(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
סגל. ישאיר בור עמוק (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
סגל. ישאיר בור עמוק (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

אחרי שנתיים בהן הייתה חלק מקבוצות הצמרת, ואחרי שאשתקד הגיעה לגמר הגביע, מכבי נתניה כשלה אתמול (שבת) בניסיונות ההעפלה לפלייאוף העליון - כשהפסידה 3:0 לעירוני קריית שמונה. הקפטן, אלמוג כהן, שהקריב אדום רביעי העונה והורחק, לקח את ההפסד בצורה הקשה ביותר. מיד אחריו כארם ג'אבר, שכבש שער עצמי ושבר את מלכודת הנבדל בשער השני. "זו הייתה קומדיה של טעויות, והיא עלתה לנו ביוקר", אמרו בנתניה.

עם שריקת הסיום, חדר ההלבשה היה שקט. חלק מהשחקנים אף הזילו דמעה בעוד הם שוחחו עם האוהדים מחוץ לאצטדיון, כשלכולם ברור שהעתיד לא הולך להיות ורוד. נתניה כמובן לא תרד ליגה, אבל היא תתקשה להיות שוב בצמרת בשנים הקרובות - אלא אם כן יהיה שינוי במצבת הבעלים, או בסכומים שייכנסו לקופת המועדון.

במועדון ייחלו בקרוב בהכנות לקראת העונה הבאה. נכון להבוקר, הבעלים על הנייר, אייל סגל, טרם ביקש לזמן את הוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל - במטרה להעביר את זכויות הניהול למנכ"ל ניב גולדשטיין. המשמעות: לפחות כרגע, למרות הצהרותיו, הוא בעל הבית. ועדיין, קיים חשש שהקיצוץ המאסיבי בתקציב יוביל לשינוי על הקווים, למרות שסלובודן דראפיץ' ושי ברדה מחזיקים בחוזה לעונה נוספת - אך בסכומים גבוהים ביחס למאמנים אחרים.

בצ'יראי. משחקים אחרונים בישראל? (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
בצ'יראי. משחקים אחרונים בישראל? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

על פי ההערכות, שחקנים כמו אלמוג כהן, רועי קהת, גיא מלמד וגבי קניקובסקי - המשתכרים הגבוהים בקבוצה - יתבקשו לקצץ, וייתכן שגם המאמנים יתבקשו לבוא לקראת המועדון. "מי שירצה להיות פה יצטרך כנראה להוריד במשכורת", העריכו שחקנים בנתניה. "אלא אם כן יימצא בעל בית שיפתח את הכיס במקומו של אייל סגל, או שהעירייה וספונסרים, שהבטיחו לסייע, יעמדו במילתם".

דני עמוס, שחוזהו היה ממומש במקרה של העפלה לפלייאוף העליון, יעזוב, ויש לא מעט קבוצות בעקבותיו - ביניהן מכבי פ"ת, בה שיחק בעבר. ניקולס אולסק, פאטוס בצ'יראי, מוחמד זבידאת ו-ויקי כחלון יעזבו גם כן. נתניה לא תרכוש את לזאר צ'ירקוביץ' וגם עתידו של זלאטן שחוביץ' לא ברור, כשלקבוצה אופציה על הארכת ההתקשרות איתו.

בקבוצה חיזקו את דני עמוס, שביקר את אוהדי ק"ש לאחר הקריאות ההומופוביות. הדברים נכתבו בדו"ח השופט והמשקיף, ובנתניה מצפים שק"ש תועמד לדין. בעקבות הכרטיס האדום השלישי הישיר שספג, אלמוג כהן ייעדר בשלושת המשחקים הקרובים של הקבוצה.