נתניה תוכל להתאמן במגרש שעמד מיותם (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
נתניה תוכל להתאמן במגרש שעמד מיותם (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

במכבי נתניה לא האמינו שאחת הבשורות היותר חיוביות שהם יקבלו תגיע דווקא מבית המשפט מחוזי לעניינים מנהליים בתל אביב. בית המשפט המחוזי החליט הבוקר כי עיריית נתניה רשאית לפתוח את מגרש האימונים הסינטטי שבנתה בסמוך לבית הספר "שפירא" שבעיר וזאת לאחר שבחצי השנה האחרונה עמד המגרש מיותם עקב צו מניעה שהוציא אריק איזיקוביץ' לפתיחתו.

עיריית נתניה בנתה את המגרש הסינטטי בעלות של 8 מיליון שקלים במקור כדי שישמש כל קבוצה עירונית שתחפוץ בו וביניהן מכבי נתניה. אלא שסמוך למועד סיום הבנייה הציג יושב ראש בית"ר טוברוק, אריק איזיקוביץ', מסמך החתום על ידי מנכ"ל העירייה הקודם משנת 2003 האומר כי המגרש שיבנה ליד בית הספר "שפירא" יהיה שייך לקבוצתו בלבד.

איזיקוביץ' מיהר והגיש לבית המשפט צו מניעה לפתיחת מגרש האימונים ואכן בית המשפט נתן לטוברוק את הצו והמגרש נותר שומם וסגור בחצי השנה האחרונה.

בהחלטתה אמרה השופטת, אסתר קובו: "בהחלטה נקבע כי הואיל ובנייתו של מגרש הכדורגל, נשוא צו הביניים, הושלמה תוכל המשיבה (עיריית נתניה) לחזור בה מהצהרותיה הקודמות ותוכל בנוסף למתן זכות השימוש במגרש לביה"ס שפירא ליתן זכות שימוש שאין עימה חזקה במגרש זה לקבוצות כדורגל נוספות הפעילות בעיר בנוסף לעותרת (בית"ר טוברוק), בהתאם לקריטריונים שייקבעו על ידה".

איזיקוביץ´. בית המשפט ביטל את צו המניעה שהוציא נגד השימוש במגרש (צילום: מערכת ONE)
איזיקוביץ´. בית המשפט ביטל את צו המניעה שהוציא נגד השימוש במגרש | צילום: מערכת ONE

במכבי נתניה אמרו הבוקר: "זו בהחלט בשורה משמחת. העובדה כי שחקני מחלקת הנוער לא יצטרכו להתאמן באצטדיון הקופסא או במגרש בנעורים בהחלט תקל על המועדון. כרגע עדיין לא קיבלנו הקצאת שעות פעילות על המגרש מהעירייה ולכן אי אפשר לומר האם הדבר יחסוך למועדון כספים. אנחנו מקווים שנעלה על המגרש במהירות האפשרית".