אבי נמני ומרקו בלבול (צילום: מתן להב, מערכת ONE)
הלך לראות את הנוער. נמני, ארכיון | צילום: מתן להב, מערכת ONE

בשעה זו (שני) מתנהל הדיון בבית הדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל, בעקבות כתב האישום שהוגש נגד מנג'ר מכבי ת"א, אבי נמני, ע"י תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן-עזרא.

אבי נמני בחר לא להגיע לדיון ובמקום זאת שלח כתב הגנה. דובר ההתאחדות לכדורגל, גיל לבנוני, אמר על אי הופעתו של נמני: "עפ"י תקנון המשמעת לנאשם יש אפשרות להגיע או לשלוח כתב הגנה. בדיון כולם יידעו מה אבי נמני כתב בכתב ההגנה".

ל-ONE נודע שהסיבה שבגללה נמני לא הגיע לדיון היא משחק אימון של קבוצת הנוער, שמשחקת נגד נוה שאנן. המנג'ר רצה להיות נוכח במשחק ולכן לא הגיע לדיון.

אוהדי מכבי ת"א תיכננו להגיע בהמוניהם למשרדי ההתאחדות בזמן הדיון של נמני, אבל ויתרו על הרעיון בעקבות בקשה של מנג'ר מכבי. בכל זאת, אוהד מכבי ת"א אחד שהגיע לדיון בההתאחדות הניף שלט בו נכתב: "לרסס את כל הגו'קים מההתאחדות ומאיגוד השופטים".

כזכור, נגד נמני הוגש כתב אישום חמור על פגיעה גופנית בשופט, העלבת שופט ואי ציות להוראות השופט במשחק מול בני-סכנין.

נמני, שנגדו עומד ותלוי עונש הרחקה על-תנאי משלושה משחקים, צפוי לקבל עונש חמור ובהתאחדות ציפו שמכבי ת"א תגנה בפה מלא את התנהלותו והתנהגותו של נמני, ולא בחצי הודעת גינוי או בחצי הודעה שמבקרת את איגוד השופטים.

בכיר בהתאחדות אמר ל-ONE: “נמני מודע לעבירה החמורה שעשה והוא נתון לחסדי הדיינים שבוודאי לא יעברו לו על זה לסדר היום, נמני סגור מכל הכיוונים במקרה הזה, בעיקר בגלל צילומי בטלויזיה שקלטו אותו צובט את הקוון זיו אדלר ומסמן באצבעותיו תנועת אפס לעבר השופט".

עוד הוסיף: "מעניין איך נמני יוכל להסתכל בעיניים של התובע שלום אבן-עזרא אשר רק לפני כמה שבועות שלח לו מכתב התנצלות וביקש שלא להעמידו לדין תוך הבטחה שהוא יתנהג בצורה נאותה עד תום העונה".

ידי הדיינים יהיו מלאות עבודה ערב החג. מלבד נמני יעמדו לדין משמעתי גם מנכ"ל אשדוד, רפי נידם, בעקבות דו"ח השופט מאיר לוי. “הודעתי לנידם שהוא מורחק אחרי שקילל את השופט", כתב לוי בדו"ח.

בנוסף יעמדו לדין גם שוער מכבי נתניה, לירן שטראובר, בגין התנהגות בלתי הולמת, ומאמן הפועל רמת-גן, יובל נעים, על כך שהעליב את השופט לירן וקסברגר.