מכבי חיפה התעוררה מאוכזבת לשבוע חדש לאחר ההפסד 3:1 לאחרונה בטבלה, הפועל פ"ת. שתיים וחצי התקפות הספיקו לקבוצה של גילי לנדאו לכבוש שלושה שערים והותירו את ראשי האלופה והצוות המקצועי עם סימני שאלה רבים לגבי עתיד המועדון. אחד השינויים שעשויים לקרות במשחק מול אשדוד ברביעי הוא שילובו של איציק כהן במרכז ההגנה במקומם של אחד משני הבלמים: יוריצה בולייאט או סארי פלאח.

באימון היום (ראשון) אמר המאמן אלישע לוי לשחקניו: "מראש אמרתי איך הדברים עומדים לקרות במגרש וכך זה קרה. אני מצפה שתהיה לכם מספיק אינטילגנציה כדי לדעת איך להיערך במצב כזה. לאורך העונה אנחנו עושים צעד קדימה ואח"כ צעד אחורה, לא יכול להיות שבשלוש התקפות נחטוף את הגולים". מי ששיפרו מעט את האווירה בסיום האימון היו משפחות הספונסרים שנכחו במחיצת השחקנים, זכו לחתימות, בעטו פנדלים ואכלו ארוחת צהריים משותפת.

בחיפה לא זוכרים קריסה מנטלית ומקצועית כמו זו של העונה והרושם הכללי הוא שבמועדון סופרים את הימים והשבועות עד לסיום הליגה. ההפסד לפ"ת הוכיח שחיפה של העונה לא מסוגלת להתמודד על כתר האליפות. הקבוצה משלמת העונה ביוקר על כל הטעויות האפשרויות החל מצירוף שחקנים שלא מתאימים מנטלית למועדון, דרך טיפול לא מעמיק ושורשי בבעיות משמעת, ועד למצב החברתי הגרוע בחדר ההלבשה.

קפטן הקבוצה, יניב קטן התייחס למצב הגרוע של המועדון: "אין ספק שאנחנו לא מצליחים להתייצב כקבוצה ורואים את זה כמעט בכל משחק, לצערי אנחנו קורסים מבחינה הגנתית. הגענו למצבים טובים ולא ניצלנו אותם, הכדורגל הוא מאוד אכזרי ואני חושב שקבוצה כמו מכבי חיפה לא יכולה לספוג כאלה שערים, אנחנו משלמים על זה ביוקר השנה. יש לנו שנה לא קלה בכלל, אבל נצטרך לצאת גם מזה".

הקפטן הוסיף: "צריך לסדר את כל הבעיות ויש לנו לא מעט, החלק ההגנתי שלנו לא מספיק טוב, אנחנו סופגים המון שערים שמוציאים אותנו מהמשחק וקשה לנו לחזור. אנחנו לא מנצלים את המצבים שלנו, זו תקופה פחות טובה ונצטרך להרים את הקבוצה כמה שיותר מהר, נשתדל לנצח כבר במשחק הבא".

אלישע והשחקנים. עוד יום לא קל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלישע והשחקנים. עוד יום לא קל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

חרף היאוש הכמעט מוחלט בקהל, האוהדים ממשיכים לתת אמון בקבוצה כל עוד היא נותנת הכל על המגרש, מול נתניה זה לא קרה. 3,000 אוהדים הגיעו לאצטדיון המושבה וראו את קבוצתם מושפלת.

בולייאט ועותמאן שפופים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה לא מבינים איך זה קורה להם (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שהדבר הכי טוב שקרה לנו במשחק הזה, זה הקהל", אמר קטן בעצב, "עצוב לי וכואב על האוהדים שבאים ומנסים לדחוף את הקבוצה למרות שלא הולך. דיברנו בחדר ההלבשה שמגיע כל הכבוד לקהל שהיה מאחורינו. אנחנו נצטרך להוציא את הקבוצה מהבוץ. כל מי שנמצא במועדון יודע שצריך לעשות את זה, הולך קשה אבל נצטרך לעשות את זה".

אחד השחקנים הגיב על דברי הקפטן ואמר: “הכי קל להאשים את ההגנה, אבל לאן נעלם משחק ההגנה שאיפיין אותנו בשנים הקודמות ובמשחקים השנה כמו מול מאריבור ומכבי ת"א? אנחנו צריכים ללמוד מקריית שמונה איך עושים משחק הגנה. זה מתחיל בחלוצים ולאו דווקא בשחקני ההגנה, הכי קל לבוא בטענות לשחקנים הצעירים ולהפיל עליהם את האשמה".

גם האחרונה בטבלה חגגה על חשבון האלופה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גם האחרונה בטבלה חגגה על חשבון האלופה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

נכון לעכשיו, בחיפה לא מדברים על החלפת המאמן אלא רק על איסוף השברים לקראת המשחק מול אשדוד ביום רביעי. עם זאת, הפסד לקבוצה של יוסי מזרחי עלול לגרום לזעזועים במועדון כשגם שחקנים בכירים עלולים לשלם מחיר יקר. מעמדו של אלישע איתן אך גם הוא יודע כי לא לעולם חוסן ועליו למהר ולהרים את הקבוצה לפני קטסטרופה אמיתית.