מכבי חיפה היתה צריכה בעונה שעברה שער אחד מול בני יהודה כדי לזכות באליפות. הסוף ידוע ומי שחגגה היתה דווקא הפועל ת"א. הערב (שבת) הירוקים חזרו לבלומפילד למפגש מול הזהובים וניצחו 2:3 בדרך לניצחון שלישי העונה בארבעה מחזורים.

שחקניו של אלישע לוי פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון לאחר 24 דקות - עידן ורד, במסירה גדולה, מצא את ליאור רפאלוב שכבש מתוך הרחבה את שערו הראשון העונה. שתי דקות חלפו ורפאלוב, שענד את סרט הקפטן בשל היעדרו של יניב קטן, השלים צמד אחרי מבצע אישי יפה בתוך הרחבה.

שחקניו של דרור קשטן לא נשברו וחזרו לתמונה ארבע דקות לפני ההפסקה משערו של פדרו גלבאן (בכורה העונה בליגה), שהפציץ מחוץ לרחבה את הרשת של אמיר אדרי.

הקשר האגנטיני המשיך להיות האס של הזהובים ובדקה ה-71 הדהים את בלומפילד ואמיר אדרי עם שער אדיר מנקודת הקרן וקבע 2:2.

חלפו שלוש דקות ואיבן גארידו, עם גליץ' לא אחראי בתוך הרחבה, הכשיל את ג'ון קולמה. זיו אדלר הצביע על הנקודה וולדימיר דבאלשווילי דייק כדי להחזיר את היתרון לחיפה ולקבוע את תוצאת הסיום.

רפאלוב חוגג. שבוע שני ברצף (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב ודבאלשווילי חוגגים ניצחון שלישי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

חלוץ בני יהודה, פיני בלילי, שיחק 65 דקות ראשונות במדים הזהובים למרות פטירת אימו במהלך השבוע. לפני המשחק נערכה דקת דומייה לזכרה של קלרה בלילי ז"ל. במהלך החימום חלק מאוהדי מכבי חיפה קילל את השוער רן קדוש, זכר למחזור האחרון בעונה שעברה. בנוסף, האוהדים הירוקים נהמו לעברו של דלה איינוגבה. 

מחצית ראשונה


השופט זיו אדלר הוציא את המשחק בבלומפילד לדרך לעיני כ-4,500 צופים. המשחק נפתח עם הרבה בלבול מצד שתי הקבוצות. בדקה החמישית מוחמד גדיר חיפש את המסגרת מ-25 מ', אך בעט גבוה מעל השער. בדקה השמינית עלי עותמאן הגביה כדור לתוך הרחבה, אך דלה איינוגבה יצא טוב והקדים את ודלירמי דבאלשווילי.

אייל גולסה מנסה להשתלט על הכדור, איליה יבוריאן מגיע לסגור (משה חרמ (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה מנסה להשתלט על הכדור, איליה יבוריאן מגיע לסגור (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-12 פדרו גלבאן ניסה להפתיע עם בעיטה חופשית מ-30 מ', אבל מצא את שלטי הפרסומת. בדקה ה-16 ולדימיר דבאלשווילי חדר לתוך הרחבה והעביר רוחב, ליאור רפאלוב כבר הכין את הרגל כדי לנעוץ את הכדור ברשת, אך מוחמד גדיר הקדים אותו ובעט החוצה ממצב קורץ.

קסטוטיס איבסקביצ´יוס מול אייל גולסה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
קסטוטיס איבסקביצ´יוס מול אייל גולסה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-18 ליאור רפאלוב קיבל את הכדור כ-25 מ' מהשער, חתך לכיוון צד ימין ובעט חלש לידיו של דלה איינוגבה. כעבור דקה קסטוטיס איבסקביצ'יוס בעט חזק מ-22 מ' החוצה. בדקה ה-20 אייל גולסה תיעתע בהגנת הזהובים והשאיר עקב לעידן ורד, שהטעה את השומר שלו ובעט ברגל שמאל מ-10 מ' לחוץ. בדקה ה-22 קסטוטיס איבסקביצ'יוס ראה כרטיס צהוב לאחר שעצר מאחור את ליאור רפאלוב.

ורד מוליך התקפה מול בני יהודה.  (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עידן ורד משתחרר מאביב חדד וכפיר אדרי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 24 - מכבי חיפה עולה ל-0:1. עידן ורד קיבל כדור בצד ימין מחוץ לרחבה ובמסירת אומן שלח אותו בין כל הגנת בני יהודה לעבר ליאור רפאלוב שבנגיעה כבש מול דלה איינוגבה.

ליאור רפאלוב חוגג עם מוחמד גדיר ועידן ורד. &" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ליאור רפאלוב חוגג עם מוחמד גדיר ועידן ורד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 26 - מכבי חיפה כבר ב-0:2. ליאור רפאלוב השתלט על כדור בתוך הרחבה וניסה לבעוט אך נבלם. הקפטן הירוק לא ויתר, השתלט מחדש על הכדור, הטעה שני מגינים וברגל שמאל הטיס את השני שלו לרשת של איינוגבה.

