נפגע בתאקל, וייעדר ל-3 שבועות. שכטר (צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
נפגע בתאקל, וייעדר ל-3 שבועות. שכטר (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
כהן. יוסט לחוד? (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
כהן. יוסט לחוד? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

שמחה גדולה שררה אמש (שני) במכבי תל אביב אחרי ה-0:3 בדרבי על הפועל, והשחקנים ציינו את הקהל שלא הפסיק לדחוף אותם לאורך כל המשחק. אך יחד עם זאת, השמחה לא הייתה שלמה. האלופה סיימה את הקרב מול היריבה העירונית עם פציעות של שני חלוצי החוד שלה - צ'יקו אופואדו ואיתי שכטר.

מצבו של אופואדו הוא הקשה מבין השניים. החלוץ הניגרי סובל מקרע בשריר הארבע ראשי, ובקבוצה מקווים שלא מדובר גם בקרע בגיד. בכל מקרה, קיים ספק גדול אם אופואדו עוד ישוב לשחק העונה במדים הצהובים.

בגזרתו של שכטר, החלוץ עבר בדיקת MRI שם התגלה כי יש לו מתיחה במפשעה, והוא צפוי להיעדר למשך זמן של כשלושה שבועות מהמגרשים. כזכור, שכטר סבל מרגישות שם, וכעת מתברר (בין היתר בעקבות הפציעה שסבל ממנה לאחר הכניסה משי אייזן, שזכה לכרטיס אדום) כי הפציעה החמירה והוא יישאר בחוץ בזמן הקרוב.

כעת, בקבוצתו של ולדימיר איביץ' ייאלצו למצוא פתרונות לחוד בעקבות היעדרויותיהם של השניים, והאפשרויות הן ככל הנראה שניק בלקמן יפתח, או שאחד מבין יונתן כהן או אילון אלמוג יוסט למרכז ההתקפה.

בנושא אחר, אייל גולסה קרוב להוצאת דרכון פורטוגלי וייתכן שיבחן אפשריות בחו"ל לפני שיסגור במכבי ת"א. אם יישאר בארץ, נראה שהקשר ימשיך ללבוש צהוב, אבל אם תגיע הצעה אטרקטיבית הוא עשוי לעזוב, במיוחד לאור העובדה שיהיה שחקן חופשי.

"אני קרוב מאוד לקבל דרכון פורטוגלי", סיפר גולסה במסיבת העיתונאים. "זה תהליך שהתחלתי לפני שנה וחצי. אני עם ילדים קטנים וזה לא פשוט. בכל מקרה, אני מאוד רוצה להישאר במכבי תל אביב".

מלבד גולסה, המטרה בקבוצה היא להבטיח סופית את הישארותו של אנדרה ג'ראלדש. למכבי תל אביב יש אופציה לעונה הבאה על המגן הפורטוגלי, והיא מנהלת מו"מ איתו ועם השוער דניאל טננבאום על הארכת חוזה.

בנושא אחר, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את מכבי תל אביב לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים. לפי דוח השיפוט, בדקה ה-48 אוהדי הקבוצה השליכו כוסות שתייה וכדורי נייר לעבר שוער הפועל ת"א, דבר שגרם לעצירת המשחק לכדקה. בדקה ה-55 הדבר חזר על עצמו וכרוז המשחק התבקש ע"י המשקיף להורות לקהל להפסיק.