טל בן חיים. היתה יריקה או לא? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים. הוצא מהאימון, אך צפוי לפתוח (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

שבוע ימים בלבד לאחר שנשיא מכבי פתח תקווה, עמוס לוזון, החליט על הענקת גיבוי וצ'אנס נוסף למאמן הקבוצה, מרקו בלבול, מסתבר כי השקט עדיין לא שב על כנו במועדון ממלאבס. בתחילת אימון הערב (חמישי) החליט בלבול להוציא מהאימון את החלוץ הבינלאומי, טל בן חיים, לאחר שלטענתו, השחקן לא היה קשוב מספיק לדבריו ואף שיחק עם הכדור במהלך אסיפת שחקנים.

בן חיים לא התווכח עם המאמן והלך לעשות אימון בחדר הכושר ולאחר חצי שעה המשיך לאימון עם מאמן הכושר, דרור שמשון. חשוב לציין כי בסיום האימון נפגשו השניים לשיחה קצרה על מנת ללבן את העניינים ולהשאיר את התקרית הקטנה מאחור. החלוץ ייקח חלק באימון המסכם לקראת המשחק מול הפועל ניר רמת השרון ואף צפוי להמשיך לפתוח בהרכב הראשון.

שחקנים בקבוצה הופתעו מהוצאתו של בן חיים מהאימון, אך שמחו לשמוע כי ליבן את העניינים עם בלבול מאחר שהם יודעים עד כמה החשיבות של החלוץ המוכשר רבה לפתח תקווה.

"אני איתכם כבר שבעה מחזורים ועברנו יחד גם את המחנה אימון, אני רוצה שתמשיכו להיות מקצוענים ולעבוד קשה. כל אחד צריך להתנהג כמו מקצוען, לקחת אחריות על התפקיד שלו ולהיות מאוחדים", אמר בלבול לשחקנים.

בתוך כך, במהלך האימון תירגל המאמן מספר הרכבים כשבין היתר מתלבט בין ג'סטיס וומפור לבין אסי משיח. אחד מהשניים יחליף את נסטיה צ'ה וישחק לצידו של מרוואן קבהא. בקישור ההתקפי תורגלו לסירוגין דני פרדה, ציון צמח ומריו צ'ארביץ ועדיין לא ברור מי מהם יזכה לחולצת ההרכב הראשון. בחוד ההתקפה היו אלה הקפטן, עומר גולן, וויקטור מרעי שתורגלו בהרכב בהיעדרו של בן חיים שצפוי לפתוח.

מרקו בלבול. לא אהב את התנהלותו של טל בן חיים ושלח אותו החוצה (משה  (צילום: מערכת ONE)
מרקו בלבול. לא אהב את התנהלותו של טל בן חיים ושלח אותו החוצה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אל מרכז ההגנה צפוי לחזור הבלם ניצן דמארי, כשעדיין לא ברור מי מבין שי מימון או תומר אלבז יפנו את המקום. המגן הימני, אורי אוזן, יחזור בוודאות להרכב.

הקשר הצעיר, מרוואן קבהא, ששוחרר ממשחק האימון של הנבחרת הצעירה מול הפועל באר שבע ביום שלישי האחרון בשל כאבים בצוואר, עדיין סובל מכאבים אך ערך אימון מלא. הקשר, שהפך לבורג מרכזי בהרכב של המלאבסים הבהיר לחבריו כי למרות הכאבים הוא לא מתכוון לוותר על המשחק בשל חשיבותו הגדולה.