במכבי פ"ת התקשו הבוקר (שני) להיזכר מתי היתה האווירה בקבוצה טובה כל כך. אמש ניצחו המלאבסים 0:1 בחוץ את הפועל ב"ש ורשמו שני ניצחונות ברציפות לראשונה העונה, כאשר הם משלימים 4 משחקים ללא הפסד.

מאז מינויו של פרדי דוד לתפקיד מאמן הקבוצה, חל שינוי גדול במועדון מאם המושבות, שינוי אשר בא לידי ביטוי בעיקר בארבעת המשחקים האחרונים, בהם ספגה הקבוצה שער אחד בלבד והתייצבה מבחינה הגנתית.

מי שיש לו חלק גדול ביכולת ההגנתית המצויינת, ואשר הבטיח לפני המשחק כי מכבי פ"ת תבוא לווסרמיל בכדי לנצח ואף קיים, הוא המגן השמאלי קובי גנון, ששמח על ניצחון החוץ היקר: "כשמשחקים בקרבות תחתית, כשכל קבוצות התחתית ניצחו בשבת והקו האדום קרוב אלינו, אז לא משנה כל כך איך אתה משחק כי עוד חודש-חודשיים לא יזכרו אם נתת הצגה, אלא אם הבאת נקודות. לפעמים עדיף לשחק פחות יפה ולקחת את הנקודות, וזה מה שעשינו אתמול".

המגן הוותיק התייחס לחודש האחרון המעולה של הקבוצה, בו היא צברה 10 נקודות מתוך 12 האחרונות: "בסיבוב הקודם, אם היינו מחשבים נקודות שהיינו אמורים לקחת, שכביכול היינו צריכים לנצח קבוצות שעלו ליגה כמו עכו ורעננה, ובסופו של דבר לא לקחנו אף משחק, אז על הנייר היינו במקום גבוה יותר בטבלה.

"באותה מידה גם היינו באים בשבוע שעבר לטדי ולא בונים על נקודות. אבל מן הסתם הדברים לא עובדים כך ואנחנו באים בכל משחק ונותנים את הנשמה, מנצחים ועוברים הלאה".

צפו בתקציר הניצחון של מכבי פ"ת בווסרמיל

על השינוי הדרסטי והמהיר שעברה הקבוצה מאז הגעתו של דוד אמר גנון: "אמנם בכדורגל שלנו שינויים כל כך מהירים הם לא אופייניים, אבל הגיעו שני שחקנים טובים ומנוסים כמו יבריץ' ואוזן, שמכירים את הליגה ושבשבילם זה לא תורה מסיני, ובסה"כ מכבי פ"ת זה בית טוב ואנחנו מקבלים שחקנים בצורה יפה, מה שהתבטא בכך שאנחנו עזרנו לחדשים והם עזרו לנו לעבור במהרה את התקופה הקשה".

"עוד לא יצאנו לחלוטין ממה שמוגדר כתחתית הליגה, כך לפני שאוכל להגיד שאנחנו מסתכלים למעלה, עדיף שנעשה עוד כמה נקודות במשחקים הקרובים. אחרי שנבטיח את מקומנו בפלייאוף האמצעי, אולי נסתכל גם לכיוון הפלייאוף העליון", סיכם גנון.

גנון: "כדאי שנעשה עוד כמה נקודות" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גנון: "כדאי שנעשה עוד כמה נקודות" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, על אף החודש המרשים של הקבוצה, במכבי פ"ת לא נחים על זרי הדפנה וממשיכים לבחון אופציות לחיזוק החלק הקדמי של הקבוצה.

לצד ההמתנה לתשובות מחלוץ לוקרן, עומר גולן, וכן מהקשר הסרבי, נבויסה מרינקוביץ', למועדון מאם המושבות מועמדים קשר וחלוץ מולדבים, שעשויים להגיע למבחנים. לחלוץ, ג'ורג' אובסייניקוב (24), יש 8 הופעות במדי נבחרת מולדובה. קשר הקבוצה, אורי לוזון, הושאל למכבי הרצליה עד סוף העונה.

פרדי דוד, במכבי פ"ת מחפשים מחליף ליבריץ'  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE