הפועל חיפה אמנם זכתה בשני ניצחונות מרשימים מול מכבי תל אביב ומכבי חיפה שהעלו אותה מעל הקו האדום אבל למאמן, טל בנין, צפויים כאבי ראש לקראת המשחק במחזור הבא מול עירוני קרית שמונה.

הבלם אושרי רואש שנפצע בדרבי סובל מקרע חלקי בשריר ויחזור לפעילות רק בעוד עשרה ימים. בנוסף לרואש לא יעמדו לרשותו של בנין שני הקשרים יוסי דורה ורן אבוקרט בגלל חמישה צהובים.

בנין יצטרך להסתדר ללא השלושה כאשר גולן חרמון ישחק כבלם לצידו של דיאן קלאהר ובקישור האחורי עשוי לקבל קרדיט גל אראל שנכנס בדרבי כמחליף והיה טוב בדקות ששיחק. אפשרות נוספת היא שילובו של ליאור ז'אן שמגלה יכולת טובה באימונים.

בשורות האדומים מרוצים מהחלק האחורי של הקבוצה שעד הגעתו של בנין היה אחד מנקודות התורפה של הקבוצה. דרשלר קאלה נמצא כבר זמן רב בכושר גבוה ומצליח להחזיק את ההגנה. קאלה בן ה-37 מתאמן גם באופן אישי ולאור כושרו הפועל חיפה עשויה להציע לקרואטי להמשיך עונה נוספת.

המגן עאהד עזאם הוא התגלית עד כה של בנין. עזאם מגלה חוצפה חיובית ושיחק ללא רגשי נחיתות מול חלוצים דוגמת אלירן עטר וחן עזריאל. במועדון לא ימהרו להביא מגן ימני בינואר.

בנין החליט להחזיר לאימונים את שני השחקנים המושעים משה ביטון ואלירן ג'ורג' שלא נטלו חלק באימוני סוף השבוע שעבר ומסומנים כמי שיעזבו בינואר יחד עם איימוס קולי.  השניים כבר קיבלו אישור לחפש לעצמם קבוצה. הקפטן אייל טרטצקי וסטפן דנקוביץ לא נטלו חלק באימון בגלל כאב בטן.

יובל אבידור: "לא הופתעתי שמכבי חיפה התפרקה
חלוץ האדומים, יובל אבידור, התארח "אולפן הספורט" של ערוץ ONE, ערוץ 50 ודיבר על הניצחון הגדול בדרבי על מכבי: "האמת, לא הופתענו שמכבי חיפה התפרקה. ידענו שברגע שנכבוש את השער הראשון, גם השני והשלישי יגיעו".

רואש מפומה על אלונקה בדרבי. ייעדר בק"ש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רואש מפומה על אלונקה בדרבי. ייעדר בק"ש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על השינוי שעברה הקבוצה מאז הגעתו של טל בנין ציין אבידור: "התחלנו להאמין בעצמנו, בעיקר אחרי הניצחון על מכבי ת"א. דיברנו בחדר ההלבשה וטל אמר לנו שאם נאמין בעצמנו, נוכל לנצח".

באופן אישי הוסיף החלוץ: "מצאתי את עצמי בהפועל חיפה. מהרגע שהגעתי היה חשוב לי שנצבור נקודות. ניצן שירזי נתן לי הרבה ביטחון ואני מקווה להמשיך להוכיח שמקומי על המגרש".