יובל אבידור. תורגל בהרכב לקראת מוגרן (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יובל אבידור, נכנס כמחליף במקום עטר (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

קבוצת מכבי ת"א, אשר מקיימת את מחנה האימונים שלה במירלו, הסמוכה לאיינדהובן שבהולנד, קיימה היום (שבת) את משחק ההכנה הראשון שלה לעונה הקרובה כשניצחה את קבוצת ברונדבי הדנית בתוצאה 1:4.

הצהובים, שערכו מסע רכש מאיים ונוצץ בפגרת הקיץ, נראו טוב במשחקם הראשון, בעיקר במחציתו השניה, ובעיקר אמורים הדברים על אלברט באנינג, שנכנס כמחליף בדקה ה-39 במקומו של ג'יבריל סידיבה, ולמן כניסתו חל שינוי מהותי במשחק.

ברק יצחקי אשר סובל מפציעה בקרסולו לא נטל חלק במשחק, כמו גם בנג'מין ניקייז שהגיע מסטנדרד ליאז' ולא שותף בשורות הצהובים.
 

המשחק נפתח לא רע מבחינת מכבי ואלירן עטר ששיחק טוב במרכז השדה לצידו של מאור בוזגלו, ואף סיכן את שערם של הדנים מספר פעמים אולם השוער היה מוכן.

השער הגיע דוקא מן העבר השני כשבעיטה שנבעטה מקצה הרחבה פגעה ברגלו של ניבאלדו, בלם הרכש הרזילאי של הצהובים, וחדרה פנימה. אז ביצע יוסי מזרחי את החילוף כשהכניס את באנינג במקוצמו של סידיבה ומכאן נראתה רק קבוצה אחת על המגרש.

מאור בוזגלו (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

גם השוויון לא איחר להגיע ומדוניאנין ביצע ללא דופי בעיטת עונשין מ-11 מטרים כדי לקבוע 1:1 במחצית, אחרי נגיעת יד של הדנים ברחבה שבאה בעקבות פריצה נפלאה של מאור בוזגלו.

במחצית השניה המשיכו בצוות המקצועי של מכבי ת"א לבצע חילופים שהשפיעו על התוצאה. בדקה ה-63 שני מחליפים של הקבוצה היו אחראים על שער היתרון, כשגפני חטף כדור לשוער היריב והעביר כדור רוחב לאבידור שכבש את ה-1:2.

רוברטו קולאוטי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
רוברטו קולאוטי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ציון צמח, עוד שחקן שעלה כמחליף, בעט בעיטה חופשית נפלאה עשר דקות מאוחר יותר והעלה את התוצאה ל-1:3, ושלוש דקות לסיום הבקיע עוד שחקן מחליף, ניסו קפילוטו בנגיחה אחרי הגבהת כדור קרן של ציון צמח.

קלמי סבן: התוצאה פחות חשובה, הדרך הרבה יותר משמעותית


מאמן מכבי ת"א, יוסי מזרחי, היה בסיום שבע רצון מיכולתם של חניכיו: "ראינו דברים טובים וגם פחות טובים, מה שחשוב הוא שהשחקנים יכירו אחד את השני ואנחנו אותם, זו המשמעות של מחנה האימונים הזה, אנחנו צריכים עוד זמן כדי לשחק, בהתקפה חסר לנו עדיין המשחק לעומק".

ג´בריל סידיבה (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ג´בריל סידיבה (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

גם מגן הרכש שהגיע ממכבי נתניה, קלמי סבן, שמר על אותו קו כמו מאמנו כשאמר: "התוצאה לא חשובה חשובה הדרך ומחנה האימונים. מבחינתנו, העבודה ושיפור הטקטיקה במחנה אלה הדברים החשובים כרגע. אני שמח לנצח כאן ובתוצאה גבוהה. הקבוצה עדיין מתגבשת, זה קשה לשחק אחרי שבועיים של אימונים בחום כזה".

סבן המשיך וסיפר על האווירה הטובה ששוררת בקבוצה: "אני לא יודע מה היה בקבוצה לפני שנה או שנתיים, אבל לי מאוד כיף לבוא לאימונים ולהיות עם החברים. כולם נהנים וזה אומר המון. היה משחק טוב ואנחנו עוד צריכים תיאום". 

