אלי גוטמן באימון הפועל ת"א (צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE)
מקבל גיבוי. גוטמן | צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE

יממה לאחר תצוגת הנפל של הפועל ת"א, בה הקבוצה נראתה כמו 11 קונוסים, כלשונו של בכיר בהפועל ת"א, מתכנסת ההנהלה לישיבה דחופה בה יוכרע בין היתר כיצד לנהוג לקראת העונה הבאה ובראש סדר העדיפויות בפגישה עומדת השאלה האם אלי גוטמן הוא האיש שצריך להוביל את הפועל גם בעונה הבאה לעונה נוספת.

כזכור, גוטמן יודע בעל-פה בלבד שראשי האדומים מעוניינים בו, אבל החודש האחרון ובעיקר המשחק אמש (שני) מול מכבי חיפה, עלול לפגוש במעמדו ובסיכוייו לקבל את המושכות לעונה נוספת.

בכיר בהפועל ת"א אמר ל-ONE: "המצב בהפועל ת"א מצריך ישיבת חירום כי הכל גועש ובוער, צריך חשוב טוב טוב כיצד לנהוג. נכון שלא צריך לשפוט על-פי משחק אחד וחובה לראות את כל הדרך שעשה הצוות המקצועי, וחלילה לא לשפוט אותם על פי מה שהיה אמש, אבל עזבו אתכם משטויות, הפועל ת"א נראיתה אתמול גרוע, גרוע, גרוע.

לא יכול להיות שהמאמן לא רואה שסמואל יבואה לא פוגע כבר חודש וחצי ובמקום ליבש אותו על הספסל, הוא נותן לו עוד צ'אנס ועוד צ'אנס על חשבוננו. לא יכול להיות שלצוות המקצועי יש הנעת כדור מסודרת וברגע שהיריב משבש את הנעת הכדור, הקבוצה מאבדת כיוון ואין לה תכנית גיבוי.

"ברגע שמכבי חיפה לחצה על השטח שלנו, הסתגרנו ואם לא אניימה, יכולנו לחטוף אתמול 6:0 אז האם קבוצה שרצה לאליפות, צריכה להתבסס על שחקן אחד שגם ככה צפוי לעזוב בקיץ? ממש לא. צריך לחשוב טוב טוב מה עושים".

"גוטמן הוציא 300 אחוז מהסגל שעמד לרשותו"

מנגד, בשלב זה המאמן אלי גוטמן זוכה לגיבוי. "אלי גוטמן לא הוציא 100 אחוז, אלא 300 אחוז מהסגל שעמד לרשותו בעונה הזאת", אמר גורם בהנהלת האדומים, "יום אחד אתה על הסוס ויום אחרי זה לא? זה לא עובד אצלנו ככה".

בתוך כך, אמש נכח באיצטדיון בקרית-אליעזר סקאוט של קבוצת אספניול הספרדית, שצפה והתרשם מווינסנט אניימה שנתן משחק הירואי. יחד עם זאת הסקאוט לא ניגש לאניימה בסיום, ובמועדון הספרדי לא יצרו קשר באופן ישיר עם השוער.

אספניול עוקבת אחרי אניימה כבר מספר חודשים, והיתה בלא מעט משחקים העונה בליגת העל כדי לצפות בו. בנוסף, נציגי אספניול גם צפו בשוער במדי נבחרת ניגריה, בין היתר בתיקו 0:0 נגד מוזמביק.

נציגי אספניול כבר פנו לפני כחודשיים וחצי באופן רשמי לנציגיו של השחקן, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, והמשיכו לעקוב אחריו מאז. ממשרד קצין העיתונות של אספניול לא הכחישו את המו"מ ואמרו ל-ONE: "אנחנו לא מדברים על ההכנות שלנו לעונה הבאה, הקבוצה עסוקה בהבטחת הישארותה בליגה".