איתי שכטר שחקן הפועל ת"א (צילום: ערוץ הספורט)
שכטר. כרגע נאסר על השניים לדבר עם התקשורת | צילום: ערוץ הספורט

עם כניסת השבת, הבשורות הטובות הגיעו לראשי הפועל תל-אביב ומשפחות השחקנים שהתבשרו על שחרורם של דה סילבה ואיתי שכטר ונשמו לרווחה אחרי יום מתיש ומפחיד במיוחד.

כאמור, דאגלס דה סילבה ואיתי שכטר שנחקרו למעלה מ-10 שעות בתחנת המשטרה המקומית בגטבורג, שבדיה, בחשד לאונס צעירה שבילתה עם השניים לאחר הניצחון הגדול 1:3 במועדון לילה כאשר כל המעורבים בפרשה היו תחת השפעת אלכוהול.

ל-ONE נודע שפרט לגרסתה של הצעירה ששונתה מספר פעמים וגרמה לתובע המקומי להבין שמדובר בעדות מפוקפקת, הגיע לבית המשפט, איש ביטחון שבדי מבית המלון שבו שהתה הפועל ת"א ומסר עדות מפורטת וברורה לטובת שני שחקני הפועל ת"א. בעדותו סיפר איש הביטחון על התנהלותן של הצעירות בלובי, במעלית ולאחר שיצאו מחדרם של דה סילבה ושכטר.

בהפועל ת"א אמרו הערב (שישי) ל-ONE: "עדות איש הביטחון עזרה לשכטר ודה סילבה לסיים את הפרשה המביכה הזאת. בזכות העדות שלו התובע הבין שמדובר בסיפור מפוברק של צעירה שניסתה לסחוט כספים ולפגוע בשני בחורים צעירים לשווא".

"דה סילבה ושכטר לא עברו על הקוד האתי במועדון כיוון שהמאמן אלי גוטמן התיר להם לבלות לאחר הניצחון. חבל לנו מאוד שהם שתו קצת יותר מידי אלכוהול ואולי איבדו את הראש. שתי צעירות היו איתם בחדר, אחת היתה עם שכטר מרצונה המלא והשניה שלא רצתה להיות עם דה סילבה לא הוכרחה והעידה עדות שקר וגם אח"כ שונתה מספר פעמים".

עוד נודע, שמיד עם שחרורם של השניים מהמעצר, דה סילבה ושכטר צלצלו לראשי האדומים ופרצו בבכי: "לא עשינו שום דבר רע, אחת הצעירות ניסתה להפיל עלינו תיק שלא היה ולא נברא. אנחנו לא מאמינים שזה נגמר, זה היה סיוט מפחיד אבל תמיד ידענו שלא עשינו כלום. אנחנו מתנצלים אם פגענו בשמו הטוב של המועדון, לא זאת היתה כוונתנו כשבאנו לשבדיה".

ראשי האדומים הרגיעו את שכטר ודה סילבה, השניים יחזרו לישראל, יגיעו למשפחותיהם ויחזרו לאימוני הפועל ת"א, כאשר על השניים נאסר לפי שעה לדבר עם התקשורת עד לבירור בתוך המועדון.

בד בבד, בהפועל הבהירו ל-ONE: "הנטיה היא לא לדבר עכשיו על כלום חוץ מלהחזיר אותם בשלום לישראל. הם יישארו בהפועל תל-אביב וננסה לשכוח מהכל".