אווירת נכאים באימון הפועל ר"ג יממה אחרי התבוסה 3:0 למכבי פ"ת. שחקני הקבוצה הגיעו למתחם האימונים והתקשו להיפרד מהקשר קובי חסן, ששוחרר אמש (ראשון) עם הקשר הרוויה קובצ'ביץ' בתום אסיפה דרמטית שנערכה לאחר המשחק.

בשנת 2000 החל הקשר את דרכו בקבוצה, עזב אותה ב-2003 ואז חזר ב-2007 ולמעשה עד העונה הזו, היה חלק מהקבוצה. הקשר ליווה את האדומים פרק זמן בו הספיקו לעלות לליגה הלאומית ולרשום העפלה אחרי 20 שנה לליגת העל בכדורגל.

היום, 16 מחזורים מאז פתיחת העונה, חסן מופיע לראשונה עם בגדים אזרחיים לאימון הקבוצה וצופה בחבריו מתאמנים בלעדיו. חסן סיפר ל-ONE על הרגעים הראשונים אחרי ההודעה הדרמטית והלא צפויה שקיבל אמש: “זו סיטואציה לא פשוטה שלא הייתי בה אף פעם. לצערי זה קרה, אבל אני מספיק בוגר כדי לדעת שיש גם דברים כאלה בכדורגל ואני אמשיך הלאה. לא רוצים אותי ואני מטבעי לא נשאר במקום בו לא רוצים אותי. יהיה בסדר".

קובי חסן ויובל נעים. נפרדו (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
קובי חסן על אזרחי באימון הפועל ר"ג היום (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם בוקר אחרי הוא כועס, הבהיר חסן שלמרות הכל הוא אינו רוחש טינה לאף אחד מאנשי הצוות המקצועי, ההנהלה ובטח לא השחקנים: “אני לוקח את הדברים בגישה אחרת, בהבנה. אולי זה צריך להיאמר ולהיעשות בפורום אחר. אחרי הרבה שנים יפות שהיינו ביחד, אבל זה מאחוריי".

אמש גם הבעלים ירון קוריס וגם המאמן יובל נעים לא הסתירו את הקושי והעצב להיפרד מחסן, אחרי תקופה ארוכה ששירת את האדומים. גם הקשר עצמו לא מכחיש שהקשר ביניהם ימשיך להישאר חיובי וטוב: “שלוש שנים וחצי נתתי את כל כולי לר"ג, לטוב ולרע. כמו שזה כואב להם, זה גם כואב לי. זה לא שאני מפנה את הגב שלי ושוכח מרמת-גן ברגע אחד, תמיד אני אשאר במשפחה של הפועל רמת-גן".

רפי כהן וגולן חרמון (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
רפי כהן וגולן חרמון. אווירת נכאים בהפועל רמת גן (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על השאלה מה הלאה, הוסיף הקשר: “כבר בבוקר היו הצעות כאלו ואחרות. הבנתי שאין טעם לדוש על מה שהיה אתמול, חשבתי שיהיה לי יום-יומיים לנוח. אין מה לעשות, צריך להמשיך. יש לי משפחה, לה אני מחויב בראש ובראשונה, אני מקווה למצוא את הקבוצה המתאימה".

בני חדד פצוע בברכו ובספק לשבת


בצל הרגעים הלא קלים שעוברים על הקבוצה, נערך היום אימון שחרור. בשיחה בין הצוות המקצועי לשחקנים אמרו המאמנים: “החוכמה היא לא להיות עם הראש למטה. אנחנו עוברים תקופה לא טובה, אבל אנחנו אחראים לצאת ממנה. תרימו את הראש ותחשבו על ניצחון בשבת".

המאמן יובל נעים זכה לחדשות לא נעימות נוספות. המגן בני חדד, שנפצע אמש בברכו, עשוי להיעדר מהמשחק מול הפועל באר-שבע במחזור הקרוב. חדד נפצע במהלך תיקול בברך וסובל מכאבים עזים הוא צפוי לעבור בדיקות נוספות ואולי אף צילום אולטראסאונד שיאבחן את חומרת הפציעה.

גם הפנים של סוארז לא מחויכות במיוחד  (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
גם הפנים של סוארז לא מחויכות במיוחד (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה מקווים שלא מדובר בפציעה חמורה ברצועות הברך ורק בכאבים מהמכה. גם הקשר שי חדד, שהיה אמור לחזור לאימוני הקבוצה לא ערך אימון בשל כאבים בבטן התחתונה.

חדד סובל מהכאבים הללו עוד מהשבוע שעבר וצפוי לעבור בדיקות נוספות שיקבעו את חומרת הפציעה. אל רשימת הפצועים התווסף גם מור גולן, שעדיין סובל מכאבים בברך. גולן עבר במהלך השבוע שעבר שאיבת מים מברכו וכעת הוא נח כדי להחלים מהפציעה בתקווה לשוב לאימונים כמה שיותר מהר.

יובל נעים ועומר בוקסנבוים. חזרו לעבוד (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים עם עומר בוקסנבוים באימון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בהפועל ר"ג מתכוונים להתחזק בפגרה הקרובה בחמישה שחקנים, מתוכם שני זרים. בקבוצה מודעים לקושי במציאת שחקני חיזוק והבהירו כי הם מאמינים שהם יצליחו לגבש רשימה ראויה שתצטרף לקבוצה כבר בשבועות הקרובים.