צ´קול מול עומר ורד. ישתפו פעולה בקו האחורי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
צ´קול מול עומר ורד השבוע בבלומפילד (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

האם רחמים צ'קול, מגנה השמאלי של מ.ס. אשדוד, יעבור למכבי תל-אביב? זו אחת השאלות הגדולות בקבוצה של יוסי מזרחי. הצהובים מגלים עניין רב במגן הצעיר אולם על פי גורמים המעורים בפרטי העסקה, קיימים עדיין פערים כספיים די גדולים בין הצדדים וככל הנראה המגן יישאר בעיר הדרומית. הבעלים של אשדוד, ג'קי בן זקן, אף אמר: "לא תהיה עסקה".

על מנת שצ'קול יוכל לשחק תחת הדרכתו של מוטי איווניר בליגה האירופית, ההעברה חייבת להיסגר עד הלילה, תום מועד ההעברות עבור משחקים במסגרת האירופית, כך שנותרו מספר שעות בלבד להשלמת העסקה ולהפיכתו של צ'קול לשחקן מכבי תל-אביב.

במהלך העונה שעברה הביעו במכבי חיפה התעניינות בצ'קול, אז עדיין שחקן הנבחרת הצעירה, על מנת שיחליף את פיטר מסיללה, אולם לבסוף בחרו ללכת על אופציית חיים מגרלשווילי. גם מכבי תל-אביב התעניינה בשירותיו של צ'קול, אותו מכיר מוטי איווניר מצויין מהתקופה בה אימן אותו במדי הנבחרת הצעירה.

באשדוד מנסים להתאושש מהמכה הקשה שספגו בתבוסה מול אותה מכבי תל-אביב לפני יומיים וינצלו את פגרת הנבחרת בסוף השבוע הקרוב ואת הזמן שנותר עד למשחק מול מכבי חיפה על מנת להתחזק במספר שחקנים זרים בתפקידי קישור והתקפה.

כבר אתמול נחת בעיר הנמל הבלם הצרפתי סטיבן טיקו בן ה-24, שהשתייך בשלוש השנים האחרונות להיברניאן הסקוטית אולם מיעט לשחק. טיקו, שגדל במחלקת הנוער של נאנט הצרפתית, שיחק גם בסדאן ובאשדוד ינסו לבחון את כישוריו במרכז השדה.

בימים הקרובים צפויים להגיע לקבוצה עוד מספר שחקנים זרים, בעוד מי שעשוי להיחתך עוד לפני סוף השבוע הוא הקשר הבוסני מריו בוסיץ', שלא הותיר רושם חיובי בהזדמנויות אותן קיבל במשחקי האימון.

סטויקיץ´ ומריו בוסיץ´ (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מריו בוסיץ´ עם סטויקיץ´. בדרך חזרה לנתב&"ג (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

שחקני הקבוצה, ניר ביטון ובן בוטבול, ייעדרו מהאימונים בשבוע הקרוב לאחר שיצאו עם הנבחרת הצעירה, המתכוננת לאליפות אירופה אותה תארח בשנה הבאה בישראל, למשחק ידידות מול הנבחרת המקבילה של אנגליה.