אבי נמני (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
גולדהאר. מתכונן לדרבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

אוהדי מכבי תל-אביב בטירוף לקראת הדרבי שייערך ביום ראשון בשעה 19:00 באצטדיון בלומפילד. האוהדים הצהובים יישבו בשערים 10-11 ובשער 8, כשאת הצבע הצהוב יראו גם משער 13, לשם רכשו האוהדים כרטיסים דרך האינטרנט.

תוך 24 שעות, נמכרו כל הכרטיסים שהוקצו למועדון הצהוב. אגב, כל הכרטיסים לשערים 10-11 נגמרו כבר אתמול. היום, אזלו במהירות, הכרטיסים שנשארו לשער 8.

"בכל דרבי יש התרגשות, במיוחד שמדובר בדרבי ראשון העונה" - כך אמר אחד מאוהדי מכבי תל-אביב ל-ONE.

"אנחנו לא צריכים להגיד שום דבר לשחקנים על הדרבי. הם יודעים טוב מאוד מה זה דרבי בשביל האוהדים ואני מאוד מקווה שהפעם, בניגוד גמור לעונה שעברה, אנחנו נוכל לחייך קצת יותר".

"ביום ראשון תהיה מלחמה ואנחנו חייבים לנצח".

בתוך כך, הקבוצה קיימה הבוקר אימון במגרש הנוער בקרית שלום. הבעלים מיץ' גולדהאר הגיע גם הבוקר וצפה באימון מקרוב. גולדהאר יצפה בדרבי הראשון בחייו ואנשי מכבי תל-אביב מספרים לו בימים האחרונים על משחקי הדרבי בשנים האחרונות.

אוהדי מכבי ת&"א מסתערים על הקופות בקרית שלום (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א מסתערים על הקופות בקרית שלום (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

הפעם האחרונה שמכבי ניצחה משחק דרבי בליגה היתה אי שם בסוף עונת 2007/08 משער ניצחון של יוסי שבחון בדקה ה-88. בעונה שעברה, הפסידו הצהובים פעמיים לאדומים בליגה ובפעם השלישית סיימו את המשחק בתיקו.

אוהדי מכבי מסתערים על הקופות בקרית שלום (ארכיון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א מסתערים על הקופות בקרית שלום (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

במכבי יודעים כי המשחק ביום ראשון מול היריבה האדומה יהיה המבחן הקשה ביותר שלה עד כה העונה. מכבי תל-אביב עדיין לא שיחקה מול קבוצות גדולות ובעצם מדובר במבחן הרציני הראשון לקבוצה של אבי נמני.

שחקני מכבי תל-אביב נראו חדורי מוטיבציה באימון הבוקר שהתנהל בקצב מהיר. יובל אבידור המשיך ביכולת הטובה וכבש מספר שערים מרהיבים בתרגולים השונים. אנדריי קומאץ', הקשר האחורי הסלובני, ביקש מהצוות המקצועי לעבור היום טיפולים לאחר שחש בעומס יתר על גופו.

אבי נמני מתדרך את חניכיו (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני מתדרך את חניכיו (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

קומאץ' שבישל את השער השלישי במשחק מול הפועל ר"ג, נעדר הבוקר מהאימון והוא צפוי לשוב לאימונים מלאים ביום רביעי לאחר יום החופש שמתוכנן לשחקנים מחר.

תמיר כחלון ערך היום אימון אישי ביחד עם מאור בוזגלו ואורי ביטון שמחלימים מפציעות. השלושה התאמנו עם הפיזיולוג ד"ר בוקי ירון במשך כשעה וחצי ועבדו בעיקר על חיזוק השרירים. במכבי מעריכים שבוזגלו ישוב למגרשים בעוד כחודשיים וחצי לפחות.

שחקני מכבי באימון. נראו חדורי מוטיבציה (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי באימון. נראו חדורי מוטיבציה (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE
לירן שטראובר (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
לירן שטראובר. נראה מוכן לדרבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE
יובל אבידור. הפגין יכולת מצויינת באימון (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור. הפגין יכולת מצויינת באימון (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE