1 מול אחי נצרת במחזור הקודם, אבל גם זה לא עזר למכבי.

מאזנה של מכבי עולה ל-29 נקודות והיא רחוקה כבר 16 נקודות מהמוליכה, מכבי חיפה, פער שיהיה קשה מאוד לסגור גם אחרי הקיזוז. סכנין עולה ל-13 נקודות והיא רחוקה 2 נקודות בלבד מהקו האדום.

שטראובר וייני יורדים מאוכזבים מהמגרש (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר וייני יורדים מאוכזבים מהמגרש (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
סכנין ניסתה לשבור את קו ההגנה של מכבי ת"א ו-3 פעמים נשרק נבדל לג'אקו ערפאת, אך ניתן היה לראות בבירור כי החלוץ היה בקו אחד עם הגנת הצהובים בזמן המסירה.

סואן מוסר לפני שאילייב מגיע (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סואן מוסר לפני שאילייב מגיע (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ערפאת המשיך להיות האיש המסוכן בהתקפת המארחים ובדקה ה-11 נעצר על סף הרחבה על ידי קפילוטו ולחכמון לא נותר אלא להוציא לו צהוב. שרן ייני, שהתווכח עם השופט, קיבל גם הוא צהוב.

בדקה ה-16 הגיעה ההזדמנות הטובה הראשונה של מכבי ת"א במשחק. איגור טומאסיץ' בעט טיל מ-30 מטרים אחרי הרחקה לא טובה של הגנת סכנין, אבידור הגיע לכדור החוזר ומול שער חשוף בעט לשמיים.

יובל אבידור לא מאמין שהכדור הלך החוצה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור לא מאמין שהכדור הלך החוצה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הצהובים לא הצליחו לשחזר את היכולת מהמשחק מול בית"ר ירושלים והפגינו יכולת חלשה בחלק ההתקפי, למרות שהשליטה במגרש היתה שלהם לחלוטין. סכנין הסתפקה בניסיונות לצאת למתפרצות.

ממש לפני שהשופט שרק למחצית העביר אילייב כדור טוב לרחבה, כחלון המשיך פנימה ליוסי שבחון שלא היה מכוסה כ-8 מטרים מהמסגרת, אך הבעיטה של הקשר נראתה כמו מכבי ת"א של המחצית הראשונה - נרפית ולא חדה. מאיר כהן עצר.

יוסי שבחון. המאמצים של מכבי לא הניבו פרי במחצית הראשונה (קובי אליה (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון. המאמצים של מכבי לא הניבו פרי במחצית הראשונה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
המחצית השניה התחילה איפה שנגמרה המחצית הראשונה. הכדורים של מכבי הלכו בעיקר לאגף של אילייב, שבדקה ה-47 ניסה להפתיע את מאיר כהן עם בעיטה מזווית אלכסונית, אך השוער הוותיק היה מוכן ועצר.

סכנין ניסתה לעקוץ בצד השני כאשר חלאילה מצא את ערפאת במצב של אחד-על-אחד מול ראלדס, החלוץ מטוגו בעט טוב, אבל שטראובר הצליח להדוף את הכדור לקרן, אותה סכנין לא ניצלה למצב מסוכן.

מאיר כהן וחכמון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מאיר כהן בא בטענות לאלי חכמון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ככל שנקפו הדקות דווקא סכנין היתה המסוכנת יותר ובדקה ה-56 העביר ערפאת כדור עומק לסילי, כאשר רק יציאה אמיצה של שטראובר מנעה מהחלוץ לכבוש את השער הראשון במשחק.

בדקה ה-74 טענו במכבי ת"א כי תמיר כחלון הוכשל ברחבה על ידי פטי יא יא, אבל חכמון לא התרגש והוציא כרטיס צהוב לחלוץ מכבי על התחזות. מכבי לחצה על שערו של מאיר כהן בדקות הסיום.

כחלון ופטי עולים לכדור גובה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
כחלון ופטי עולים לכדור גובה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מכבי נראתה חסרת אונים והגביהה כדורים סתמיים לרחבה, אותם פטי יא יא הרחיק ללא כל בעיה. עד הסיום לא הגיעה מכבי ת"א לשום הזדמנות משמעותית והתוצאה נותרה בעינה. פתיחת שנה חלשה למכבי ת"א.

בני סכנין: מאיר כהן, עלא אבו סאלח, טל חן, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, חאלד חלאילה, חיים בנון, עבאס סואן, חמד גנאים (באסם גנאים/81), סקוט סילי (סרג'יניו קאדו/61), ג'אקו ערפאת.

_OBJ

מכבי ת"א: לירן שטראובר, רוני גפני, ניסו קפילוטו (גיז'רמו ישראלביץ'/60), רונלד ראלדס, יובל שפונגין, שרן ייני, איגור טומאסיץ', יוסי שבחון (דור מלול/75), איביצה אילייב, תמיר כחלון ויובל אבידור (איליה יבוריאן/68).