ליאור רפאלוב בטירוף. צמד מהיר לקפטן הירוקים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ליאור רפאלוב בטירוף. צמד מהיר לקפטן הירוקים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-31 פדרו גלבאן שלח את איליה יבוריאן, שחדר לרחבה ובעט חזק, אמיר אדרי התעופף והדף לקרן. כעבור דקה עידן ורד דהר 40 מ' והכניס כדור למוחמד גדיר שבעט מתוך הרחבה מעל השער. בדקה ה-33 איליה יבוריאן היה חייב לכבוש מתוך הרחבה, אך נתקל ביציאה נהדרת של אמיר אדרי.

שי מימון סוגר את איליה יבוריאן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שי מימון סוגר את איליה יבוריאן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 41 - בני יהודה חוזרת ל-2:1. איליה יבוריאן הוריד כדור לפדרו גלבאן, שהפציץ מ-17 מ' היישר לרשת של אמיר אדרי. שער יוצא מן הכלל לקשר הארגנטיני של בני יהודה, בבכורה שלו העונה בליגה.

יבוריאן ואבו זייד מברכים את גלבאן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
יבוריאן ואבו זייד מברכים את גלבאן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דרור קשטן ביצע שינוי אחד עם פתיחת המחצית השניה כאשר הכהניס את לירוי צעירי על חשבון עוז ראלי שנפצע. בדקה ה-47 הירוקים יצאו למתפרצת של ארבעה על שניים, אך עידן ורד התמהמה עם המסירה ואיבד את הכדור. בדקה ה-50 פדרו גלבאן הכניס עומק לעבר פיני בלילי שבעט לא טוב מקצה הרחבה לחוץ.

מסיללה משאיר את בלילי מאחור. יחזור כבר עוד חודש? (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פיטר מסיללה משאיר את פיני בלילי מאחור (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-55 פדרו גלבאן הכניס עומק לעבר איליה יבוריאן שניסה למסור ללירוי צעירי, אך שי מימון התערב בזמן וסיכל את המצב. כעבור שלוש דקות מוחמד גדיר מסר לאייל גולסה, שבעט חזק מ-18 מ' החוצה. באותה דקה אלישע לוי הוציא את מוחמד גדיר והכניס את אדריאן סילבה.

עלי עותמאן מחפש את השער (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עלי עותמאן מחפש את השער (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 פיני בלילי פינה את מקומו לטובת שלו מנשה. כעבור דקה פדרו גלבאן הטעה שני מגינים בתנועה אחת, אבל בעט חלש ברגל שמאל החוצה. בדקה ה-68 ליאור רפאלוב נפצע והוחלף בתומר חמד.

איבסקביצ´יוס מנסה לחמוק מעידן ורד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
איבסקביצ´יוס מנסה לחמוק מעידן ורד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 71 - בני יהודה משווה ל-2:2. הזהובים זכו בכדור קרן אליו ניגש פדרו גלבאן. הקשר הארגנטיני, סובב כדור אדיר היישר מנקודת הקרן אל בין חיבורי הקורות הרחוקים של אמיר אדרי, שהגיב לא טוב ונענש בשער מדהים.

פדרו גלבאן. ויסלה צפויה לפנות בימים הקרובים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
פדרו גלבאן חוגג שער ענק מנקודת הקרן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

דקה 74 - מכבי חיפה עולה ל-2:3. ג'ון קולמה חתך לתוך הרחבה והוכשל על-ידי איבן גארידו, בתיקול טפשי. החלוץ הגיאורגי לקח על עצמו את האחריות ושלח את הכדור חזק לרשת של איינוגבה.

ולדימיר דבאלשווילי מדייק מהנקודה הלבנה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ולדימיר דבאלשווילי מדייק מהנקודה הלבנה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שתי דקות לאחר השלישי של חיפה, אלישע לוי ביצע חילוף הגנתי כשהוציא את ולדימיר דבאלשווילי והכניס את אייל משומר. בדקה ה-81 דרור קשטן הוציא את חסן אבו זייד והכניס את עומרי אפק. בדקה ה-93 אדריאן סילבה ראה כרטיס צהוב.

בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי (לירוי צעירי, 46'), איבן גארידו, אביב חדד, כפיר אדרי, חסן אבו זייד (עומרי אפק, 81'), קסטוטיס איבסקביצ'יוס, איציק עזוז, פדרו גלבאן, איליה יבוריאן ופיני בלילי (שלו מנשה, 65').

מכבי חיפה: אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, אייל גולסה, עידן ורד, ליאור רפאלוב (תומר חמד, 68'), מוחמד גדיר (אדריאן סילבה, 58') וולדימיר דבאלשווילי (אייל משומר, 76').