איתי שכטר ודה סילבה (צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE)
איתי שכטר. מבוכה גדולה בשבדיה | צילום: רועי גלדסטון, מערכת ONE

בשורות טובות לאנשי הפועל ת"א: שחקני הקבוצה שהיו עצורים מאז שעות הבוקר המוקדמות, דגלאס דה סילבה ואיתי שכטר שוחררו אחר הצהריים ממעצר בשבדיה.

שני השחקנים של הפועל תל-אביב עוכבו לחקירה בנמל התעופה בשבדיה ביום שלאחר ה-1:3 על גטבורג, דה סילבה מלכתחילה היה החשוד העיקרי בפרשה, בעוד שכטר נחקר מכיוון שהיה שותפו של הברזילאי בחדר המלון.

שני השחקנים ישובו הלילה לישראל ויוכלו להצטרף לשאר חבריהם שנחתו אחר הצהריים בנתב"ג. מי שנשאר עם שני השחקנים בשבדיה הוא מנהל הקבוצה, מורדי דדון.

אמו של איתי שכטר, דפנה, אמרה לכתבתנו מיכל גרונדלנד לאחר שנודע על שיחרורו: “אנחנו כל כך נרגשים ומותשים כאחד. איתי דיבר איתי, והוא הבין כמה אנחנו דואגים לו. הוא אמר לי שהוא יספר לי בבית הכל, שהדבר הראשון שהוא רוצה לעשות זה לבוא הביתה ורק לנוח".

"אנחנו מצפים קודם כל לדעת שבאמת הוא עלה לטיסה חזרה לארץ ושהכל בסדר, ונכון לכרגע קיבלנו את הידיעה שהוא משוחרר, וזו בהחלט אנחת רווחה בשבילנו. אני רק מחכה לראות את איתי שלי בבית, כל כך דאגנו".

ההסברים הראשונים שסיפקה המשטרה המקומית להפועל ת"א שהסיבה הרשמית לעיכוב לחקירה היא חשד לאונס. יחד עם זאת חובה לציין שאיתי שכטר נלקח לחקירה מכיוון שהוא שותפו לחדר של דה סילבה. דה סילבה היה החשוד העיקרי לכאורה במעשים המיוחסים.

הניצחון הגדול של הפועל תל-אביב מול גטבורג

האירוע המביך התרחש כאמור דווקא לאחר הערב גדול של האדומים בו ניצחו 1:3 את גטבורג כששכטר עצמו אחד המעוכבים לחקירה, כבש את שער הבכורה שלו. ההצגה של הפועל תל-אביב שהועברה בשידור חי ובלעדי ב-ONE היתה אחת הטובות של קבוצות ישראליות באירופה בשנים האחרונות ובעיקר המחצית השניה בה מלבד שכטר, כבשו גם יבואה ונאתכו כדי להפוך את הפיגור המוקדם לניצחון ענק.

הפועל תל-אביב בעמדה טובה לעלות לשלב הבא של הליגה האירופית, אך ספק גדול אם זה כלל מעניין אותם עכשיו, נוכח התקרית המביכה והדאגה לצמד השחקנים שלא חזרו עם הקבוצה לארץ.