פרסום ראשון: האלופה מתחזקת: חלוץ קרית שמונה, וויאם עמאשה, סגר עקרונית במכבי חיפה, יחתום בקרוב ויהיה המחליף של תומר חמד, שעזב למיורקה הספרדית, בקבוצה. עמאשה צפוי לחתום על חוזה לארבע שנים בו ישתכר 120 אלף דולר לעונה. סכום העברה מוערך במיליון יורו על 75% מכרטיסו. מחר בצהריים צפויים סוכניו של השחקן, עו"ד שחר גרינברג ואבי נמני, להיפגש עם קברניטי המועדון בכדי לסגור את תנאיו של השחקן.

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, והבעלים של עירוני קרית שמונה, איזי שרצקי, סגרו את תנאי העברה בין המועדונים. במכבי חיפה הבינו מהר מאוד שקשה יהיה להביא את עומר דמארי בשל הפערים הכספים ולכן החליטו ללכת בכל הכוח על עמאשה.

חיפה תנסה לצרף חלוץ ישראלי נוסף .שמו של עומר דמארי עלה, אבל הוא לא רלוונטי בשלב זה שכן הוא מכוון יחד עם מכבי פ"ת ליציאה לחו"ל. אי לכך, מכבי תנסה לחפש חלוץ ישראלי אחר.

שרצקי סירב בתחילה לשחרר את החלוץ, אבל לאחר משא ומתן לא קצר עם שחר התרצה שרצקי והחליט לאפשר לו לעזוב לאור רצונו לשחק בקבוצה שמשחקת בליגת האלופות.

שרצקי אמר אחרי הפגישה: "לצערנו הרב, נאלצנו למכור את עמאשה. השחקן לא רצה להישאר ולא יכולנו להחזיק אותו בכוח. ניהלנו רק עם מכבי חיפה מו"מ וקיבלנו סכום הוגן. בימים הקרובים נשב עם אמיר אדרי וננסה להעביר אותו לשירותינו".

סוכנו של עמאשה, אבי נמני, אמר: "אני שמח שהעניינים בין מכבי חיפה לק"ש הסתדרו. נצטרך לשבת ולסגור איתם סופית את החוזה".

עמאשה מודה לקהל. עובר לירוק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמאשה מודה לקהל. עובר לירוק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עמאשה, שיהיה בעוד כחודש וחצי בן 26, כבש העונה 14 שערים במדי קרית שמונה. החלוץ שהיה פצוע בשלבים רבים, פתח רק ב-21 ממשחקי הליגה. הופעת השיא של עמאשה בליגה העונה היתה במשחק נגד הפועל ת"א, כשהוא כובש שלושער בבלומפילד בדרך ל-2:4 ענק.

בנוסף כבש עמאשה במשחק החוץ נגד מכבי חיפה, שנגמר ב-2:3 לירוקים וסידר לק"ש ניצחון 1:2 על הפועל ת"א במחזור הסיום של הליגה.

תומר חמד (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
תומר חמד. נמצא המחליף (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

עמאשה יחליף את תומר חמד, שעזב את אלופת המדינה לשורות מיורקה ויהיה החלוץ הישראלי המוביל של מכבי חיפה. נכון לעכשיו מצבת החלוצים של חיפה מורכבת מולאדימיר דבאלשווילי, שלומי אזולאי ומוחמד גדיר.

שחקן נוסף שסגר בחיפה הוא הקשר דלה ימפולסקי ממכבי נתניה.

אדרי וזגורי מתקרבים לקרית שמונה
כתבנו שלום אלבז מוסיף כי לאחר עזיבתו של חיימוב כי בקרית שמונה האיצו את המגעים לצירוף שוער שיתפוס את מקומו. זה לא סוד שבקריה רצו לראות את חיימוב ממשיך ואף היו מעוניינים לרכוש את כרטיסו אך לבסוף חזר השוער לקבוצת האם שלו - מכבי תל אביב.

אמיר אדרי. בדרך לקרית שמונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אמיר אדרי. בדרך לקרית שמונה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר שיחות רבות בין הצוות המקצועי לניהולי הוחלט לוותר על האופציות הרבות של שוערים זרים שהוצעו לקבוצה ולנסות ולהחתים את אמיר אדרי בקרית שמונה. המו"מ בין אדרי לקבוצה הצפונית הואץ ביממה האחרונה והשוער קרוב לסיכום בקרית שמונה. שרצקי אישר את הידיעה ואמר: "בימים הקרובים נשב עם אמיר אדרי וננסה לסגור את הנושא". המעבר של אדרי לעירוני ק"ש נעשה גם הוא באמצעות נמני.

המאמצים להביא את אדרי לקבוצה גוברים לאור רצונו של השוער השני דני עמוס לעזוב את הקריה ולצאת לשנת השאלה ובקרית שמונה כאמור מקווים להחתים את אדרי כבר בימים הקרובים. 

גם הקשר, ישראל זגורי, קרוב לקבוצה של בן שמעון. זגורי ששיחק בעונה החולפת בהשאלה בהפועל פ"ת נחשב לפוטנציאל ענק ולאחד הקשרים ההתקפיים הכישרוניים בליגה. הקשר חוזר רבות גם על ידי מכבי פ"ת אך לאור היחסים החמים בין שרצקי ליעקב שחר שהתחזקו לאחר עסקת העברת עמאשה צפוי הקשר הצעיר לעשות את דרכו צפונה ולשדרג את החלק הקדמי של בן שמעון.