דקות ספורות עברו מהרגע בו סרג' איילי כבש את השער שהעלה את מכבי אחי נצרת לליגת העל ועד שחתם על חוזה בהפועל ר"ג והפך לזר הראשון שנוחת במכתש העונה. 

מיד אחריו הודיעו ברמת גן כי החליטו להשאיר גם את וויליאם סוארז שהיה מצוין בעונה האחרונה, ואת החלוץ הניגרי, ג'ורג' דאטורו, ששב מביתו שבאוסטריה כדי לחתום על החוזה.

רגע לפני פתיחת האימונים הוסיף יובל נעים גם את הרוויה קובאצ'ביץ', שמוכר היטב מהמדים הכתומים של בני יהודה. 

ארבעת הזרים שירון קוריס דאג להנחית במכתש בקיץ האחרון, הם אולי שקטים באימונים, אבל את הטון האמיתי שלהם הם נותנים על המגרש.

אז נכון, סרג' איילי בקושי הספיק לשחק, אבל כשהוא כבר כן שיחק, היה אחראי לפנדל שהוביל לניצחון הראשון של ר"ג על מכבי נתניה.  

גם קובאצ'ביץ', או בכינויו "קובה", חזר לשחק באיחור אחרי שהחלים מפציעה, וגם הוא הספיק לכבוש עם כניסתו להרכב את שער היתרון בהפסד 3:1 למכבי חיפה. אחרי הכל, נראה שהמאמן יובל נעים לא סתם אומר שהוא מחכה לרגע שכל הארבעה יהיו כשירים לחלוטין כדי שיוכלו לשחק יחדיו. 

איילי לומד להכיר מה זה הסביח של עובד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
איילי לומד להכיר מה זה הסביח של עובד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

אז רגע לפני המשחק מול מכבי אחי נצרת, פגשנו את ארבעת הליגיונרים של רמת גן שסיפרו לנו מה הקסם שעושה את רמת גן קבוצה עם אווירה כל כך מיוחדת? איך זה לשחק רחוק מהבית ומהמשפחה (בייחוד כשאתה מחכה להולדת הבכור)? ואיך זה לעבוד עם יובל נעים, ההפך הגמור מהם? 

ובכדי להשלים את המשימה החלטנו לבחון את החבורה המיוחדת הזו עם האגדה של העיר ולאכול מנה מהסביח של עובד. האם הם הסתדרו עם השפה המיוחדת של עובד וכיצד? וכמה כמה החליט לשים איילי בדרבי בין העמבה (מכבי) לסחוג (הפועל)? כנסו וצפו בוידאו של ארבעת הליגיונרים...

דאטורו, סוארז, איילי וקובאצ´ביץ´ מסתובבים בעיר (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
דאטורו, סוארז, איילי וקובאצ´ביץ´ מסתובבים בעיר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE