אייל גולסה וקטן. כבר לא ישחקו ביחד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה וקטן. כבר לא ישחקו ביחד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרחוב הספורטיבי בחיפה גועש ורועש בעקבות הידיעה הבלעדית ב-ONE לפיה הקשר, אייל גולסה, חתם על חוזה לחמש שנים בלאציו.

במכבי חיפה קיבלו את הידיעה בהלם מוחלט ובשעות אלה בודקים במועדון את חוקיות המעבר. לטענת גורמים במועדון גולסה עשה צעד חפוז מבלי שהתייעץ עם האנשים הנכונים במועדון ובחר להמריא בחשאי לאיטליה על מנת לחתום על החוזה.

גולסה שלם מאוד עם ההחלטה לצאת עם אחיו הצעיר, אוראל, ללאציו. השחקן קיבל את החלטתו בצורה אישית, מבלי להתחשב בדעותיהם של חלק מבני משפחתו.

גולסה אמר למקורביו: "אין לי כל כוונה לחזור לארץ. אני נמצא במקום בו מטפלים בי בצורה הטובה ביותר. אני לא מבין את הכעס של חיפה. כבר לפני שלושה חודשים מלאו לי 18 ומאז חיפה לא החתימה אותי על חוזה למרות שיכלה. הבנתי שמדברים איתי בסכומים שלא מתאימים לשחקן במעמדי וברגע שבאה הצעה מפתה מלאציו, לא היססתי וחתמתי. אני בפירוש לא חתום על חוזה בחיפה".

גולסה לא אהב את העובדה שהירוקים דחו על הסף אפשרות שייצא כבר בינואר לאירופה. העובדה שצה"ל מחכה בפינה זירזה את החלטתו של הקשר לצאת כבר בחלון ההעברות מתוך ידיעה שבהמשך גולסה יגיע להסדר עם צה"ל בדומה למה שקרה עם בן סהר.

גולסה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גולסה לא ממש מתרגש מההשמצות סביבו ומהעובדה שלקח, כביכול, את החוק לידיים. השחקן הצעיר והמוכשר משוכנע בצדקת דרכו. אגב, מי שחתם לגולסה על החוזה היתה אימו. לפי ההסדר, חיפה שילמה קרוב ל-400 אלף דולר. למשפחה יש הבטחה שלאציו תעמוד מאחוריו.

במכבי חיפה טוענים: אייל חשב שהוא משחק בבונדסליגה
במכבי דחו את הטענות של גולסה ואמרו, בין היתר, שעל החוזה הישן כל המשפחה חתומה, כולל אימו ששימשה כאפורוטרופוס, אחיו רועי, אביו אבנר ואייל עצמו.

במקביל, בחיפה דוחים את הטענה שלא הוצע לגולסה חוזה חדש. "לשחקן הוצע חוזה חדש כמו לכל חייל, אבל אייל חשב שהוא משחק בבונדסליגה ודרש חוזה גבוה", אמרו במועדון.

יעקב שחר. נכנס  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בחיפה הוציאו הודעה בנושא בא הודיעו כי הם לומדים ובוחנים את הנושא של אייל גולסה.

אמו של אייל, מירה גולסה, אמרה לכתבתנו תמר ריפל:  "אני תומכת בבן שלי והולכת איתו עד הסוף. זו היתה החלטה שלו ואני עומדת מאחוריו בכל מה שהוא מחליט באופן כללי ובפרט בנושא זה.

עוד ציינה האם: "הוא ילד נבון וחכם ואני אלך איתו בכל מה שיחליט".