(הצילום באדיבות מכבי חיפה) (צילום: ספורט 5)
(הצילום באדיבות מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5
(הצילום באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי) (צילום: ספורט 5)
(הצילום באדיבות מכבי תל אביב, האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5

קבוצות שונות בליגת העל לקחו חלק אתמול (שלישי) והיום בטקסים לזכרם של חללי צה"ל, חלקם אוהדים. מועדונים מסוימים גם קיימו טקסים בעצמם וציינו את יום הזיכרון.

מכבי חיפה ציינה אמש את יום הזיכרון בטקס במתחם "קצף". אל הטקס הוזמנו גם הוריו של סמ"ר שון ניסים כרמלי ז"ל, שנפל במבצע "צוק איתן". המנהל המקצועי של פנימיית כפר גלים, אלון חרזי, נשא דברים לזכרו ואביו של שון, אלון כרמלי, אמר: "שון התאהב במכבי חיפה מילדות. הוא היה ילד מאחד שדאג גם ביציע, לאחד בין האוהדים למען הקבוצה".

בתחילת הטקס, דגל ישראל המתנוסס בגאווה במרכז המתחם, הורד לחצי התורן וקפטן קבוצת הנוער, רוי קטרי, הקריא את תפילת יזכור. שחקן נערים ג', יונתן כהן, הקריא בית מתוך שירה של תלמה אליגון-רוז, על רב סרן רועי קליין ז"ל, שנהרג בקרב בבינת-ג'בל, כאשר נשכב על רימון חי כדי להציל את חבריו.

אקדמיית הנוער של מכבי ת"א קיימה אתמול טקס במתחם האימונים בקרית שלום. שחקני האקדמייה, הצוות המקצועי, ההנהלה ונציגים מהקבוצה הבוגרת נכחו בטקס אליו הגיעו גם לירן ברוך ועומר לוי, אוהדי מכבי ת"א שנפצעו במהלך שירותם הצבאי. אורח נוסף באירוע היה אריק סביאטקובסקי, אחיו של אוהד הקבוצה אילן סביאיטקובסקי ז"ל שנהרג בהיתקלות עם מחבלים באיזור כיסופים. דביר זיוון ולירן ברוך, נציגי אחים לסמל, הקריאו את שמות אוהדי ושחקני מכבי שנפלו במהלך שירותם הצבאי.

כמו כן, קרן מכבי ת"א ועמותת אגוז שיתפו פעולה בפרויקט מיוחד לציון יום הזיכרון: שחקני הקבוצה שיתפו ברשתות החברתיות שלהם את סיפורם של 15 חללי יחידת אגוז שנפלו בפעולות מבצעיות.

בבית"ר ירושלים עשו משהו מעט שונה. אל מתחם האימונים בבית וגן מאיר הגיעו אפללו ואסף מלכא מעמותת "אחים לחיים", אשר עוזרת לנכי צה"ל בכל דרך אפשרית, מנטאלית ופיזית. השניים ישבו מול שחקני הקבוצה הבוגרת, ובמשך כמעט שעה סיפרו לשחקנים ולצוות סיפורים על הפציעה שלהם, ועל ההתמודדות שלהם לאחר מכן.

בהפועל חיפה, עדן בן בסט הניח זר בשם המועדון יחד עם שחקן קבוצת הנוער, עילאי אברהם, בטקס באנדרטת הנופלים בקריית חיים. בנוסף, המנכ"ל אורן שטרלינג ספד בעמוד האינסטגרם שלו לחברו דרור.

(באדיבות מכבי חיפה) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5
רמי גרשון סיפר על החבר הכי טוב של אחיו, אבי בייז ז"ל שנרצח בפיגוע במועדון השפילד בראשל"צ