(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5
"שמרו עליי צמוד מאוד". סולומון אמש (getty) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל מלקקת את פצעיה. אחרי שפיספסו הזדמנות נוספת לעשות היסטוריה ולעלות לאליפות אירופה שתיערך בקיץ 2021, השחקנים של ווילי רוטנשטיינר נחתו בארץ. בעודם מתאוששים מההפסד הכואב לסקוטלנד, השחקנים יעברו כבר היום בדיקות קורונה מהחשש להידבקויות במשלחת הישראלית, כאשר גם מחר יימשך סבב הבדיקות.

ביממה שאחרי התבוסה, מתעוררות גם דאגות נוספות: הבוקר הודיעה ההתאחדות כי ניר ביטון, בלם הנבחרת וסלטיק, שוחרר מהסגל לקראת שני המשחקים הקרובים מול צ'כיה וסלובקיה. המטרה: לתת לו מנוחה, מאחר וגם למשחק מול הסקוטים הוא עלה פצוע. 

מעבר לכך, מלבד לואי טאהא, שנשאר בגלאזגו לאחר שנמצא חיובי לקורונה, נותר הבוקר גם אחד מחברי הצוות הרפואי במלון לאחר שלא חש בטוב ביממה האחרונה. מדובר במעסה הנבחרת, שנמצא שלילי בבדיקת הקורונה האחרונה שעבר אבל כאמור חש ברע בשעות האחרונות. בעקבות כך, בנבחרת חוששים מגל הידבקויות בקורונה לפני המשחק מול צ'כיה ביום ראשון, על אף שכרגע אין תסמינים אצל אף אחד מהשחקנים. אגב, יחד עם טאהא והמעסה נשאר איש צוות נוסף על מנת שיסייע להם.

אמש, תחושת ההחמצה היתה החזקה ביותר בסיום, כפי שהשתמע אמש מתגובות שניים מהבולטים שבשחקני הנבחרת: מנור סולומון וניר ביטון. סולומון, שהיה מהטובים שבשדה אמש (ובכלל בקמפיין הנוכחי), כאב את התוצאה: "זו ההרגשה הכי מתסכלת והכי קשה שיש לשחקן כדורגל. היה לנו משחק כל כך חשוב, משחק קשוח וקשה נגד סוקטלנד בחוץ. האמנו שאנחנו יכולים לעשות את זה, וגם נתנו הכל, אבל לצערי זה לא הספיק. אלה תחושות קשות, אבל אין מה לעשות, צריך להמשיך קדימה".

אחרי הכאב, סולומון התפנה לנתח - מה קרה בהאמפדן פארק? "הגנתית היה משחק הקרבה מצוין של הנבחרת", הוא הודה, "שחקנים רצו ונלחמו נגד נבחרת פיזית יותר מאיתנו. עמדנו מדהים. התקפית התקשינו, כמו שהם התקשו; שתי הנבחרות התגוננו טוב והיה משחק טקטי. היה מאוד קשה להגיע למצבים. נצטרך ללמוד מזה ולנסות להשתפר".

"שמרו עליי צמוד מאוד", הוא התייחס למשחק האישי שלו אמש. "לא היו לי הרבה שטחים. בנבחרת אני משחק גם בעמדה יותר אחורית, אז קשה לי יותר להגיע למצבים. חברים סיפרו לי שבנבחרת סקוטלנד דיברו עליי, ורצו לשמור אותי בצורה מיוחדת, וזה הצליח להם ברוב המקרים". ומה יקרה הלאה? "יהיה קשה מאוד", הודה סולומון בכנות. "אחרי משחק כזה, כשאנשים רצו 14 ו-15 ק"מ, לחזור ולשחק בליגת האומות יהיה קשה פיזית ומנטלית, אבל נתגבר על זה כדי לנסות לנצח את המשחק הבא. להחזיר את הכיף לנבחרת".

"הם פחדו מאיתנו". ביטון בעוד מאץ' אפ פיזי עם הסקוטים (getty) | צילום: ספורט 5

ניר ביטון עלה למשחק הזה ברגע האחרון. הבלם בכלל היה פצוע, אבל בסופו של דבר הצליח למצוא את הדרך להגיע לכשירות - ושיחק 120 דקות נגד חבריו בסלטיק, במדינה בה הוא משחק. כתוצאה מכך, ביטון סיפק גם זווית מעניינת ליחס של הסקוטים למשחק: "אני מדבר עם השחקנים בחדר ההלבשה (של סלטיק), אחרי המשחק הקודם - הם הופתעו. הם פחדו מאיתנו. לא יכולנו לקבל אותם במצב יותר טוב. קיבלנו אותם על מגש, רק לבוא ולנצח. 120 דקות לא הספיקו ופנדלים זה מאוד אכזרי...".

ולסיום, באופן טבעי - שני השחקנים התייחסו לערן זהבי. כוכב הנבחרת ואיש המטרה המרכזי שלה היה זה שעמד באור הזרקורים לשלילה, כשהחמיץ את הפנדל הראשון בדו קרב הבעיטות - ובכך, סלל את הדרך להפסד. "ערן לקח את זה קשה, אבל בלעדיו לא היינו כאן - וזו לא קלישאה. שחקנים גדולים ממנו החטיאו פנדל, בסוף זה 50-50, אם השוער הולך לפינה הנכונה קשה להכניס את הכדור".

סולומון אף הגדיל לעשות ולגבות את זהבי: "הוא הווינר הגדול ביותר שאני מכיר", סיפר עליו שחקנה של שחטאר דונייצק. "אמרתי לו שבלעדיו לא היינו במעמד הזה. זה קורה לגדולים ביותר. אנחנו מאחוריו, ותמיד נתמוך בו ונעריץ אותו".