(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
כחילה, עדיין לא ידוע מה יקרה איתו (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
כחילה, עדיין לא ידוע מה יקרה איתו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ביום שאחרי הסערה מסביב לשחקן הרכש החדש של בית"ר ירושלים, עלי מוחמד, בבירה מרוצים מאוד מהרכש החדש. הקשר מניז'ר הידיעה על הסגירה בין המועדונים קיבל הקשר בזמן שהיה בכנסייה בגאנה, כשהוא בימים הקרובים מתכוון לחתום על חוזהו לשלוש שנים במועדון.

מקורבים לעסקה מהצד של מכבי נתניה, משם מוחמד עבר, שמכירים את השחקן היטב אמרו: "עלי בחור מאד רגיש, יש לו נפש טובה ועדינה. אף אחד לא יודע איך הוא מרגיש עם כל הסיפורים שצצו. דבר אחד בטוח - הוא נוצרי אדוק, הולך לכנסייה וגדל בגאנה בכלל. אביו נהרג כשהיה צעיר".

בקבוצה כמובן נותנים גיבוי מלא למוחמד ואף שוחחו עם אנשי הארגון 'לה פמיליה' על מנת להעניק לו את ההרגשה הטובה ביותר. כרגע חוץ מקומץ קטן, עושה רושם שרוב הקהל מקבל את ההחתמה. אגב, בבית"ר מבהירים שמבחינתם על החולצה שלו יופיע השם שלו בלי שינויים מסוימים.

במועדון מתמוגגים מההחלטה: "אחד השחקנים הטובים בעמדה הזו, זה שדרוג רציני לבית"ר ירושלים". הבעלים משה חוגג הוסיף ואמר: "אני מקבל אלפי הודעות תמיכה מאוהדים. כולם רוצים לראות בית"ר טובה יותר, זה מה שעומד לנגד עינינו".

כמו כן, במקביל לחיפוש אחר מגן שמאלי זר, מסתבר שקווין וולץ כנראה לא יגיע. שמואל שיימן קרוב מאד לעזיבה אחרי שהגיע לסכום פיצוי מול אלי אוחנה ויוסי בניון. לגבי טל כחילה כרגע דמי ההשבחה הגבוהים מונעים חתימה בנתניה, ואם הדברים לא יזוזו הוא יחתום בסופו של דבר בפאפוס הקפריסאית.

בתוך כך, בעמותת אוהדי בית"ר ירושלים פירסמו הודעת תמיכה ברכש, כשגם בארגון "לה פמיליה" שינו פאזה. אחרי שאמש פורסם פוסט בו התייחסו להחתמה של הניז'ר ("נדאג לשנות לו את השם"), הפוסט נמחק על ידי מנהלי עמוד הפייסבוק של הארגון, והעלו פוסט עדכני.

"אנו חוזרים ואומרים שאין לנו בעיה עם השחקן החדש שחתם, להפך, הוא שחקן מצוין ואנחנו שמחים שהוא מצטרף", נכתב בהודעה החדשה, "התקשורת עשתה מטעמים לא נכונים ופרשה את ההודעה כמו שהיא רצתה כדי שוב לסכסך בין הקהל לבעלים כי הם רואים את השקט הסורר במועדון וזה עושה להם רע. אנחנו מברכים על כל החתמה שהיא טובה למועדון והאוהדים".

בארגון ניסו להרגיע את הרוחות: "יש הרבה שחקני כדורגל שנותנים להם כינוי. מסי מכונה הפרעוש והשחקן מוחמד סאלח מכונה "מו". גם אצלנו היו כינויים לכל מיני שחקנים וככה גם לעלי מוחמד יהיה כינוי בטדי, בכל מקרה מאחלים לשחקן בהצלחה, ברוך הבא ויאללה בית"ר".

כזכור, כך נראתה תגובת לה פמיליה אתמול: "לאחר אינספור בירורים ובדיקות לגביי זהות השחקן עלי, אנו מודיעים בזאת שאין לנו שום בעיה עם השחקן הזה עקב היותו נוצרי אדוק, אבל כן יש לנו בעיה עם השם שלו. הבעיה שלנו היא עם השם שלו בלבד ולא עם השחקן עצמו, לכן אנו נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא יישמע בטדי. כשמדברים על עקרונות מדברים על משפחה, ומשפחה לא מפרקים. למרות כל הליכלוכים מסביב עמדנו על המשמר וכל הקשקשנים יכולים לאכול את הכובע".

כדי להיזכר במקרה דומה במועדון אפשר לחזור לקיץ 2006 כשבית"ר ירושלים, אז עוד בתקופת ארקדי גאידמק, הגיעה לסיכום עם החלוץ מוחמד צ'יטה, שנחשב אז לחיזוק סופר משמעותי, אבל בשל שמו המוסלמי האוהדים התנגדו והעסקה נפלה. בניגוד למקרה צ'יטה, עלי מוחמד בן לאמא נוצריה ובכל מקרה בבית"ר ירושלים לא מתכוונים להיכנע ללחץ של חלק מהאוהדים.