שמעון גרשון טוב מאוד 4 (צילום: עודד קרני)
גרשון. הכריע את גורל הגביע | צילום: עודד קרני

חגיגה גדולה וצהובה הערב (שלישי) באצטדיון ר"ג כשבית"ר ירושלים זכתה לאחר 19 שנים בגביע המדינה. הקבוצה מהבירה גברה אחרי דו קרב פנדלים מרתק 4:5 על הפועל ת"א, בדרך לדאבל היסטורי עבור המועדון.

בתום 90 דקות והארכה המשחק הסתיים ב-0:0 מאכזב ומשעמם. המשחק שלא התעלה לרמה גבוהה נשלח לדו קרב פנדלים ובו הצליחה בית"ר לנצח סוף סוף את האדומים בפנדלים, כשהגיבור הגדול היה טברטקו קאלה שעצר שני פנדלים בדרך לתואר היוקרתי.

ברוך דגו יכול היה להעניק להפועל את הגביע לאחר שבואטנג החמיץ מהנקודה הלבנה אבל דגו החמיץ. שמעון גרשון היה הבועט האחרון של בית"ר ושחקנה לשעבר של הפועל ת"א דייק. ראובן עובד נעצר ע"י קאלה ובית"ר קטפה את התואר.

מעל ל-25 אלף אוהדים צהובים ליוו את בית"ר באצטדיון ר"ג ופצחו בחגיגות אדירות עם קבוצתם את התואר היוקרתי. הפועל ת"א שהחזיקה בגביע בשנתיים האחרונות, חוזרת הביתה מאוכזבת לאחר שהיתה כל כך קרובה לזכות בתואר בפעם השלישית ברציפות.

נשיא המדינה, שמעון פרס, העניק לקפטן בית"ר ירושלים, אריק בנאדו, את גביע המדינה לעונת 2007/8 ופתח את האות לחגיגות הענקיות שימשיכו לעיר הבירה.

דו קרב הפנדלים

גל אלברמן ניגש לבעוט ראשון מול וינסנט אניימה. אלברמן בעט חזק לצד שמאל, אניימה קפץ לכיוון השני וקבע 0:1 לבית"ר ירושלים. יגאל אנטבי בעט ראשון לאדומים, שיגר כדור חזק לאמצע והכניע את קאלה שקפץ שמאלה כדי להשוות ל-1:1.

מיכאל זנדברג בעט כדור חזק למרכז השער, בעוד אניימה קפץ שמאלה, בית"ר עלתה ליתרון 1:2. וואליד באדיר ניגש לבעוט ושלח כדור חזק לצד שמאל מתחת לידיו של קאלה, שיוויון 2:2. עידן טל בעט את הכדור השלישי לבית"ר, ובעט חזק לצד ימין כדי לקבוע 2:3 לבית"ר.

קהל אוהדי בית"ר ירושלים (תמונת AVI: אור גץ, חדשות)
הקהל של בית"ר. חגיגה בר"ג | תמונת AVI: אור גץ, חדשות

פאביו ג'וניור ניגש לבעוט להפועל ושלח טיל לצד שמאל כדי לקבוע 3:3. בואטנג בעט למרכז השער ו-וינסנט אניימה הדף מצויין את הבעיטה החלשה של בואטנג, עדיין 3:3. שי אבוטבול ניגש לבעוט את הבעיטה החשובה של הפועל ושלח כדור מדוייק לצד ימין, קאלה קפץ לכיוון הנכון אך לא הצליח להגיע, 3:4 להפועל תל-אביב.

טוטו תמוז ניגש לבעוט את הבעיטה בידיעה שהוא חייב להבקיע, תמוז בעט פנדל מצויין לצד שמאל וקבע 4:4. ברוך דגו בעט פנדל שאם היה נכנס הפועל היתה זוכה בגביע אך קאלה התעופף לצד ימין והצליח להציל את בית"ר ירושלים, עדיין 4:4.

שמעון גרשון ניגש לבעוט את הבעיטה השישית של בית"ר ירושלים, אניימה הצליח לגעת בכדור אבל לא הצליח למנוע ממנו להיכנס, 4:5 לבית"ר ירושלים. ראובן עובד היה כעת חייב להבקיע אך קאלה הצליח להדוף את הכדור שהלך למרכז, בית"ר ירושלים זכתה בגביע המדינה.

ברוך דגו ואבוטבול (צילום: עודד קרני)
דגו. הדמות הטראגית של הגמר | צילום: עודד קרני

בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, יואב זיו, שמעון גרשון, אריק בנאדו, כריסטיאן אלברז, דרק בואטנג, גל אלברמן, עידן טל, אבירם ברוכיאן (חן עזריאל, 105), עמית בן שושן (מיכאל זנדברג, 45), אנטונלי רומולו (טוטו תמוז, 75).

הפועל תל-אביב: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, אלין טופוזאקוב, וואליד באדיר, יגאל אנטבי, מזואה אנסומבו (ביברס נאתכו, 100), שי אבוטבול, ברוך דגו, דמיטאר טלקייסקי (עידן סרור, 111), שלומי ארבייטמן (ראובן עובד, 53) ופאביו ג'וניור.