פחות מיממה אחרי שחוו את האכזריות של ההדחה מחצי-גמר גביע המדינה בהפסד בדו קרב פנדלים מול בני יהודה (4:3), במ.ס. אשדוד יכולים להיות מרוצים מכך שהקבוצה תסיים את העונה עם תואר מכובד - הקבוצה ההוגנת ביותר.

הפרס הוא תוצר של 'דו"ח ההגינות' המופעל ע"י המשקיפים המתנדבים של תכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים'. נימוק הבחירה נגזר בראש ובראשונה מתוך פועלה של הנהלת אשדוד לקידום ערכי הגינות וסובלנות במשחקי הקבוצה בפרט ובעיר אשדוד בכלל.

הבעלים של הקבוצה, ג׳קי בן זקן, ונציגי האוהדים, דויד בן אבו ויוסי אלקיים, יקבלו פרס, אביזרי עידוד בשווי 5,000 ש"ח, אשר יוענקו ע"י מייסד תוכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים׳, איציק שנן, ראש אגף מצילה במשרד לביטחון הפנים, יעקב גז, וראש מינהל הספורט במשרד התרבות והספורט, ד"ר אורי שפר, לפני המשחק בשבת באצטדיון ה-י״א מול בני יהודה.

הפרס יוענק כאות הוקרה לרוח ההגינות והעידוד הספורטיבי המאפיין העונה את קהל אוהדי הקבוצה, וכפועל יוצא - דירוגם בראש מדד ההגינות בתום העונה.

שחקני אשדוד. הקבוצה ההגונה בליגה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני אשדוד. הקבוצה ההגונה בליגה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

קפטן אשדוד, משה אוחיון, התייחס לבחירה ואמר: "רואים שינוי גדול בקהל. אנחנו השחקנים מרגישים שהאוהדים באים כדי לעודד את הקבוצה. אם יש אוהדים בקבוצות אחרות שמתעסקים בלקלל – אצלנו מתעסקים בלעודד את הקבוצה. אני שמח שזכינו העונה לפחות בתואר אחד, הקבוצה ההוגנת״.
 
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, הוסיף: "האוהדים בכל העולם הם הבסיס לקבוצת הכדורגל. אוהדים אמיתיים הם אלה שמראים נאמנות לקבוצה, דוחפים אותה ברגעי האמת ומעודדים אותה בהשקעת אהבה. אתם, אוהדי אשדוד, זכיתם בפרס זה משום שידעתם להביא אהדה חיובית ולא להשקיע את האנרגיה בצדדים הפחות טובים במגרשים. המשיכו לעודד את קבוצתכם ולהעניק לה את התמיכה שאני בטוח שמשפיעה לטובה גם על האווירה״.