ראשי מכבי פ"ת, עמוס לוזון ושינו זוארץ, נפגשים בשעה זאת (שני) עם מאמן מכבי פ"ת, רוני לוי ודורשים מהמאמן הסברים על מצב הקבוצה, הפסדיה ואופן עמידתה על המגרש המאכזב מאוד עד כה.

זה לא סוד שבפ"ת מאוד מאוכזבים מרוני לוי, כך לא ציפו לפתוח את העונה, ההפסד אמש למכבי נתניה 3:0 היה הקש ששבר את גב הגמל.

היום, בפגישה, יצטרך רוני לוי לתת הסברים מדוע הסגל שהוא בנה בקיץ במו ידיו, לא מצליח ומה הן תוכניותיו לעתיד הקרוב.

אוהדי הקבוצה המיואשים מהיכולת הדלה של השחקנים, כבר החלו להפעיל לחץ על ההנהלה במטרה לפטר את המאמן רוני לוי. השיא היה כשהורם שלט הקורא להחליפו במאמן מיקי סנדרוב, שאימן בעבר את קבוצת הנוער של המועדון.

עם סיום המשחק שוחח לוי קצרות עם אנשי הנהלת הקבוצה, אך אלו לא הגיעו להחלטות. יו"ר המועדון, שינו זוארץ, דיבר עם ONE לאחר ההפסד ואמר: "כולם עצבניים וחמים לאחר המשחק וכרגע לא נעשה כלום. מבחינתי רוני לוי הוא מאמן מכבי פ"ת ויש לו גיבוי מלא".

לוי עם ראשי הקבוצה. יצטרך לתת הסברים (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
לוי עם ראשי הקבוצה. יצטרך לתת הסברים (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

בסביבתו של המאמן טוענים כי הוא לא מתכוון להישאר בתפקידו אם לא מעוניינים בו, אך את ההחלטות בנושא הוא יקבל בצוותא עם הנהלת המועדון.

שינו זוארץ ומוראד מגמאדוב. הבלם פורש אחרי 16 עונות (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שינו זוארץ ומוראד מגמאדוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

במהלך המשחק ישב נשיא המועדון, עמוס לוזון, עם אייל לחמן ביציע הכבוד כאשר השניים שוחחו ארוכות, מה שעשוי לרמז על יורשו של רוני לוי בעמדת המאמן, אם האחרון יעזוב. בין היתר כעס הנשיא על חוסר הלחימה של השחקנים ומהאפאטיות של מאמנו על הקווים ואמר לסובביו: "אני לא מבין איך הקבוצה של ראובן עטר מובילה 2:0 והוא עדיין משתולל על הקווים בעוד המאמן שלנו לא זז".

עמוס לוזון. הודיע לדמארי שהוא לא ישחק בסלטיק (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון. זעם על (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

לוי וחברי הצוות המקצועי מתקשים להבין מדוע השחקנים לא מיישמים במהלך המשחק את הדברים עליהם הם עובדים באימונים, כאשר במחצית המשחק אמר המאמן לשחקניו: "אתם משחקים כאילו אנחנו מובילים, אתם אדישים ולא נותנים את הנשמה". כמו בסיום המשחק מול מכבי חיפה במחזור הקודם, גם בסיום המשחק אתמול הביע לוי את אכזבתו מחניכיו באומרו אליהם: "אכזבתם אותי".

רוני לוי הגיע הבוקר (ראשון) לאימון הקבוצה והתייחס לסיטואציה הקשה בקבוצה: "היה משחק רע מאוד שלנו, התוצאה דיברה בעד עצמה ברור שיש לנו הרבה מה לתקן. אנחנו עדיין בשלבים די ראשונים של השנה. הקבוצה עברה שינוי הסגל השתנה תהליך של שילוב צעירים שלוקח זמן יש תוצאות יותר ופחות טובות".

רוני לוי (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
רוני לוי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

על החלק שלו בכישלון אמר לוי: "הדברים לא תלויים רק בי הם תלויים בהרבה גורמים.ביני לבין ראשי המועדון יש יחסים טובים מאוד, בטח מהכיוון שלהם, נשב נדבר ונראה מה טוב לקבוצה. תמיד שאתה מתחיל, אתה חושב בצורה אופטימית ומקווה שיהיה טוב יותר. לפעמים זה קשה ואם התוצאות טובות אז הכל בסדר צריך לחשוב אופטימי וחיובי.

יכול להיות שמשחקים כמו אתמול גורמים למועדון ולקבוצה להבין את המצב ולהתייחס בצורה שונה המשחק לצערי גרם לנו להבין את המציאות שלנו. אני חושב שהשחקנים מאוד רוצים ומשתדלים מתאמנים טוב עושים מקסימום".

לוי הבטיח לקבל כל החלטה אפשרית שההנהלה תקבל: "מה שיוחלט מקובל עליי, אני בא לעבודה לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר במידה ויהיו החלטות, נקבלן ביחד".