מכבי פתח תקווה השתמשה בבמה של גביע הטוטו כדי לבחון את יכולותיו של הקשר הגרמני, מנואל באלסטלר, שנכנס בתחילת המחצית השניה בהפסד 1:0 לקרית שמונה, אך בקבוצה מאם המושבות עדיין לא הספיקו לקבל החלטה סופית לגביו.

המאמן פרדי דוד מעוניין לצרף קשר שעושה הגנה ולהניע כדור. דוד עוד לא הספיק לבחון האם באלסטלר הוא סוג כזה של קשר, לכן קיבל החלטה לצאת בזמן הקרוב לבחון את הגרמני במשחקי קבוצתו מהליגה הגרמנית השניה, ארמיניה בילפלד.

חלון ההעברות באירופה המסתיים בעשרה בפברואר ועד אז יש זמן לדוד להחליט האם להחתים את הקשר שכבר סיכם את תנאיו במועדון. דוד לא בלחץ לצרף שחקן לקבוצה שכן הוא מרוצה מהסגל העומד לרשותו ויחתימו רק אם יחשוב כי באלסטלר אכן ישדרג את המלאבסים. השחקן מצידו מעוניין לעזוב את בילפלד ולהצטרף למכבי פתח תקווה שכן התרשם מאוד מהתנאים במועדון ובכלל מישראל.

בקבוצה הבהירו עוד מלכתחילה כי הם מחפשים שחקן קישור בעל יכולות התקפיות ולא קשר אחורי קלאסי שכן לרשותה של הקבוצה עומדים בתפקיד זה כבר מספר שחקנים וביניהם גם יוסי אופיר, סבסטיאן סנסוני, אסי משיח ומרואן קבהא, מהם מביעים בקבוצה שביעות רצון גדולה.

אכזבה גדולה במכבי פתח תקווה לאחר ההפסד בגמר גביע הטוטו
מכבי פ"ת קיוותה להניף את גביע הטוטו בפעם הרביעית אך בסופו של דבר נחלה אכזבה קשה מאוד עם ההפסד 1:0 לעירוני ק"ש ששלח אותה לעשות חושבים בעקבות חוסר היכולת של הקבוצה לנצל את המצבים הרבים אליהם הגיעה במשחק.

עד הדקה ה-83 היתה זו הקבוצה ממלאבס ששלטה במרכז השדה והגיעה ללא מעט מצבי כיבוש קורצים אך טעות חמורה של השוער הצעיר, רובי לבקוביץ', הובילה לשער הניצחון של ק"ש וסגרה למעשה את הסיפור של המלאבסים שנלחמו לאורך כל שלבי המשחק על מנת לסיים עם הגביע ביד.

באלסטלר. דוד עדיין לא קיבל החלטה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
באלסטלר. דוד עדיין לא קיבל החלטה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה הבהירו עוד מלכתחילה כי הם מחפשים שחקן קישור בעל יכולות התקפיות ולא קשר אחורי קלאסי שכן לרשותה של הקבוצה עומדים בתפקיד זה כבר מספר שחקנים וביניהם גם יוסי אופיר, סבסטיאן סנסוני, אסי משיח ומרואן קבהא, מהם מביעים בקבוצה שביעות רצון גדולה.

מגמאדוב: לא נורא, יש לנו עוד צ'אנס לזכות בגביע המדינה
לקפטן הקבוצה, מוראד מגמאדוב, שצפוי לפרוש בסיום העונה הנוכחית, היתה זו הזדמנות פז להניף גביע טוטו נוסף במדי פ"ת, סיפר על התחושות והאכזבה לאחר המשחק: "זה מאוד מאכזב להפסיד אחרי שעברנו דרך ארוכה והגענו לגמר. אומנם בתחילת השנה לא סימנו את גביע הטוטו כמטרה אבל אחרי שהגענו לגמר היינו צריכים להתאמץ יותר כדי לזכות בו. לא עבדנו מספיק קשה ולמרות זאת הגענו לכמה מצבים טובים שלא ניצלנו ולצערנו לקראת סוף המשחק קיבלנו שער לא מחוייב המציאות".

מגמאדוב (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
מגמאדוב (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הבלם הוותיק התייחס גם לשלט שהכינו לכבודו אוהדי הקבוצה ('מוראד לא פורש בלי גביע'): "זה לא כזה נורא שלא זכיתי בגביע הטוטו השנה כי זכיתי כבר בכמה גביעי טוטו. יש לנו צ'אנס לזכות בגביע המדינה ויש עוד הרבה משחקים בליגה. אני מאוכזב כי כשאתה חלש ומפסיד את המשחק אז זה מתקבל אבל לא היינו חלשים ולא הגיע לנו להפסיד".

על השאלה האם מכבי פתח תקווה סובלת השנה מחוסר מזל שמתבטא בהחמצות ובפציעות אמר: "אני לא מאמין במזל אלא בעבודה קשה ונכונה". שחקני הקבוצה יזכו ליום חופש לאחריו יחלו להתאמן לקראת משחק הבית החשוב מול בני סכנין.