באנינג. סובל ממתיחה במפשעה ועלול להעדר זמן רב (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אלברט באנינג (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
המשחק יצא לדרך במירלו, וכבר בדקה הראשונה פרץ אלירן עטר משמאל, אך הבעיטה שלו מקצה רחבת ה-16 הלכה לידיו של השוער הדני. בכלל באופן כללי, עטר פתח את המשחק בצורה מצויינת וניהל את המשחק ביחד עם מאור בוזגלו במרכז המגרש.

בדקה ה-17 שוב עטר במבצע אישי חלף על פני שחקן יריב במרכז השדה ובעט טוב מ-17 מטרים, אך שוער ברונדבי היה במקום והדף טוב. בדקה ה-32 למשחק הגביה שרן ייני כדור מצוין מצד ימין ורוברטו קולאוטי נגח בסמוך למשקוף השער.

ניבאלדו (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
ניבאלדו (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 33 - הדנים עולים ליתרון: חלוץ ברונדבי הגיע עם הכדור למרחק 16 מטרים מהשער, בעט לפינה של שטראובר, הכדור פגע בניבאלדו וחדר לפינה הנגדית כדי לקבוע 0:1. שש דקות לאחר מכן הציל שטראובר מקו השער נגיחה מצוינת שהגיעה לאחר כדור קרן.

באותה דקה החליף באנינג את ג'יבריל סידיבה שאיכזב ב-39 הדקות שניתנו לו, למן אותה דקה החלה מכבי לשלוט בקצב המשחק וכעבור שלוש דקות בלבד באה על שכרה.

מדוניאנין (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מדוניאנין (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 42 - מדוניאנין מאזן בפנדל: מאור בוזגלו פרץ מצוין לרחבה, חלף על פני שחקן דני ובעט לשער כדור שפגע בידו של בלם ברונדבי. אבי נמני נתן הנחיה שמדוניאנין יבצע את הבעיטה, וההולנדי עשה זאת ללא דופי, 1:1.

השופט הוריד את שחקני שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה עם השריקה לסיום המחצית הראשונה, שברבע השעה האחרונה שלה התעורר מאור בוזגלו לחיים ועשה במגרש ככל העולה על רוחו. מדוניאנין מצוין בשורות הצהובים, כמו גם ניבאלדו וסטרול.

שטראובר מאגרף (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
שטראובר מאגרף (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


עם פתיחת החלק השני של המשחק בוצעו שני שינויים בשורות מכבי כשאבידור החליף את אלירן עטר וגפני בא על חשבונו של יואב זיו. בדקה ה-53 כדור קרן של בוזגלו מצד שמאל מוצא את ראשו של באנינג המצוין, שנוגח בסמוך לקורה. שלוש דקות לאחר מכן הזדמנות לדנים כשהמגן הימני שלהם פרץ מצד שמאל ובעט טוב, אך שטראובר היה במקום כדי להדוף.

דקה 63 - מכבי ת"א מבצעת מהפך: רוני גפני לחץ על השוער הדני וחטף לו את הכדור באגף שמאל, העביר מיד מסירת רוחב לתוך הרחבה, וליובל אבידור לא היתה בעיה לכבוש כדי להעלות את הצהובים ליתרון של 1:2.

נמני (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
נמני (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

דקה 73 - שער שלישי לצהובים: בעיטה חופשית נשרקה לזכותה של מכבי ת"א ממרחק של 20 מטרים מהשער, את הבעיטה ביצע ציון צמח בצורה מצוינת כשהכניע את השוער וקבע 1:3.

דקה 87 - 1:4 ענק לחניכיו של יוסי מזרחי: ציון צמח הגביה כדור קרן מצד שמאל, ניסו קפילוטו התמקם מצוין ברחבה כדי לנגוח טוב מאוד פנימה ולקבוע את תוצאת הסיום של המשחק.

מכבי ת"א: לירן שטראובר (גיא סלומון/65), קלמי סבן (מאור חלבי/63), ניבאלדו (ניסו קפילוטו/59), אבי סטרול, יואב זיו (רוני גפני/46), שרן ייני (דור מלול/54), ג'יבריל סידיבה (באנינג/39), מאור בוזגלו (יניב עזרן/63), האריס מדוניאנין (תמיר כחלון/54), אלירן עטר (יובל אבידור/46) ורוברטו קולאוטי (ציון צמח/63).