גולסה. הבריז למכבי חיפה וישחק באיטליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה. הבריז למכבי חיפה וישחק באיטליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כיצד יגיב נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר לידיעה הבאה? הקשר ההתקפי שלו, אייל גולסה, ישחק בחמש השנים הבאות בליגה האיטלקית וילבש את מדי לאציו.

למערכת ONE נודע שנציגי לאציו עקבו אחרי גולסה מתחילת העונה ויצרו עם משפחתו קשר ישיר מיד לאחר שחיפה סיימה את דרכה בליגת האלופות.

לפני כשבועיים נכנס המשא ומתן להילוך גבוה וזאת עדיין ללא ידיעת מכבי חיפה! ביום שישי האחרון המריא גולסה עם אחיו הגדול לאיטליה והשניים חתמו על חוזה לחמש שנים תמורת 350 אלף יורו לעונה, כאשר בכל שנה שכרו של גולסה יגדל ב-100 אלף יורו.

משפחת גולסה לקחה בחשבון את יציאתה החשאית מהארץ בכלל וממכבי חיפה בפרט, בעקבות גילו הצעיר של הקשר, 18, כאשר עם הגיעו לגיל 18 לא נחתם עימו חוזה חדש במכבי חיפה והיחידה שיכולה לפסוק פיצוי כספי למכבי חיפה, שקרוב לוודאי לא תשב בשקט, היא אופ"א.

בימים אלה גולסה פצוע ואת הטיפולים לחזרתו לכושר הוא יעבור ויקבל מהצוות הרפואי של לאציו.

בגיוסו לצה"ל תטפל משפחתו שנשארה בישראל מול שלטונות הצבא והצדדים ינסו להגיע לסיכום זהה לזה של בן סהר – טירונות קצרה על בסיס חופשות מקבוצתו.

גולסה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ל-ONE נודע שנשיא לאציו, קלאודיו לוטיטו, אירח אישית את גולסה ולקח אותו לארוחת ערב יוקרתית והשניים בילו יחד ערב שלם כאשר גולסה התרגש מאוד מהמעמד והודה לנשיא לאציו על האירוח והבטיח להחזיר לו במגרש.

גולסה, אחד הכשרונות הגדולים שצמחו בישראל, הגיע לחיפה מבית"ר נס טוברוק בקיץ 2008. בעונה שעברה הוא החל לקבל את ההזדמנות בהרכב, אבל רק העונה קנה לעצמו מקום של קבע ב-11 של אלישע לוי.

גולסה היה בין המצטיינים בקמפיין מוקדמות ליגת האלופות של חיפה ושותף ב-4 משחקים בשלב הבתים של הצ'מפיונס. הקשר שסובל מפציעה שעלולה לגרום לו להיעדרות עד משחקי הפלייאוף, כבש העונה 5 שערי ליגה ב-10 משחקים.