(נמרוד גליקמן)
(נמרוד גליקמן) | צילום: ספורט 5
sportFive1023870
צילום: ספורט 5

מאבקי ההישרדות בליגה הלאומית מגיעים כעת לזירה המשפטית. הפועל עפולה הגישה אתמול (רביעי) עתירה לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, עתירה אותה הגדירה כ"דחופה ובהולה", ובה היא דרשה להקפיא לאלתר את היורדות של עונת 2019/20 לליגה א'. היום, הגיעה החלטת ההתאחדות שדחתה על הסף את הפניה של עפולה.

בפסק הדין אף הביעו ביקורת כלפי המועדון: "העותרת עצמה דורשת לקיים את הערך הספורטיבי בו העולות והיורדות 'נקבעו על כר הדשא ולא בהחלטות השולחן הירוק'. והנה עתה היא הופכת עורה ומבקשת כי תינתן החלטה מינהלית על ידי ההתאחדות, על השולחן הירוק, על מנת להקפיא את היורדות. זאת במקום שזהות היורדות תקבע במשחקיהן על כר הדשא. שנאמר, נאה דורש - אך נאה לא מקיים! העתידה נדחית".

כזכור, כל קבוצת בני לוד נכנסה לבידוד ויתר משחקיה עד לסיום העונה נדחו, משחקים קריטיים בניסיון לשרוד בליגה. עפולה נמצאת כעת נקודה אחת מעליה בטבלה, אך מתנגדת להמשך המשחקים בתחתית, שכן כך לוד תדע לאילו תוצאות בדיוק היא תזדקק על מנת לעקוף אותה ולהישאר בלאומית, כלומר העתירה הוגשה מטעמי חוסר ספורטיביות.

הטענה המרכזית לפיה העתירה הוגשה דווקא היום היא עצם העובדה שהפועל פתח תקווה הודיעה שהיא משחררת שחקנים בכירים מהמועדון, דוגמת יעקב אבבה, עוז פרץ, עומר צלישר ועוד. פ"ת אמורה לשחק מול לוד באחד המשחקים שנדחו, ועם סגל חלש יותר לקבוצה שכעת בבידוד יהיה יותר סיכוי לנצח. גם אשקלון, שכבר ירדה ליגה, אמורה לשחק מול לוד, ובעפולה חוששים מאובדן הערך הספורטיבי, משהו שיכול להשפיע על עתיד הקבוצה בלאומית.

תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, שלח מכתב ביקורתי להפועל פ"ת על ההודעה שהיא משחררת שחקנים: "ידוע לכם כי קיים סעיף בתקנון האליפות שקובע כי 'כל קבוצה חייבת להעמיד לתחרות את ההרכב החזק ביותר מקרב שחקניה'. לאור החריגה המשמעותית מסעיף זה לכאורה, אבקש התייחסותכם המיידית לדברים".