הפועל צפת בקדנציה הראשונה בליגת העל. היו זמנים (צילום: מערכת ONE)
אולם הכדורסל בצפת. לא בשימוש | צילום: מערכת ONE

תושבי צפת החליטו להסיר את הכפפה ולצאת למאבק מול העירייה המקומית, שלטענתם הובילה לקריסת הספורט בעיר. קבוצת הכדורגל נסגרה ופעילותה של קבוצת הכדורסל הופסקה. מחר (שני) ב-16:30 תצא שיירת מחאה מהשוק העירוני.

לטענת תושבי העיר, מאז נכנס אילן שוחט לתפקידו כראש העיר, הוא לא תמך בספורט המקומי. קבוצת הכדורגל, בית"ר צפת, ששיחקה בליגה א' עזבה לכרמיאל לאחר ששוחט לא תיקצב את הקבוצה. יו"ר הקבוצה החליט כבר בעונה שעברה להעביר את הקבוצה לכרמיאל. גם הקבוצה שהוקמה במקום בית"ר נסגרה לאחר שהעירייה לא מצאה לנכון לתקצב אותה.

גם בהפועל צפת, קבוצת הכדורסל המקומית, המצב לא טוב. הקבוצה ששיחקה בעברה בליגת העל והיתה חלק בלתי נפרד מנוף הכדורסל, החלה לפני כשבוע בהפסקת פעילות לאחר שלא שילמה חוב בסך 50,000 ש"ח ולא תוכל לפעול. את העונה הבאה תחל הקבוצה בליגה ב' האחרונה.

ראוי לציין כי ראש העיר הנוכחי הקים מחלקת ספורט ומינה יושב ראש למחלקה. תושבי העיר התאגדו והחליטו לצאת למאבק משותף. בתור התחלה, החליטו מארגני המאבק לצאת בשיירה מהשוק העירוני בצפת לכיוון בניין העירייה המרוחק כקילומטר מהשוק. חבר מועצת העיר, שוקי אוחנה, החליט להצטרף למאבק והבטיח לפעול מול שרי הממשלה ממפלגתו, הליכוד.

צפת (ONE) (צילום: מערכת ONE)
צפת (ONE) | צילום: מערכת ONE

אוחנה אמר: "אני חושב שזה מחדל שבעיר כמו צפת אין ספורט. צריכים להבין בעיריית צפת שספורט שווה לחינוך וברגע שאין ספורט ילדינו נפגעים מזה". ראש עיריית צפת, אילן שוחט, מסר בתגובה: "אנחנו לא יכולים להגיב בשלב זה".