שחר ואלישע. מה קורה בכרמל? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחר ואלישע. מה קורה בכרמל? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אובדן תואר האליפות להפועל ת"א עושה לפי שעה את שלו במכבי חיפה. ארבעה ימים לקראת מועד הרשמי של פתיחת האימונים ועדיין לא ברור איזו קבוצה תציב חיפה בעונה הקרובה.

על פי מה שמסתמן כרגע, יש לא מעט שחקנים שרוצים לעזוב ולהתקדם בקבוצות אחרות ויש גם לא מעט שחקנים שמועמדים לעזוב בשל הרצון לשדרג את הקבוצה. התחושה בקרב הקהל קשה. מצד אחד - אובדן האליפות חרוט עמוק עמוק בזכרונם של האוהדים ובמקביל, בזמן שמכבי ת"א מתחזקת משמעותית ובהפועל שומרים על הכוכבים, בחיפה - אין רכש משמעותי באופק.

כל עוד בכרמל יזרקו שמות של שחקנים לחלל האוויר, אף אחד לא ירוץ לרכוש מינויים. נשיא המועדון, יעקב שחר, יודע היטב שכדי להרים קבוצה ולמכור כמו בשנה שעברה 5,000 מינויים, חייבים בחיפה להתחדש בשניים או שלושה שחקנים שיקפיצו את הקהל.

בכל מקרה, עוד לפני שבחיפה עוסקים ברכש, חייבים במועדון לעשות סדר בכל הקשור לסגל הקיים ולקבל החלטות מי מבין השחקנים יימכר, מי ימשיך ומי יגיע.

אז נכון, בעמדת השוער אין בעיה מיוחדת בנוגע לנושא הרכש אולם הצוות הרפואי שינה את דעתו מההערכה הראשונית והחליט כי לאור הכאבים בברכו של ניר דוידוביץ', הוא יעבור ארתוסקופיה כבר ביום שלישי הקרוב, מה שאומר שהשוער לא יפתח את האימונים ויחזור רק בעוד שלושה שבועות לפעילות הדרגתית. בסביבתו של השחקן אמרו בעניין זה: "הכאבים הכריעו".

בנוגע לשחקני השדה, תמונת המצב נכון להיום לא מעודדת שכן אין אחד במכבי חיפה שיכול לומר בוודאות מי מתוך השחקנים לפניכם ימשיך בקבוצה. להלן הרשימה המדוייקת שמהווה לא מעט תעלומה.

שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה אחרי אובדן האליפות. עונת המלפפונים היתה צריכה להיראות אחרת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הגנה: אף שחקן לא בטוח לעונה הבאה


פיטר מסיללה: המגן השמאלי אמור להיות האיש עליו יגזור שחר קופון משמעותי מיד לאחר המונדיאל, כל זאת בהנחה שמסיללה ירשים במדי נבחרתו, דרום אפריקה. מחליף למסיללה כרגע אין ועד אשר לא יקבלו במועדון הצעה לגביו, לא ניתן יהיה לחשוב על רכש אחר.

דקל קינן: הבלם שגדל במועדון רוצה אירופה. קינן מסיים חוזה והוא שחקן חופשי לכל דבר, מה שמקנה לבלם יתרון למצוא קבוצה בחו"ל שלא תצטרך להעביר דמי העברה.

ג'ורג טשיירה: הבלם שמע כיצד דחתה חיפה הצעה למכור אותו לציריך ב-900 אלף יורו. בכל מקרה, הפורטוגלי עדיין נחוש לעזוב במידה וציריך תגדיל את הצעתה הכספית.

דקל קינן ומסיללה. חיפה מוכנה ליובה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן ומסיללה. חיפה מוכנה ליובה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

שי מימון: כבר הודיע שלא ימשיך במתכונת של העונה הקודמת, כלומר בלם שלישי. מימון נחשב לאחד הבלמים המוכשרים שרוצה ובצדק לשחק 90 דקות.

