אביו של אילן מדליק נר (האתר הרשמי של מכבי ת"א) (צילום: מערכת ONE)
אביו של אילן מדליק נר (האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל-אביב קיימה הערב (ראשון) טקס ליום הזכרון לחללי מערכת ישראל. בטקס עצמו נכח, בין היתר, קבוצות הנוער של המועדון, המשפחות, הצוות המקצועי של מחלקת הנוער, מספר שחקני הקבוצה הבוגרת, ראשי המועדון ואורחים נוספים.

אורחי הכבוד בטקס היו משפחתו של החייל אילן סביאטקובסקי ז"ל, שנהרג בהיתקלות עם חמושים ברצועת עזה לפני כחודש. סביאטקובסקי היה אוהד שרוף של מכבי ת"א ונהג לפקוד את משחקיה של הקבוצה בשנים האחרונות.

בתחילתו של הטקס הורד דגל ישראל בקרית שלום לחצי התורן ולאחר מכן הדליק אביו של החייל את נר הזיכרון. אביו של אילן נשא מספר דברים בטקס: "לאילן היו חיים קצרים, אחת מההנאות הגדולות שלו היתה מכבי, תמיד היה אפשר להרגיש את האהבה שלו למכבי".

"למרות השירות הקרבי, לכל משחק שאילן יכל להגיע הוא היה במגרש, כל פעם זו היתה שמחה או כעס במידה והם היו מפסידים. אני מודה לכולם, למכבי ת"א, לילדים, לנוער ולכל מי שגרם לו שמחה".

במהלך הטקס קרא חברו של אילן ליחידה את "יזכור", כאשר לאחר מכן שחקני קבוצת הנוער הקריאו קטעי קריאה. "נפגשתי עם המשפחה של אילן במשחק נגד אחי נצרת, הצטערתי שלא יכלנו להסב נחת למשפחה מהתוצאה", אמר במהלך הטקס אביב בושינסקי. "הייתי מדוכא מהתוצאה, אבל גם עכשיו שאנחנו בתקופה טובה אנחנו נכנסים לפרופורציות והניצחונות בטלים בשישים".

שחקני מכבי בטקס - האתר הרשמי של מכבי ת&"א (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי בטקס - האתר הרשמי של מכבי ת&"א (ONE) | צילום: מערכת ONE

בושינסקי הוסיף: "לצערנו משפחת השכול רק גדלה משנה לשנה. הספורט מעבר לאתגר הספורטיבי זו דרך לזכור את אלה ששומרים עלינו ונלחמים בשבילנו כדי שנוכל לשחק כדורגל, הספורט הוא לא רק הנאה אלא דבר שמשמר זכרם של הנופלים. המועדון ימשיך לזכור את חיילנו".

טקס יום הזיכרון - האתר הרשמי של מכבי ת&"א (ONE) (צילום: מערכת ONE)
טקס יום הזיכרון - האתר הרשמי של מכבי ת&"א (ONE) | צילום: מערכת ONE