שום ואמסלם. יקבלו חיזוק (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שום ואמסלם. יקבלו חיזוק (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, יחזור לארץ הלילה (שני) ביחד עם הספונסר של הקבוצה, גומא אגייאר, כשבידיהם מספר המלצות על שחקנים שעשויים להגיע לבית"ר ירושלים.

עדיין לא ברור האם אגייאר יתיר לצוות המקצועי להתחזק בינואר בשחקנים זרים מכיוון שברקע עומדת הבקשה של נציגיו של אגייאר ביחד עם נציגי ארקדי להגיע לפירוק של הקבוצה עוד העונה ובכך להגיע לעונה הבאה כשבית"ר נקייה מעיקולים ומנושים ושגומא אגייאר יהיה הבעלים של המועדון. אגייאר הודיע כי הוא מוכן להשקיע בבית"ר רק אם תעבור לידיו.

בחלון העברות בינואר ייתכן שבמידה ואכן יקבל המאמן יצחק שום אור ירוק למהלך של חיזוק, הקבוצה תיאלץ לוותר על אחד או שניים משחקניה הזרים בתמורה לאלו שיגיעו במקומם.

עד כה מי שלא קיבלו את ההזדמנות האמיתית בבית"ר הם החלוץ דייויד גומז והשוער ז'וסלן מאייבי. מאייבי ע"פ גורמים המקורבים לשחקן, מבוקש באחי נצרת שככל הנראה תוותר על שירותיו של ניגמטולין.

על האפשרות שיעבור לשחק באחי נצרת אמר מאייבי: "אני שוער צעיר בן 23, ככה שאני חושב שאני צריך לשחק ולעבוד קשה. אם אשחק ואקבל צ'אנס אשמח להישאר בבית"ר ירושלים".

מאייבי והרוש. לא קיבל הזדמנות (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
מאייבי והרוש. לא קיבל הזדמנות (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כזכור, מאייבי הגיע לבית"ר כשוער שאמור להתחרות עם אריאל הרוש על אפודת השוער הראשון אך היכולת המצוינת של הרוש והרצון בבית"ר לגדל את שוער העתיד של המועדון הותירו את מאייבי על הספסל: "אני בנבחרת קמרון, אני לא כועס על אף אחד, אם תהיה לי הזדמנות לעבור קבוצה ורק אם בית"ר תאשר זאת ותסכים למהלך שכזה, אני אולי אעזוב.

"אני מנסה לחשוב על העתיד שלי אבל בסופו של דבר אני ארצה לקבל החלטות אך ורק עם בית"ר. אני חוזר ומדגיש, אם תהיה לי הזדמנות לשחק בבית"ר אני אשמח להישאר". השחקנים מעידים עליו כי הוא בחור שקט שמקבל את העובדה שאריאל הרוש הוא השוער הראשון של בית"ר אך הוא משדר שהוא רוצה לשחק.

דייויד גומז. לא מצא את מקומה ברוטציה של יצחק שום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דייויד גומז. אם בית&"ר תתחזק, הוא ישלם את המחיר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בנוגע לגומז, גורמים בבית"ר מעידים כי היו מספר פניות וגישושים של קבוצות מליגת העל בנוגע לחלוץ. גומז עד כה שותף מעט מאוד במשחקי הליגה של הקבוצה אך מכיוון שמדובר בשחקן צעיר עם עתיד שנראה מבטיח בבית"ר לא ימהרו לוותר עליו.

מי שהביא את גומז לארץ ולבית"ר הוא הסקאוט של המועדון, איתן מזרחי, שאמר: "יש ביקוש לגומז אבל הוא רוצה להישאר בבית"ר הוא אוהב את המועדון והוא צריך להמתין להזדמנות שלו".

בחלון העברות בינואר בית"ר עשויה לקבל מספר פניות בנוגע לחלוץ וייתכן מאוד שהוא יושאל לקבוצה אחרת ולא יימכר, כל זאת במידה והצוות המקצועי ינחית שחקן זר אחר במקומו של גומז שעלותו השנתית נמוכה מאוד.

ברק יצחקי ודוד אמסלם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברק יצחקי. עדיין לא שב לאימונים (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

חלוץ בית"ר ירושלים ברק יצחקי עדיין לא שב להתאמן והוא סובל מנפיחות בקרסול. יצחקי עבר מספר בדיקות וטיפולים שלאחריהן הוא הסתפק בריצה מסביב למגרש. בבית"ר משדרים אופטימיות ומקווים כי ישוב להתאמן בקרוב וההערכה היא שהוא יהיה כשיר למשחק הליגה מול הפועל עכו.

אבירם ברוכיאן שיחזור ארצה ביום רביעי אחרי סדרת הטיפולים שעבר באיטלה ישוב בהדרגה לאימוני הקבוצה ועדיין לא ברור האם המאמן יצחק שום יבחר לשבץ אותו בסגל הקבוצה במשחק מול הפעול עכו. כל שחקני בית"ר קיבלו חיסון נגד שפעת, מלבד אלו שנמצאים עם נבחרת ישראל הצעירה שיקבלו את החיסון עם חזרתם מהנבחרת.