קישור:  הרבה מניירות, הרבה סימני שאלה 
בירם כיאל: במכבי חיפה מודעים לכך שכיאל שמתאושש מפציעה לא היה מרוצה בשלהי העונה שעברה מכך שחוזהו לא שודרג. מצב רוחו של השחקן הושפע מכך באימונים והחשש הגדול הוא שמצב הרוח לא ישתנה גם עכשיו. כיאל עוד מאמין ומקווה שתבוא עבורו הצעה טובה הקיץ.

קולמה בעונה שעברה מול הפועל ת&"א (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חיפה מול הפועל ת&"א (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ג'ון קולמה: נחשב לאחד הקשרים הטובים בליגה אבל לא זוכה למספיק הערכה מצד התקשורת ומצד הקהל. מגבלותיו ההתקפיות הביאו את הירוקים למסקנה אחת: צריך לחפש שחקן אחר. במקביל, קולמה כבר הודיע שיש בדעתו לעזוב.

אייל גולסה: הקשר הצעיר מתפלל ומקווה שבאיירן מינכן תיקח אותו רגע לפני שהוא עולה על מדי חייל ב-13 ביוני. יחסיו עם הקהל לא חמים במיוחד לאחר פרשת לאציו במהלך העונה, ואם תבוא הצעה מהגרמנים לא תהסס חיפה למכור את הכשרון הגדול.

גולסה ואלישע אחרי פרשת לאציו. הקשר  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גולסה ואלישע אחרי פרשת לאציו. הקשר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ישראל זגורי: הקשר שנכנס העונה כמחליף בכמה משחקים בליגה רוצה לעזוב ולא להמשיך במתכונת של שחקן ספסל. זגורי מרגיש שאלישע לוי לא ממש מחזיק ממנו.

סאדאת בוקארי: קשר המריבה בין חיפה להפועל ת"א, ימשיך עונה נוספת נכון לעכשיו אך במקביל המחשבה להשאילו לא ירדה מהפרק. לא מן הנמנע שאם לא ירשים בתחילת העונה יושאל לקבוצה אחרת. 

בוקארי. ייעדר מאימון הפתיחה של הירוקים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בוקארי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

התקפה: דבאלשווילי חייב לעזוב לטורקיה, ארבייטמן מחכה להצעה


ולדימיר דבאלשוילי: החלוץ הגאורגי לא מבין למה בחיפה ממהרים לסמן אותו כמי שעשוי לעזוב. לדבאלשווילי הצעות רבות מטורקיה אך מי שאמורה לקלוט את החלוץ בשבוע הבא היא קייסריספור שמתכוונת להציע עבורו 1.2 מיליון יורו.

שלומי ארבייטמן: החלוץ שסיים כמלך השערים של העונה שעברה עם 28 כיבושים, מאמין ומקווה שיקבל הצעה באירופה עד לאחר המונדיאל. ארבייטמן רוצה הצעה אטקרקטיבית ובחיפה מבינים היטב שאם לא יימכר הקיץ אז בשנה הבאה ייחשב לשחקן חופשי ומכבי חיפה לא תוכל לגזור עליו קופון.

שלומי ארבייטמן, ליאור רפאלוב ודבאלשווילי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי ארבייטמן, ליאור רפאלוב ודבאלשווילי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מומחד כליבאת: החלוץ הצעיר שהגיע במהלך העונה שעברה מנצרת עילית לא מתכוון להמשיך במתכונת של שחקן אימונים ואם יבין שכך יהיה המצב יבקש להיות מושאל.

השורה תחתונה מספרת שבמכבי חיפה רב הנסתר על הגלוי בכל מה שנוגע לסגל בעונה הקרובה. בכל מקרה, למרות חוסר הבהירות מרבית שחקני הסגל יישארו בקבוצה, חלקם יהיו מרוצים ויותר וחלק פחות. מה שבטוח, חיפה שצפויה לחדש את פניה תמשיך להיות גורם משמעותי בצמרת הכדורגל הישראלי.